Palát s Vrbatou si podruhé za sebou připsali v NHL dva body

Hokejista Ondřej Palát pomohl v NHL gólem a asistencí k domácí výhře Tampy Bay nad Bostonem 5:3. Třiadvacetiletý útočník zaznamenal dva body ve druhém utkání v řadě stejně jako Radim Vrbata z Vancouveru. Ten dvěma přihrávkami režíroval vítězství Canucks 3:1 v Arizoně.

Útočník Ondřej Palát (v modrém) pomohl Tampě Bay k výhře nad Bostonem dvěma asistencemi | Zdroj: ČTK

Boston šel sice na ledě Lightning do vedení už po 33 vteřinách zásluhou Bergerona, ale domácí dokázali třemi trefami skóre ještě v úvodní třetiny otočit. U gólu na 2:1 si připsal asistenci Palát.

Rodák z Frýdku-Místku našel přihrávkou z obranného pásma rozjetého Browna, který se prosmýkl mezi dvěma obránci a překonal gólmana Raska.

Hráči Bruins se vrátili do zápasu v 51. minutě, kdy při přesilové hře snížil i za asistence Davida Pastrňáka kapitán Chára. O tři minuty později ale vrátil Tampě třígólový náskok střelou z mezikruží Palát.

Boston stačil v závěrečné minutě už jen snížit a pátou porážkou v řadě si zkomplikoval boj o postup do play-off. Bruins stále drží ve Východní konferenci poslední postupové místo, ale před Ottawaou mají už jen jednobodový náskok.

Vrbata si polepšil na 53 bodů

Vrbata se do zápasových statistik poprvé zapsal v 15. minutě. Třiatřicetiletý křídelník byl na začátku akce, po které poslal Vancouver do vedení Weber. Arizona sice stihla ještě do první přestávky srovnat, ale všechny body si odvezli hosté.

Rozhodla závěrečná třetina. V 57. minutě zlomil nerozhodný stav Edler, u jehož trefy v početní převaze si připsal Vrbata druhou asistenci.

Pod vítězný gól se v neděli podepsal i český obránce Marek Židlický, jehož střelu dorazil Justin Abdelkader a zařídil Detroitu výhru 2:1 v prodloužení nad St. Louis.

Výsledky NHL:

Detroit - St. Louis 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 41. Cole, 61. Abdelkader (Židlický) - 30. Steen. Střely na branku: 25:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader (Detroit), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. Quincey (Detroit).

Tampa Bay - Boston 5:3 (3:1, 1:0, 1:2)
Branky: 6. Naměstnikov, 11. Brown (Palát), 12. Stralman, 28. Garrison, 54. Palát - 1. Bergeron, 51. Chára (Pastrňák), 60. Paille. Střely na branku: 19:28. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Stamkos, 3. Naměstnikov (všichni Tampa Bay).

NY Rangers - Anaheim 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
Branky: 6. a 37. Stepan, 2. Kreider, 11. Hagelin, 23. Miller, 47. Fast, 49. Brassard - 3. a 12. Perry. Střely na branku: 29:38. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Yandle, 3. Miller (všichni NY Rangers).

Arizona - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 16. Ekman-Larsson - 15. Weber (Vrbata), 57. Edler (Vrbata), 59. H. Sedin. Střely na branku: 27:44. Diváci: 12.405. Hvězdy zápasu: 1. Edler (Vancouver), 2. Smith (Arizona), 3. Weber (Vancouver).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít