Rychlobruslařka Erbanová skončila v závodě na 500 metrů desátá

Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila v olympijském závodě na 500 metrů na desátém místě a o dvě místa si vylepšila osobní olympijské maximum z Vancouveru. Zlatou medaili obhájila Korejka Sang Hwa Leeová, která vyhrála v novém olympijském rekordu.

Karolína Erbanová v Soči

Karolína Erbanová v Soči | Zdroj: ČTK

Svou první jízdu absolvovala Karolína Erbanová v jedenácté rozjížďce. Její soupeřkou ve vnitřní dráze byla Ruska Jekatěrina Malyševová. Domácí naději ale jednadvacetiletá Češka porazila.

Celou trať zajela Erbanová bez větších chyb, její rychlost na rovince překročila 53 kilometrů v hodině a do cíle dojela v čase 38:23 k velké radosti trenéra Petra Nováka.

Po dojezdu byla Češka na průběžném druhém místě za vedoucí Číňankou Chung Čangovou. Porazila i kanadskou legendu Christine Nesbittovou. Z medailových pozic ji sesadily až závodnice nasazené do posledních čtyř rozjížděk, přesto byla po polovině závodu na skvělém devátém místě.

Ve druhém kole Erbanová za svou první jízdou zaostala o 39 setin sekundy, poté co ji v závěrečné rovince několik metrů před cílem rozhodila chvilková ztráta rovnováhy.

Stálo ji to jedno místo v pořadí, protože se před ni o pouhé dvě setiny dostala Japonka Maki Cudžiová.