Plekanec a Tlustý se dvěma góly podíleli na vítězství svých týmů v NHL

Čeští hokejisté Tomáš Plekanec a Jiří Tlustý se střelecky prosadili v zápasech NHL. Plekanec pomohl dvěma góly k vítězství Montrealu na ledě Detroitu, Tlustý zařídil dvěma zásahy výhru Caroliny na Floridě.

Tomáš Plekanec z Montrealu se raduje z gólu na ledě Detroitu

Tomáš Plekanec z Montrealu se raduje z gólu na ledě Detroitu | Zdroj: ČTK

Reprezentační kapitán vstřelil oba góly hned v úvodní třetině, kterou Montreal vyhrál 2:0. V dalším průběhu utkání však Detroit vyrovnal, ale nakonec se po střele Vaneka z dvaapadesáté minut radovali z vítězství Canadiens.

Carolina měla cestu za výhrou jednodušší. Jiří Tlustý ji dostal v první části do vedení a hned v úvodu druhé třetiny zvýšil na rozdíl dvou gólů. Do konce utkání už se prosadil pouze jeho spoluhráč Skinner a Hurricanes vyhráli 3:0.

Utkání skončilo hned v první třetině pro Radka Dvořáka, který při samostatném úniku najel do brankáře Luonga a dostal trest na pět minut a do konce utkání. To skončilo i pro brankáře Floridy, který kvůli zranění nemohl pokračovat.

Překvapivý výsledek se zrodil v San Jose, kde vyhrál Winnipeg. Jets nastoupili stále bez zraněného brankáře Pavelce a na vítězství se dvěma asistencemi podílel Michael Frolík. Na druhé straně si stejnou bilanci připsal Martin Havlát.

Hokejisté New Jersey nedokázali ani podeváté v sezoně vyhrát na samostatné nájezdy. Jejich bilance je o to horší, že zatím dokázali proměnit pouze jeden nájezd. Proti Phoenixu totiž vyšli v rozstřelu opět střelecky naprázdno, když brankáře Brunnera nepřekonal ani Patrik Eliáš.

Voráček se v NHL trefil potřetí v řadě, gól dal také Hudler

Výsledky NHL:

Boston - Chicago 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. a 46. Bergeron, 46. Söderberg. Střely na branku: 23:28. Diváci: 17.565.
New Jersey - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. Clowe, 51. Henrique (Eliáš) - 3. Chipchura, 37. Summers (Vrbata), rozhodující sam. nájezd Boedker. Střely na branku: 28:27.
Pittsburgh - Los Angeles 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 28. Kunitz, 36. Pyatt - 16. Carter, 27. Martinez, 44. Doughty. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.650.
Detroit - Montreal 4:5 (0:2, 1:1, 3:2)
Branky: 42. a 45. Tatar, 22. Sheahan, 52. Franzen - 6. a 15. Plekanec, 32. Desharnais, 46. Pacioretty, 52. Vanek. Střely na branku: 30:29. Diváci: 20.066.
San Jose - Winnipeg 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 2. Boyle (Havlát), 15. Burns, 32. Couture (Havlát) - 3. Ladd (Frolík), 22. Wheeler, 30. Byfuglien (Frolík), 57. Enstrom. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.562.
Florida - Carolina 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 10. a 23. Tlustý, 26. Skinner. Střely na branku: 35:32. Diváci: 12.379.
St. Louis - Minnesota 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 5., 20. a 48. Oshie (na první Polák), 34. Schwartz, 51. Morrow (Sobotka) - 52. Parise. Střely na branku: 24:28. Diváci: 19.646.
Nashville - Buffalo 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 20. a 27. Weber, 7. Sissons, 12. Wilson, 12. Jarnkrok, 60. Nystrom - 23. Ristolainen. Střely na branku: 34:33. Diváci: 16.729.
Colorado - Vancouver 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 16. Duchene, 29. Landeskog, 61. Barrie - 11. Weber, 39. Kassian. Střely na branku: 28:31. Diváci: 16.965.
Tampa Bay - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 21. a 46. Callahan, rozhodující sam. nájezd S. Salo - 22. Strome, 30. Donovan. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.554.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít