Kornfeil dojel v Brně osmý, závod MotoGP ovládli španělští jezdci

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně České republiky v Brně osmé místo ve třídě Moto3 a jako jediný z domácích jezdců dosáhl na bodované umístění. Karel Abraham dojel v nejprestižnější kategorii MotoGP devatenáctý, Lukáš Pešek po havárii závod nedokončil.

Jakub Kornfeil během Velké ceny ČR v Brně

Jakub Kornfeil během Velké ceny ČR v Brně | Zdroj: ČTK

Kategorii MotoGP ovládli na Masarykově okruhu Španělé - vyhrál Marc Márquez v novém traťovém rekordu před krajany Danim Pedrosou a Jorge Lorenzem. Márquez si upevnil první místo v průběžném pořadí a stal se nejmladším jezdcem v historii MotoGP, který vyhrál už čtyři závody za sebou.

Nejrychlejší start měl Lorenzo, který získal před Márquezem téměř sekundový náskok, Márquez se však postupně společně s Pedrosou na svého soupeře dotáhl. Sedm kol před koncem sice jeho první útok o předjetí vyšel jen na chvíli, ovšem hned další pokus se mu vydařil. Za trojicí Španělů vybojoval v závěru čtvrté místo Ital Valentino Rossi.

Smůlu měl nejrychlejší jezdec kvalifikace Brit Cal Crutschlow, který ve třetině závodu upadl. Sice se vrátil na závodní dráhu, ale až na samotný chvost jezdeckého pole. Nakonec se mu podařilo předjet Abrahama, který do závodu nastoupil po utišujících injekcích s bolestivým poraněním ramene. Lukáš Pešek na svůj premiérový bod v MotoGP stále čeká, tentokrát spadl.

Velká cena České republiky silničních motocyklů. Na snímku jezdci kategorie MotoGP zprava Jorge Lorenzo ze Španělska, Marc Márquez ze Španělska a Dani Pedrosa ze Španělska.jpg | Foto: ČTK

Nejlepším Čechem tak byl v Brně Jakub Kornfeil v kategorii Moto3. Sice mu podle představ nevyšel start a propadl se až na 15. místo, ale poměrně rychle se dostal do nejlepší desítky a v závěru si umístění ještě vylepšil.

Po dramatickém souboji v závěrečném kole zvítězil v závodu Moto3 vedoucí závodník průběžné klasifikace Španěl Luis Salom, který přitom startoval se zlomenou nohou. Loňský vítěz brněnského závodu Němec Jonas Folger skončil třetí.

Poničený motocykl Lukáše Peška, který po pádu ze závodu odstoupil | Foto: ČTK

Fin Mika Kallio ovládl závod kategorie Moto2, druhé místo obsadil v dramatickém závodu plném předjížděcích manévrů Japonec Takaaki Nakagami, třetí skončil Thomas Lüthi ze Švýcarska. Lídr průběžného pořadí seriálu Scott Redding z Británie byl osmý.

Grand Prix České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

MotoGP: 1. M. Márquez 42:50,729, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,313, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -2,277, 4. Rossi (It./Yamaha) -10,101, 5. Bautista (Šp./Honda) -10,178, 6. Bradl (Něm./Honda) -19,807, ...19. Abraham (ČR/ART) -1:49,173, Pešek (ČR/Ioda-Suter) nedokončil
Průběžné pořadí (po 11 z 18 závodů): 1. M. Márquez 213, 2. Pedrosa 187, 3. Lorenzo 169, 4. Rossi 143, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) 127, 6. Bradl 103, ...22. Abraham 5

Moto2: 1. Kallio (Fin./Kalex) 41:11,785, 2. Nakagami (Jap./Kalex) -0,590, 3. Lüthi (Švýc./Suter) -0,799, 4. P. Espargaró (Šp./Kalex) -0,965, 5. Zarco (Fr./Suter) -1,100, 6. Terol (Šp./Suter) -1,539.
Průběžné pořadí MS (po 10 ze 17 závodů): 1. Redding (Brit./Kalex) 167, 2. P. Espargaró 146, 3. Rabat (Šp./Kalex) 122, 4. Kallio 115, 5. Aegerter (Švýc./Suter) 97, 6. Zarco 86

Moto3: 1. Salom 40:58,770, 2. M. Viňales (oba Šp./KTM) -0,507, 3. Folger (Něm./Kalex KTM) -1,015, 4. Rins -1,081, 5.. Á. Márquez (oba Šp./KTM) -1,240, 6. Masbou (Fr./FTR Honda) -4,787, ...8. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -21,380.
Průběžné pořadí (po 10 ze 17 závodů): 1. Salom 208, 2. M. Viňales 194, 3. Rins 180, 4. Folger 110, 5. Á. Márquez 101, 6. Oliveira (Portug./Mahindra) 84, ...12. Kornfeil 46.

Jakub Kanta, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít