V předehrávce 33. kola hokejové extraligy porazila Sparta Boleslav 2:0

Spartě se poprvé v letošním ročníku Tipsport extraligy podařilo zvítězit na hřišti soupeře. Devět zápasů se jim to nevedlo. Bídnou sérii zlomila v předehrávce 33. kola, v níž zvítězili v Mladé Boleslavi 2:0.

Sparťanská radost

Sparťanská radost | Foto: Pavel Petr | Zdroj: ČTK

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Oba celky potvrdily, že mají problémy se zakončením. Ve vyrovnaném utkání, kdy se bojovalo o každý metr ledové plochy, Spartě stačily k prvnímu letošnímu vítězství na ledě soupeře dvě branky.

Té první se Pražané dočkali ve 25. minutě, kdy v přesilovce trestal Jindrovo vyloučení Petr Ton. Pojistku pak přidal tři minuty před závěrečnou sirénou Koreis ze samostatného nájezdu ve vlastním oslabení.

00:00 / 00:00

Pavel Petr sledoval předehrávku 33. kola hokejové extraligy.mp3

Boleslavským se nepodařilo tři utkání za sebou vstřelit branku. Sparta se tak dotáhla v tabulce dotáhla právě na Boleslav a Slávii. Všechny tři týmy mají stejný počet bodů. Ale na třinácté, tedy předposlední příčce je s horším skóre Sparta.