Nymburk v Evropském poháru nestačil na Galatasaray

Basketbalisté Nymburka si připsali čtvrtou prohru v osmifinálové skupině K Evropského poháru ULEB. Tentokrát na domácí palubovce podlehli tureckému Galatasaray 62:77.

Bk Pardubice vs. BK Nymburk

Bk Pardubice vs. BK Nymburk | Foto: BK Pardubice

Na slibný vstup do zápasu a vedení 18:10, podpořené úspěšnou trojkovou střelbou a dobrou obranou, Nymburk nedokázal v další fázi zápasu navázat. Na konci úvodní čtvrtiny totiž Galatasaray výsledek otočil a v poločase vedl už o devět bodů.

00:00 / 00:00

Utkání Nymburk - Galatasaray očima reportéra Radiožurnálu Pavla Petra

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil, Turci si v pohodě hlídali náskok, naopak nymburští basketbalisté už nenašli síly na odpověď. V osmifinálové skupině Evropského poháru ULEB tak stále čekají na vítězství. Nejlepší mušku měl v domácím týmu s osmnácti body Simons.

4. kolo osmifinále Evropského poháru ULEB:

Skupina K:
ČEZ Nymburk - Galatasaray Istanbul 62:77 (19:22, 32:41, 46:57)
Nejvíce bodů: Simmons 18, Křemen a Nissim po 11, Benda 8 - Kuqo 22, Andrič 17, Shumpert 14. Rozhodčí: Ziemblicki (Pol.), Krause (Něm.), Mattioli (It.). Trestné hody: 11/7 - 21/16. Fauly: 23:18. Trojky: 9:3. Diváci: 5400.