Play-out: Hokejisté Kladna a Mladé Boleslavi prohloubili svou ztrátu

Hokejisté Sparty Praha a Komety Brno si po 1. kole play-out Tipsport extraligy pojistili svůj náskok před zbývajícími dvěma týmy. Sparta porazila po boji Kladno 4:3 v prodloužení a Kometa zdolala Mladou Boleslav jasně 5:1. Play-out se hraje celkově na 12 kol.

Sparťanský útočník Sacha Treille (v bílém) a brankář Kladna Lukáš Cikánek.

Sparťanský útočník Sacha Treille (v bílém) a brankář Kladna Lukáš Cikánek. | Zdroj: ČTK

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Už pouze o čest hrající domácí předvedli po zkaženém závěru základní části zlepšený výkon, podpořený důraznou koncovkou. Před značně prořídlými tribunami Ronda tak přehráli Mladou Boleslav, která bojuje o odvrácení hrozby baráže. K vidění byla slušná porce pohledných akcí a celkově uvolněný hokej. Dominoval v něm především brněnský Roman Erat, autor hattricku.

Branky a nahrávky: 7. Erat (Kvapil, Koreis), 34. Erat (Balej, Hubáček), 36. R. Procházka (Hubáček, Erat), 43. Erat (Kvapil), 58. Koreis (Erat, Kvapil) - 9. Plodek (D. Vrbata, Demel). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 10:10, navíc D. Vrbata a Nouza (oba M. Boleslav) na 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1825

HC Sparta Praha - HC Vagnerplast Kladno 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Kladenští byli dvě třetiny aktivnější a zdálo se, že mají větší chuť poprat se o vítězství. Nakonec se ale musí spokojit jen s jedním bodem. Po gólech Bělohlava a Bicka hosté vedli 2:0, Výborný sice poté snížil, Kotrla ovšem Kladnu opět vrátil dvoubrankové vedení. To Sparta vymazala ve třetím dějství. Nejprve skóroval Sacha Treille a při power-play poslal zápas do prodloužení Kratěna. V něm dokonal obrat sparťanský kanonýr Ton.

Branky a nahrávky: 30. D. Výborný (Jan Hanzlík, Ton), 42. S. Treille (Philipp, Ton), 59. Kratěna (Ton, D. Výborný), 62. Ton (D. Výborný, Kratěna) - 12. Bělohlav (Valský), 23. Bicek (J. Drtina, Patera), 32. Kotrla (Eberle, J. Drtina). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2219