V šesti zápasech 22. kola extraligy vítězili pouze domácí

Ve všech šesti zápasech 22. kola Tipsport extraligy se radovaly domácí týmy. Pouze ze Slavie a z Karlových Varů si hosté odvezli bod za prohru po samostatných nájezdech.

Fanoušci RI Okna Zlín

Fanoušci RI Okna Zlín | Foto: HC Hamé Zlín

HC Plzeň 1929 – HC Vagnerplast Kladno 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

První třetina vyzněla pro hostující tým, který sice brzy prohrával, ale dvěma góly dokázal skóre otočit.Na gól Slaneyho odpověděli Kalla s Látalem.

Druhá třetina byla v režii domácích, kteří dokázali dvakrát pokořit brankáře Vagnerplastu a vrátili se do vedení. Nejdříve prosadil Kovář, který zachytil vyhození Cikánka a tváří v tvář kladenskému gólmanovi uspěl. A v závěru druhé části využili Západočeši přesilovou hru, když za Cikánka dostal puk Lammers.

Ve třetí části už gól nepadl, největší šanci na změnu skóre měl Straka, ale při trestném střílení Cikánka nepřekonal.

Branky a nahrávky: 3. Slaney (Vlasák, Jan Kovář), 25. Jan Kovář, 38. Lammers (Johnson, Straka) - 13. Kalla (Toman), 16. Látal (L. Procházka). Rozhodčí: A. Jeřábek, Mikula - Jílek, Jindra. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4771.
Plzeň: Salfický - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Lammers, Straka, Johnson - J. Heřman, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Obdržálek, Lev. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Kladno: Cikánek - Kameš, J. Drtina, Mrázek, Toman, L. Procházka, Piskáček, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - M. Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

PSG Zlín – HC Mountfield České Budějovice 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Domácí vstoupili do zápasu raketově. Hned na začátku druhé minuty rozvlnil síť za zády Kováře Rachůnek. Mountfield vyrovnal při vyloučení Švrčka. Po přihrávce Mikesky prostřelil zlínského brankáře Ptáček.

I ve druhé části se první radovali domácí. Zlínský kapitán ve dvojnásobné přesilovce překonal Kováře ale hosté opět brzy vyrovnali. Zpoza branky překonal Sedláčka Mikeska a zlínský gólman se po laciné brance nechal vystřídat Dubou.

Ten však neudržel čisté konto ani minutu, když ho prostřelil Květoň. Gólové dostihy pokračovaly i v dalších minutách. Zlín dokázal vyrovnat Balánem a vedení mu před druhou sirénou vrátil Köhler
.
Stejný hráč pak ve třetí části upevnil vedení domácích, když při přesilové hře tečoval před Kovářem střelu Linharta.

Branky a nahrávky: 2. I. Rachůnek (T. Sýkora), 21. Balaštík (Leška, Grof), 28. Balán (Grof), 34. Köhler (Leška), 48. Köhler (Linhart, Leška) - 16. Ptáček (Mikeska), 25. Mikeska (R. Pšurný), 26. L. Květoň (Kašpařík, Novák). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:1. Diváci: 4310.
Zlín: Sedláček (25. Duba) - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Ptáček, Jank, Kotaška, Novák - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Kašpařík, L. Květoň - Pletka, Mertl, Kuchejda - od 41. navíc Červený. Trenéři: F. Výborný a Kupka

HC Benzina Litvínov – HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Po bezgólové první třetině využili v jedenatřicáté minutě domácí přesilovou hru. Kubinčák nabil Hüblovi a litvínovský útočník se z prostoru kruhů nemýlil. Vzápětí měla přesilovou hru Sparta, ale Severočeši se ubránili.

V poslední minutě druhé třetiny navíc Litvínov odskočil soupeři o dva góly. Černý vyřešil přečíslení tří na jednoho překvapivou střelou, na kterou Pöpperle nedokázal zareagovat.

V závěrečném dějství už domácí kontrolovali hru. Spartě se sice podařilo vstřelit v power play kontaktní gól Smoleňákem, ale na vyrovnání už bylo pozdě.

Branky a nahrávky: 31. V. Hübl (Kubinčák), 40. Černý - 60. Smoleňák (Pacovský). Rozhodčí: Šír, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5211.
Litvínov: J. Hübl - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Kousalík, Švarný, Gula, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručinský - Majdan, Jenáček, Trávníček - Jánský, Rindoš, Bojer. Trenéři: Kučera a Reichel.
Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, OúBrien, Salcido, Macholda, Zacpálek - Ton, D. Výborný, Y. Treille - Kůrka, Broš, Pacovský - Smoleňák, Koreis, Hromas - Bartánus, Karpov, Kafka. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

HC Slavia Praha – HC Eaton Pardubice 5:4SN (1:1, 1:0, 2:3 – 0:0)

Ve vyrovnané první třetině se oba týmy jednou radovaly. První zvedli ruce nad hlavu pardubičtí, když Píša potrestal vyloučení Pospíšila. Slavia vyrovnala na začátku patnácté minuty díky pohotové střele Tomici.

Na začátku druhé třetiny sice byli nebezpečnější Pardubice, ale do vedení šli domácí. Vondrka připravil palebnou pozici pro Žižku a obránce červenobílých prostřelil Svobodu.

Ve třetí části se strhla gólová přestřelka. Pardubice během úvodních tří minut otočily skóre. Nejdříve vyrovnal Špirko a vzápětí poslal hostující tým do vedení Buchtele. Slavia stačila v devětačtyřicáté minutě vyrovnat Růžičkou, ale o dvě minuty později byl zase o krok napřed Eaton.

Červenobílé ani čtvrtý inkasovaný gól nezlomil a ve čtyřiapadesáté minutě mladičký Jaškin poslal zápas do prodloužení. V něm gól nepadl a tak o vítězství Slavie rozhodl při penaltovém rozstřelu Svoboda.

Branky a nahrávky: 15. Tomica (Holec), 28. Žižka (Vondrka, Kadlec), 49. V. Růžička ml. (Vondrka), 54. Jaškin (Doležal), rozhodující sam. Nájezd Svoboda - 8. Píša (Bartek), 42. Špirko (Bartek), 43. Buchtele, 51. Starý (Kolář I). Rozhodčí: Hradil, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 6902.
Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Špelda, Kolařík, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - T. Svoboda, Endál (5. Holec), Tomica - Krenželok, Jaškin, Doležal - Micka, Žejdl, P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Radil, Rákos, Buchtele. Trenéři: Jandač a Landsman.

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 3:2SN (1:0, 0:1, 1:1 -0:0)

Karlovarská Energie vstoupila do utkáno svižně a hned ve druhé minutě otevřel skóre Kokko. Vzápětí dvakrát zklamal v zakončení kapitán Skuhravý a na Hamerlíka si nepřišel ani Zaťovič.

V pětatřicáté minutě se třinečtí dočkali vyrovnání, když Růžička potrestal vyloučení Noska. V úvodu třetí třetiny se hostujícímu týmu podařilo dokonat obrat. Vyražený puk po střele Polanského dopravil za záda ležícího Mensatora Adamský.

Vyrovnat mohl deset minut před koncem základní hrací doby Melenovský, ale při dvou jeho pokusech se zaskvěl Hamerlík. Domácí se nakonec přeci jenom dočkali. Sedm vteřin před vypršením šedesáté minuty prostřelil třineckého brankáře Pech.

Prodloužení nerozhodlo a v samostatných nájezdech rozhodl o vítězství Energie Kokko.

Branky a nahrávky: 2. Kokko (M. Procházka, Dej), 60. Pech (Skladaný), rozhodující sam. nájezd Kokko - 35. M. Růžička (Krajíček, Zíb), 46. Adamský (Polanský). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 3681.
Karlovy Vary: Mensator (na nájezdy Sáblík) - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, M. Rohan - Kumstát, Skuhravý, Melenovský - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Dej, M. Procházka - Hřebejk, T. Klíma, Sailer. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Třinec: Hamerlík - Richter, Lojek, Zíb, Hudec, Seman, Krajíček, Hrabal - D. Květoň, Peterek, Polák - M. Růžička, Kohn, Orsava - Varaďa, Bonk, McGregor - Adamský, Polanský, Hrňa. Trenéři: Marek a Kopřiva.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Steel 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Ani v Brně se na úvodní branku nečekalo dlouho. Už ve třetí minutě zápasu překonal Hoviho Pohl. Kometa se rozjížděla pomaleji, první vážnější akci předvedl Dopita, ale Málek byl na místě. V závěru první třetiny se přeci jen dočkali brněnští vyrovnání. Bombu Stehlíka viděl Málek až ve své síti.

Na začátku druhé části mohl poslat domácí do vedení Erat, ale Málek byl proti. Udeřilo tak na druhé straně. Při vyloučení Klimka sehráli hosté ukázkově přesilovou hru a Tomas jim vrátil vedení.

V úvodu třetí části nejdříve Kometa využila dvojnásobnou přesilovku. Podruhé v utkání se trefil obránce Stehlík. Vyrovnání brněnské mužstvo povzbudilo. Erat a po něm Dopita mohli rozhodnout, ale Málek byl i s pomocí štěstí proti.

Nakonec ani vítkovický gólman tlaku Komety neodolal. Osm minut před koncem rozhodl parádním gólem o zisku tří bodů brněnský Kvapil.

Branky a nahrávky: 19. Stehlík (Hubáček, Erat), 44. Stehlík (Bičánek), 52. Kvapil (Veselý, Bičánek) - 3. Pohl (Vrána), 26. Tomas (Ujčík, Malík). Rozhodčí: Blecha, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 7039.
Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Protivný, Mojžíš, Malec, Zubíček - Erat, Dopita, Hubáček - R. Hruška, Brabenec, Kvapil - Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý - Jakub Svoboda, Meidl, Dlouhý. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Rehák, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Huna, Burger, Svačina - Ujčík, Káňa, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek. Trenéři: Trličík a Moták.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít