Play-out: Kladno má před Boleslaví opět náskok šesti bodů

Hokejisté Kladna vyhráli v 7. kole play-out Tipsport extraligy na ledě Sparty 4:1 a v tabulce mají opět šestibodový náskok na poslední Mladou Boleslav. Ta totiž prohrála v Brně 2:3.

Martin Látal z Kladna (vlevo) a Daniel Sobotka ze Sparty

Martin Látal z Kladna (vlevo) a Daniel Sobotka ze Sparty | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha - HC Vagnerplast Kladno 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Pražané vstoupili do zápasu velmi vlažně a daleko živěji hrající soupeř měl proto ulehčenou roli. V polovině utkání vedlo Kladno 3:0. V 50. minutě sice gól Sparty trochu narušil hostující idylku, ale to byl ze strany domácích jen nevinný záblesk.

Branky a nahrávky: 50. Karpov (Hromas) - 4. Bicek (J. Nedvěd), 11. Smoleňák (D. Růžička, Toman), 31. Smoleňák (Melka), 56. Knotek (Bělohlav). Rozhodčí: Hradil, Husička - Jelínek, Jindra. Vyloučení: 8:4, navíc O'Brien - Melka oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2296.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

O čest hrající Brňané zůstávají doma v play-out stoprocentní, zato Středočechům se opět přitížilo. Přitom hosté měli utkání slušně rozehrané, počínali si aktivně a po dvou třetinách těsně vedli. Jenže v závěrečné části přepnula Kometa na vyšší výkonnostní stupeň a skóre nakonec otočila ve svůj prospěch.

Branka a nahrávky: 39. Hubáček (Mojžíš, Erat), 46. Balej (Kvapil), 51. Mojžíš (Balej) - 32. Pabiška (Divíšek, Boháč), 40. Pabiška (Divíšek). Rozhodčí: Minář, Trombík - Kis, Prchal. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 2662.