Třinec v prvním semifinále se Slavií potvrdil roli favorita

Vítěz Prezidentského poháru zvládl i první semifinálový duel se Slavií. V domácím prostředí třinečtí Oceláři vyhráli 5:3, když po dvou třetinách vedli už o čtyři góly. Červenobílí ještě utkání zdramatizovali, ale nakonec po boji padli.

Radost hráčů HC Oceláři Třinec z vítězství v základní části hokejové extraligy 2010/2011 | Foto: Marian Ježowicz, HC Oceláři Třinec

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)

00:00 / 00:00

První semifinále mezi Třincem a Slavií sledoval Radim Sajbot

Třinečtí Oceláři rozhodli o svém prvním bodu v sérii během prvních dvou třetin. Zejména v úvodu zápasu svého soupeře dokonale zaskočili, když v osmé minutě vyhrávali o dva góly. Další dvě trefy si nechali do druhého dějství.

Před třetí třetinou se tak zdálo být všechno jasné. Ale Slavii ani čtyřgólové manko nepoložilo. Naopak, během necelých sedmi minut dokázala snížit na rozdíl jediného gólu. To bylo ovšem ze strany červenobílých vše. Konečnou podobu dal výsledku těsně před koncem Květoň.

Branky a nahrávky: 4. Bonk (M. Růžička, Hrabal), 8. Krajíček (M. Růžička, Zíb), 34. Adamský (Peterek, Kohn), 40. M. Růžička (Seman), 59. D. Květoň (Polák, Polanský) - 45. Vašíček (T. Svoboda), 49. Pospíšil (Krenželok, Krejčík), 52. Micka (Roth). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:13. Využití: 2:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 1:0.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Polanský, Polák - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
HC Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík, Vašíček - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Endál, Třetina, M. Čermák - od 34. min. navíc Holec. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Radim Sajbot, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít