Střídání v čele Tipsport extraligy. Třinec nahradily Vítkovice

Dvanácté kolo zamíchalo pořadím v horních patrech hokejové Tipsport extraligy. Dosud vedoucí Třinec prohrál v Plzni, zatímco České Budějovice vezou dva body z Karlových Varů. Z prvenství se ale Jihočeši radovali necelou hodinu, než skončil duel Vítkovic se Spartou. V něm totiž zvítězili (a novým lídrem se stali) svěřenci Mojmíra Trličíka.

'Vedeme extraligu,' může se radovat vítkovický útočník Vladimír Svačina

'Vedeme extraligu,' může se radovat vítkovický útočník Vladimír Svačina | Zdroj: ČTK

Vítkovice Steel - Sparta Praha 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Domácí využili stávajících slabin Sparty. Ve 13. minutě šli do vedení po parádní Káňově brance a pak třikrát překonali Pöpperleho v přesilových hrách, což byl klíčový fakt zápasu. Pražané celé utkání dotahovali ztrátu, dvakrát se trefili v početní výhodě, ale na body to nestačilo.

Branky a nahrávky: 13. Káňa (Punčochář, Trnka), 25. Ujčík (Ovčačík), 29. Svačina, 43. Burger (Trnka), 60. J. Sýkora (Voráček) - 26. Bartánus (Jan Hanzlík, Pacovský), 47. Bartánus (Vykoukal, Kůrka). Rozhodčí: Polák, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 7:7, navíc Káňa - O'Brien oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 5232.

Vítkovice: Málek - Ovčačík, Trnka, Punčochář, Rehák, Voráček, Barinka - Huna, Burger, Svačina - Ujčík, Húževka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Káňa - M. Hlinka. Trenéři: Trlčík a Moták.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Zacpálek, Philipp, Jan Hanzlík, O'Brien, Gulaši, Macholda, Salcido - Ton, Broš, Hromas - Kůrka, D. Výborný, Smoleňák - Pacovský, Y. Treille, Bartánus - Karpov, Koreis, Tůma. Trenéři: Holaň a Volek.

Slavia Praha - Mladá Boleslav 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Více než polovinu zápasu čekali fanoušci na úvodní branku. K nelibosti většiny z nich ji vstřelili hosté. Domácí Roth zahákoval v jasné pozici Radka Matějovského, který proměnil nařízené trestné střílení.

Sešívaní vyrovnali ve 48. minutě zásluhou Juraje Štefanky a využité přesilovky, jenže přesně o minutu později už opět vedli svěřenci Jana Tlačila. Skóroval Marek Loskot. Vítězství Boleslavi zpečetil Michal Macho.

Branky a nahrávky: 49. Štefanka (Micka, Krenželok) - 36. Matějovský z tr. střílení, 50. Loskot (Duben, Milroy), 54. Macho. Rozhodčí: Hribik, Trombík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8, navíc Vašíček - Bahenský oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3182.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Vondrka - P. Jelínek, Žejdl, Krenželok - Branda (2. Jaškin), V. Růžička ml., Tomica - Doležal, Endál, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Mladá Boleslav: Valent - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Duben, Macháček - Bahenský, Divíšek, Boháč - Pabiška, Macho, Matějovský - Milroy, Vrbata, Loskot - Nouza, Gajovský, Handlovský. Trenéři: Tlačil a Gudas.

Bílí Tygři Liberec - Benzina Litvínov 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Domácí získali dvěma slepenými góly Kudrny a Klimenty pohodlný náskok, ve tři body ho ale přetavit nedokázali. Litvínov totiž díky Jenáčkovi a Lukešovi vyrovnal a utkání šlo do prodloužení. V jeho poslední minutě rozhodl liberecký Derner.

Branky a nahrávky: 12. Kudrna (Dušek), 13. Klimenta (Plodek), 65. Derner - 22. Jenáček (Kubinčák, Rindoš), 54. Lukeš (V. Hübl, Švarný). Rozhodčí: Minář, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 4715.

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Moravec, Hunkes, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Podkonický - Víšek, Plodek, Klimenta - Ondřej, Jech, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Litvínov: Franěk - Černošek, Jareš, Pojkar, Kubát, Skuhrovec, Gula, Švarný, Kousalík - Lukeš, V. Hübl, Jánsky - Kubinčák, Rindoš, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Plzeňští trenéři roztrhli elitní útok Petr Sýkora - Martin Straka - Tomáš Vlasák a do branky poprvé v této sezoně postavili juniora Marka Mazance. Ten trápil nejlepší extraligový útok až do 48. minuty, kdy ho přeonal Vágner. V té době ale už Indiáni vedli 2:0 po brankách Vlasáka a Johnsona. Domácí ale na trefu Ocelářů odpověděli gólem Jana Heřmana a v závěru si vedení pohlídali.

Branky a nahrávky: 18. Vlasák (Straka), 29. Johnson (Lammers, St. Pierre), 50. J. Heřman (Lammers) - 48. Vágner (Zíb, Bonk). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváci: 5235.

Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Dvořák, Straka, Vlasák - P. Sýkora, Jan Kovář, J. Heřman - Lammers, M. Heřman, Johnson - Stránský, Vostřák, Tvrdík. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Třinec: Vojtek - Krajíček, Hrabal, Zíb, Hudec (15. Vágner), Lojek, P. Hořava - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Adamský - V. Polák, Bonk, Varaďa, od 42. navíc McGregor. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Vagnerplast Kladno - Kometa Brno 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný, domácí ho zlomili na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy gólem na 3:1 potrestal Melka ošklivý faul Stehlíka na Pateru. Od té doby bylo Kladno lepší a zaslouženě dovedlo zápas do vítězného konce.

Branky a nahrávky: 20. Kuchler (Melka, Látal), 23. Stieler (Luňák, Melka), 42. Melka (Kuchler, Šmach), 48. Kuchler (Látal, Šmach) - 35. R. Hruška (Mojžíš, Kvapil). Rozhodčí: Mikula, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:5, navíc Stehlík (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2354.

Kladno: Cikánek - Kameš, Drtina, J. Mrázek, Piskáček, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kafka - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Eberle, Stieler, Luňák. Trenéři: Vejvoda a Kasík.
Brno: Hovi - Richter, Houdek, Protivný, Zubíček, Mojžíš, Malec, Stehlík - R. Hruška, Kvapil, Erat - Brabenec, Hubáček, Balej - Veselý, Huml, Pospíšil - Jakub Svoboda, Dopita, Dlouhý. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

Energie Karlovy Vary - Mountfield České Budějovice 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Duel Západočechů s Českými Budějovicemi byl vyrovnaný. Na vedoucí gól domácích našli Jihočeši odpověď v polovině zápasu a hokejovou bitvu pak dovedli až k samostatným nájezdům. V nich získali bod navíc, rozhodující nájezd proměnil Šimánek.

Branky a nahrávky: 19. Skladaný (Dej) - 31. Šimánek (Šulc, Mikeska), rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Šindler, A. Jeřábek - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3749.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Rohan - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - D. Hruška, Pech, Sailer - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Kuběna, Zaťovič. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Vydarený, Tůma, Melichar, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Martynek, Kuchejda, Mertl - M. Pšurný, Červený, Ježek. Trenéři: Výborný a Kupka.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít