Basketbalistky nezvládly závěr zápasu se Španělskem a prohrály 57:77

České basketbalistky musí oslavy postupu do vyřazovací fáze mistrovství světa odložit. Favorizovaným Španělkám totiž v Brně podlehly 57:77.

Po vyrovnaném průběhu se nakonec z výhry radovaly Španělky

Po vyrovnaném průběhu se nakonec z výhry radovaly Španělky | Zdroj: ČTK

Češky vstoupily do utkání aktivněji a nadšeným výkonem soupeřky přehrávaly. Po první čtvrtině tak vedly o pět bodů 18:13. Jenže po přestávce jako by ztratily koncentraci a Španělky desetibodovou šňůrou skóre dokonale otočily.

K výbornému výkonu se rozehrála především španělská hvězda Valdemorová. Češkám se pak dařilo její hru lépe eliminovat a rozjeté soupeřky přibrzdit. Přesto v poločase ztrácejí v poměru 32:37.

00:00 / 00:00

Basketbalistky podlehly Španělkám 57:77

Třetí část byla z českého pohledu ve znamení usilovné snahy o snížení náskoku soupeřek. To se nejprve dařilo a domácí basketbalistky se přiblížily na rozdíl dvou bodů. Závěr ale ale zcela patřil hráčkám z Apeninského poloostrova, které upravily skóre na 60:53.

Jenže jak Španělky skončily třetí čtvrtinu, tak začaly i tu závěrečnou. Češky očividně znervózněly a kromě nesporné snahy na nich byla vidět i čím dál větší únava. Svěřenkyně trenéra Blažka už daly v poslední části jen čtyři body a Španělky tak v exhibičním tempu dokráčely k jasné výhře 77:57.

Česko - Španělsko 57:77 (18:13, 32:37, 53:60)
Body: Vítečková 16, Ferančíková 13, Horáková 9, Burgrová 6, Elhotová 5, Večeřová 4, Bortelová 2, Kulichová 2 - Valdemorová 25, Lyttleová 18, Torrensová 14, Montaňanová 11, Aguilarová 3, Limaová 2, Palauová 2, Cruzová 2. Rozhodčí: Chiari (It.), Townsendová (Kan.), Grinterová (USA). Trestné hody: 15/13 - 14/10. Fauly: 11:14. Trojky: 2:5. Doskoky: 43:43. Diváci: 3200.

Martin Hlucháň, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít