České basketbalistky zvládly i druhou přípravu s Polskem

České basketbalistky porazily v přípravě na mistrovství světa Polsko i podruhé. V Jindřichově Hradci zdolaly své soupeřky jasně 95:68.

Mistrovství světa v basketbale žen 2010

Česko - Polsko 95:68 (23:16, 52:41, 73:57)

V úvodu zápasu sice český tým trápila nepřesná střelba a jen těžko se svěřenkyně Lubora Blažka vyrovnávaly s polskou agresivitou, postupně ale zpřesnily zakončení a v poločase vedly o jedenáct bodů.

Ve druhé půli zdobila české basketbalistky především jistota v obraně a také střelba rovnoměrně rozložená na větší počet hráček. Skóre proto neustále narůstalo až na konečných 95:68. Nejlepší střelkyní utkání byla Kateřina Elhotová, která zaznamenala devatenáct bodů

V příštím týdnu prověří sílu české reprezentace 25. a 26. srpna ve dvou zápasech Bělorusko.

Nejvíce bodů: Elhotová 19, Hejdová 17, Bortelová a Burgerová po 9 - Kaczmarczyková 18, Leciejewská 11, Žurowská 9.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít