Vítkovice jsou opět v čele extraligy, Sparta se blíží dnu

Hokejisté Vítkovic se posunuli na první místo tabulky. Po výhře nad Litvínovem tak mají po 15. kole Tipsport extraligy náskok dvou bodů na druhé České Budějovice, které prohrály na ledě Plzně 2:4. Dále Kladno porazilo Spartu 3:1, Kometa Brno vyhrála nad Mladou Boleslaví 1:0, Slavia nestačila na Zlín 0:2 a Liberec prohrál s Karlovými Vary 3:4 po nájezdech.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Vagnerplast Kladno - HC Sparta Praha 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Hosté sice otevřeli skóre, ale Kladno našlo ještě do první přestávky dvojí odpověď. Ve druhé části sice Středočeši museli odolávat sparťanskému náporu, ale poté zasadili znejistělému soupeři třetí ránu.

00:00 / 00:00

Na všech hokejových stadionech byli i naši reportéři

Branky a nahrávky: 10. Kalla (Valský, Bělohlav), 19. Eberle (Stieler, Hovorka), 54. J. Mrázek (Patera, Toman) - 6. Smoleňák (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 3565.

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Souboj bratrů Kovářů vyhrál plzeňský Jan, který svého bratra Jakuba v brance hostů dvakrát překonal a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Na jeho první i Dvořákovu trefu hosté odpověděli, na Kovářovu dorážku z 87. minuty už ale ne a v power play hostů stanovil konečné skóre Straka.

Branky a nahrávky: 10. Jan Kovář (St. Pierre), 56. Dvořák (P. Sýkora, Straka), 57. Jan Kovář (Vlasák, P. Sýkora), 59. Straka (Vostřák) - 20. R. Pšurný (Kašpařík), 57. Martynek. Rozhodčí: Husička, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 5877.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Domácí ztratili utkání svou nedisciplinovaností, hosté se totiž prosadili pouze v přesilových hrách. Liberečtí sice dvakrát vyrovnali. Jenže v prodloužení podržel hosty Mensator a Pech trefil hostům při nájezdech bod navíc.

Branky a nahrávky: 30. Vak (M. Hořava, Podkonický), 47. Trončinský (Vak), 55. Víšek (Čakajík, Dušek) - 16. Skladaný (Pech), 27. Pech (Sloboda, Skladaný), 49. Sailer (Nosek, Kumstát), rozhodující sam. nájezd Pech. Rozhodčí: Jeřábek, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. Diváci: 5221.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Nepříliš atraktivní utkání rozhodl Petr Hubáček. Kometa díky tomu počtvrté z posledních šesti utkání udržela čisté konto, Mladá Boleslav nedala gól už podruhé v řadě.

Branka a nahrávky: 22. Hubáček (Erat, Zubíček). Rozhodčí: Kubuš, Ország (oba SR) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:8, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Slavia Praha - PSG Zlín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Ospalý úvod utkání probudila až desátá minuta, ve které se prosadil kapitán hostí Jaroslav Balaštík. Po návratu z kabin přidal druhou branku Leška. Hosté si zaslouženě odvezli tři body, protože Slavia se kromě náporu v samotném konci zápasu na nic nezmohla.

Branky a nahrávky: 10. Balaštík (Hamrlík), 21. Leška (Balaštík, Köhler). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 2942.

HC Vítkovice Steel - HC Benzina Litvínov 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Na vedoucí Barinkův přesilovkový gól domácí dokázali odpovědět, jenže poté hosté díky gólům Burgera a Vrány zvýšili svůj náskok. V poslední třetině ještě snížil Kubát, ale definitivní ránu zasadil hostům svou dorážkou Klimek.

Branky a nahrávky: 7. Barinka (Burger), 14. Burger (Húževka), 34. Vrána (Klimek, Pohl), 51. Klimek (Pohl, Malík) - 12. Lukeš (V. Hübl, Jenáček), 48. Kubát (Jenáček, Ručinský). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3762.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít