Vrbata zařídil dvěma góly a asistencí výhru Vancouveru nad Winnipegem

Český útočník Radim Vrbata zazářil v utkání Vancouceru s Winnipegem, když k vítězství domácího týmu přispěl dvěma góly a jednou asistencí. Skóre utkání otevřel hostující Jiří Tlustý, v brance Jets tentokrát chyběl Ondřej Pavelec.

Radim Vrbata střílí vítězný gól v utkání s Winnipegem

Radim Vrbata střílí vítězný gól v utkání s Winnipegem | Zdroj: ČTK

Vancouver prohrával už o dvě branky, ale ve druhé třetině skóre otočil. Vítězný gól vstřelil v poslední minutě druhé části právě Vrbata, který v poslední minutě uzavřel skóre utkání při power play Winnipegu střelou do prázdné branky.

Dobrý zápas odehrál i Jakub Kindl v dresu Detroitu, ale ani jeho gól a asistence nepomohli Red Wings k vítězství nad nejslabším týmem Západní konference Arizonou.

Postupu do play-off se nepřiblížila Florida, které v Tampě nepomohla ani jedna asistence Jaromíra Jágra. V domácím dresu si stejnou bilanci připsali Andrej Šustr s Ondřejem Palátem, kteří se navíc radovali z vítězství 4:3.

Na postupové osmé místo, které drží Ottawa, ztrácí Florida pět bodů. V čele Západní konference se drží hokejisté St. Louis, kteří vyhráli na ledě Pittsburghu a u rozhodujícího gólu si v prodloužení připsal asistenci Zbyněk Michálek.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 40. Tavares - 52. a rozhodující sam. nájezd Parise. Střely na branku: 38:32. Diváci: 16.170.

NY Rangers - Los Angeles 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 1. Zuccarello, 57. Hayes - 11. Regehr, 25. Gáborík, 42. Carter, 46. Muzzin. Střely na branku: 36:35. Diváci: 18.006.

Pittsburgh - St. Louis 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 29. Comeau, 29. Downie - 35. Bortuzzo, 38. Goc, 61. Steen (Z. Michálek). Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.631.

Columbus - Anaheim 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
Branky: 16., 31. a 60. Hartnell, 28. Johansen, 32, Foligno - 7. Kesler, 15. Cogliano, 31. Beleskey. Střely na branku: 27:40. Diváci: 14.044.

Detroit - Arizona 4:5 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 23. Glendening, 32. Abdelkader (Kindl), 42. Kindl, 54. Nyquist - 32. a 64. Arcobello, 36. a 50. Moss, 12. Moore. Střely na branku: 37:22. Diváci: 20.027.

Tampa Bay - Florida 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
Branky: 6. Morrow, 8. Johnson, 42. Kučerov (Šustr, Palát), 58. Callahan - 27. Jokinen, 27. Pirri, 29. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.729.

Nashville - Montreal 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 10. Ekholm, 48. Ellis, 62. Forsberg - 23. Gallagher, 33. Desharnais. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17.113.

Vancouver - Winnipeg 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky: 40. a 60. Vrbata, 31. Higgins (Vrbata), 37. Weber, 60. H. Sedin - 3. Tlustý, 26. Wheeler. Diváci: 18.870.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít