Vítězná domácí série hokejistů Slavie po šesti zápasech skončila

Hokejisté Slavie prohráli na vlastním ledě po šestizápasové sérii vítězství. Ve 35. kole Tipsport extraligy podlehli v pražské O2 aréně Pardubicím 1:5. Trenér Slavie Vladimír Růžička se tak 300. vítězství v základní části zatím nedočkal. V čele tabulky jsou stále Vítkovice, které prohrály s Brnem 2:3 po samostatných nájezdech. Druhý Třinec porazil Karlovy Vary 4:3 v prodloužení a ztrácí na první místo čtyři body.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Slavia Praha - HC Eaton Pardubice 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Slávistické naděje na sedmou domácí výhru za sebou vzaly za své už po jedenácti minutách první třetiny. V nich se postupně prosadili hostující Bartek, František Kaberle a Mezei a Pardubice tak vedly 3:0. Slávisté se viditelně trápili, Pardubice je předčily i v nasazení a do konce druhé třetiny zvýšily na 5:0. Ve třetí třetině nahradil brankáře Kopřivu Furch, který už udržel čisté konto. Čestný úspěch Slavie zaznamenal šest minut před koncem svou první extraligovou brankou Žejdl.

Branky a nahrávky: 54. Žejdl (Kadlec, Vondrka) - 5. Bartek (Somík), 10. Kaberle (Bartek, Somík), 11. Mezei (Radil), 23. Zohorna, 32. Bartek (Somík). Rozhodčí: Šindler, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 7169

Slavia Praha: M. Kopřiva (41. Furch) - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Barák - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Skořepa, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Poletín, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei - Bartek, Koukal, Somík - Kolář I, Kousal, Starý - Radil, Zohorna, Buchtele - Pineault, Špirko, Rákos. Trenéři: Jandač a Hynek

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)

Oceláři porazili Energii poprvé v sezóně. Ani tentokrát se o vítězi duelu mezi oběma týmy nerozhodlo po 60 minutách, Třinec nakonec vyhrál v prodloužení. Necelou minutu před koncem nastaveného času skóroval obránce Lojek. Další třinecký bek Daniel Seman dal dvě branky.

Branky a nahrávky: 5. Seman (Polanský), 47. Bonk (Lojek), 53. Seman (Polanský), 65. Lojek (Polanský) - 11. Dobroň (Gřegořek, Skladaný), 20. Čutta (Skuhravý), 51. Kumstát (M. Rohan). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. Diváci: 3555

Třinec: Vojtek - Krajíček, Seman, Lojek, Hudec, Richter, Zíb - Zagrapan, Peterek, M. Růžička - Varaďa, Bonk, McGregor - Adamský, Polanský, D. Květoň - Mičulka, Ostřížek, Hrňa. Trenéři: Marek a B. Kopřiva

Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Kokko, Dobroň, Prošek, Gřegořek, M. Rohan, Přindiš - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Sailer - Dej, Vachovec, Cyganov. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Jihočeši se díky jednoznačné výhře posunuli v tabulce z devátého na sedmé místo, brankář Jakub Kovář udržel podruhé v sezóně čisté konto. Naopak Zlín po čtyřech zápasech nezískal ani bod. Mountfield rozhodl o vítězství už v první třetině, kterou vyhrál 3:0. První gól v dresu Českých Budějovic dal obránce Jan Novák.

Branky a nahrávky: 4. Mertl (R. Pšurný, Kuchejda), 5. Novák (Gulaš), 17. Vydarený (R. Pšurný, Mertl), 24. Gulaš (Mikeska, Červený). Rozhodčí: Polák, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 9:11, navíc Langhammer 5 min. a do konce utkání, Gulaš 10 min.- Švrček 5 min. a do konce utkání, Bořuta 10 min. Bez využití. Diváci: 4396

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc (30. Kotaška), Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Červený - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka

Zlín: Duba (21. Sedláček) - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, I. Rachůnek - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Ondráček, Roman Vlach, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Boleslav dvakrát v utkání vedla, ale Tygři vždy dokázali vyrovnat. V 55. minutě poslal zápas do prodloužení Marek Trončinský. V čase 61:46 rozhodl o druhém bodu pro Liberec Jan Víšek. Boleslav je tak stále poslední se ztrátou osmi bodů na třinácté Kladno.

Branky a nahrávky: 25. Štefanka (Barney), 27. Divíšek (Žabka) - 26. Víšek (Výtisk), 55. Trončinský, 62. Víšek (Podkonický, Čakajík). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Kis, Prchal. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 3820

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Hay, Macháček, Lehikoinen, Marušák - Macho, Bahenský, Divíšek - Barney, Štefanka, Boháč - Nouza, Vrbata, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský

Liberec: Pinc - Derner, Moravec, Hunkes, Výtisk, Čakajík, Trončinský - Ondřej, Plodek, Špaček - Dušek, Podkonický, Kudrna - Klimenta, Vak, M. Hořava - Urban, Vantuch, Víšek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Hosté trápili lídra tabulky po celý zápas pozornou obranou v čele s vynikajícím brankářem Trvajem. Domácí tvořili hru, ale gólově se prosazovali velmi obtížně. Na trefu Szturce ze sedmé minuty odpověděl hned za další dvě minuty Dlouhý a Radim Hruška ve 39. minutě dostal Kometu do vedení. Ujčík ve 47. minutě vyrovnal a zápas poté dospěl až k samostatným nájezdům. V nich rozhodl povedeným blafákem kapitán Brna Brabenec.

Branky a nahrávky: 7. Szturc (Huna, Ujčík), 47. Ujčík (Burger) - 9. Dlouhý (R. Procházka, Huml), 39. R. Hruška (Kvapil), rozhodující sam. nájezd Brabenec. Rozhodčí: Pešina, Trombík - Jindra, Kostka. Vyloučení: 3:9, navíc Klimek (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 8169

Vítkovice: Málek - Rehák, Punčochář, Trnka, Ovčačík, Malík, Voráček, Dudáš - Huna, Burger, Szturc - Svačina, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Strapáč, Tomas - od 7. navíc Šedivý. Trenéři: Trličík a Moták

Brno: Trvaj (na nájezdy Hovi) - Kempný, Bičánek, Malec, Mojžíš, Protivný, Stehlík, Houdek - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jaroslav Svoboda, Brabenec, Jakub Svoboda - Huml, R. Procházka, Dlouhý - Fúzik, Křivohlávek, Polodna. Trenéři: Jeřábek a Lubina