Basketbalistky USK Praha porazily Tarbes, Brno prohrálo v Orenburgu

Basketbalistky USK Praha vyhrály v Eurolize čtvrtý zápas. V hale na Folimance porazily francouzský tým z Tarbes 78:58 a oplatily mu tak těsnou prohru z prvního vzájemného duelu. Naopak se nedařilo hráčkám Frisco Sika Brno, které prohrály v ruském Orenburgu 75:59 a zůstaly ve skupině D poslední.

Basketbalistka USK Praha Lindsey Whalenová (ve žlutém) přispěla k výhře nad Tarbes 17 body | Zdroj: ČTK

Zápas byl od začátku hodně nervózní, hráčky USK Praha neproměnily především v první čtvrtině ani vyložené šance a vedly tak o jediný bod. Druhá desetiminutovka ale Pražankám vyšla parádně a hlavně zásluhou Američanek Delishy Miltonové-Jonesové a Lindsey Whalenové odskočily Tarbes o šestnáct bodů a v poločase vedly o jedenáct bodů.

Svůj náskok navyšovaly až na 18 bodů, přestože se dostaly do problémů s fauly a Miltonová-Jonesová s Vítečkovou velkou část druhé půle strávily na lavičce se čtyřmi fauly. Výborně je ale zastoupila Kateřina Elhotová, která ve druhém poločase zaznamenala 12 bodů.

Brňanky vzdorovaly Orenburgu jen třináct minut, kdy poprvé a naposledy v zápase vedly. Zápas rozhodla druhá čtvrtina zápasu, kterou Brno prohrálo 13:22. V dresu českého týmu se nejvíce dařilo Švédkám Eldebrinkové a Halvarssonové a Američance Fordové, která k deseti bodům přidala stejný počet doskoků. Brňanky tak prakticky ztratily šanci na postup do play off.

Skupina C:

ZVVZ USK Praha - Tarbes 78:58 (16:15, 43:32, 58:42)

Nejvíce bodů: Elhotová 18, Miltonová-Jonesová a Whalenová po 17, Vítečková 12 - Matičová 18, Dubljevičová 16, El Gargatiová 7, Thornová 5. Rozhodčí: Bertrand (Švýc.), Lunde (Nor.), Györffy (Maď.). Fauly: 21:14. Pět chyb: 33. Kulichová (USK). Trestné hody: 16/13 - 28/21. Trojky: 9:1

Skupina D:

Naděžda Orenburg - Frisco Sika Brno 75:59 (16:12, 38:25, 60:41)

Nejvíce bodů: Charlesová 17, Sapovová 15, Hammonová 15, Berseňevová 14 - Eldebrinková 19, Halvarssonová 15, Fordová 10, Škerovičová a Hejdová po 6. Rozhodčí: Zlatevski (Mak.), Peltekov (Bul.), Ponomarenko (Ukr.). Trestné hody: 16/10 - 10/8. Fauly: 16:15. Trojky: 9:1. Diváci: 2500