Čeští florbalisté postoupili do semifinále MS až po nájezdech

Čeští florbalisté budou hrát na mistrovství světa o medaile. V Helsinkách porazili Estonsko po dramatickém souboji 3:2 po samostatných nájezdech a postoupili do semifinále. V něm se v pátek utkají s domácím Finskem, které deklasovalo Finsko 12:2.

florbal ČR - Norsko

florbal ČR - Norsko | Foto: Česká florbalová unie

Estonci zaskočili favorizované Čechy už po 25 sekundách, kdy se za záda brankáře Rytycha trefil Kristian Talme. Češi poté nevyužili dlouhou přesilovku a naopak v ní mohli inkasovat. Rozhodčí totiž nařídili trestné střílení za faul Tomašíka. Do branky přišel Kafka a Kiviho nájezd zlikvidoval. Český tým se ani poté nedostával do šancí a naopak mu hrozila první estonská řada. Češi vyrovnali až v polovině zápasu díky gólu Garčara.

Drama pokračovalo i ve třetí třetině, český tým se ale do šancí stále nedostával. Naopak deset minut před koncem se Estonci dostali podruhé do vedení, když skóroval Markus. Češi se nevzdali a necelé dvě minuty před koncem vyrovnal Sladký. Zápas tak dospěl do prodloužení. To mohli rychle ukončit Estonci, když střela Markuse jen těsně minula pravou tyčku. O postupujícím ale nakonec rozhodly až samostatné nájezdy.

00:00 / 00:00

Obránce Aleš Jakůbek hodnotí zápas proti Estonsku ve čtvrtfinále MS

V nich se do české branky postavil Kafka a dostal jediný gól od Henrika Talmeho. Za český tým se trefili všichni čtyři hráči a poslali tak národní tým do semifinále.

Čtvrtfinále MS:

Česká republika - Estonsko 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Garčar (Slaný), 59. Sladký (Jelínek), rozhodující sam. nájezd Chrápek - 1. K. Talme (H. Talme), 50. Markus (H. Talme). Proměněné nájezdy: Fridrich, Zálesný, Richter, Chrápek - H. Talme. Neproměněné nájezdy: K. Talme, Kivi. Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 1020

Česká republika: Rytych (v 11. na TS a na nájezdy Kafka) - Chrápek, Jakůbek, Garčar, Slaný, Jelínek, Brus - Fojta (35. Šebek), Sikora, Zálesný - Ostřanský, Fridrich, Richter - Sladký, Tomašík, Skalík. Trenéři Tomáš Trnavský, Filip Vítek a Jan Vavrečka

Estonsko: Saastamoinen - Thomsson, Strömfelt, Pass, Sivakov - H. Talme, Markus, L. Talme - Karis, Kivi, Söber - Salm. Trenéři: Jari-Petteri Anttila, Risto Lall a Marko Saksing