Plekanec se gólem podílel na vítězném vstupu Montrealu do play off v NHL

Útočník Tomáš Plekanec se jedním gólem podílel na úspěšném vstupu hokejistů Montrealu do play off zámořské NHL. Canadiens vyhráli na ledě Tampy Bay 5:4 v prodloužení. Vítězně vstoupil do vyřazovací části také Pittsburgh s Anaheimem.

Tomáš Plekanec (v bílém) střílí na branku Tampy Bay přes padajícího obránce Radka gudase | Zdroj: Reuters

Plekanec se trefil v 11. minutě, když přesnou střelou z levého kruhu do horního růžku vyrovnal na 1:1. Montreal dotahoval jednogólové manko i ve druhé třetině, v závěrečném dějství naopak dvakrát o těsné vedení přišel.

O výhře Canadiens nakonec rozhodl v prodloužení Dale Weise, který se trefil v čase 78:08.

Ještě ve druhé třetině měli k úspěšnému vstupu do play off našlápnuto také hokejisté Columbusu, když vedli nad Pittsburghem 3:1. Následně ale dvakrát inkasovali v oslabení a rozhodující úder jim zasadil Tučňák Brandon Sutter.

V jediném nočním utkání Západní konference uspěl Anaheim, který zdolal Dallas 4:3. Ducks už v polovině utkání vedli o čtyři branky, přesto museli o první bod v sérii bojovat do posledních sekund.

1. kolo ply off NHL:

Východní konference - 1. zápasy:
Tampa Bay - Montreal 4:5 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 34. a 54. Stamkos, 11. Kučerov, 48. Killorn - 11. Plekanec, 37. Gionta, 46. Eller, 52. Vanek, 79. Weise. Střely na branku: 25:44. Diváci: 19.204. Stav série: 0:1.

Pittsburgh - Columbus 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Branky: 18. J. Jokinen, 22. Bennett, 23. Niskanen, 49. Sutter - 7. Johnson, 18. Letestu, 21. MacKenzie. Střely na branku: 32:34. Diváci: 18.646. Stav série: 1:0.

Západní konference - 1. zápas:
Anaheim - Dallas 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)
Branky: 2. Palmieri, 13. Getzlaf, 20. Perreault, 30. Beleskey - 37. Jamie Benn, 39. Sceviour, 54. Seguin. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.294. Stav série: 1:0.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít