Český tenista Tomáš Berdych triumfoval na exhibici v Thajsku

Vítězstvím na exhibičním turnaji v thajském Hua Hin vstoupil do nové sezony český tenista Tomáš Berdych. Ve finále porazil ve dvou setech Kanaďana Raonice 7:6 a 6:3.

Tomáš Berdych vyhrál exhibiční turnaj v thajském Hua Hin

Tomáš Berdych vyhrál exhibiční turnaj v thajském Hua Hin | Zdroj: Reuters

Na dobře obsazeném turnaji měl Berdych ve čtvrtfinále volno, v semifinále přehrál ve třech setech Španěla Davida Ferrera. Jeho finálový soupeř postoupil přes italského tenistu Fogniniho.

Poslední vzájemné utkání český tenista s vysokým Kanaďanem v Paříži prohrál ve dvou setech. Tentokrát ale Berdych nezaváhal. První set, který trval 41 minut, získal až ve zkrácené hře, kterou vyhrál 7:4.

Druhá sada už byla jednoznačnější. Český daviscupový reprezentant ji vyhrál za půl hodiny 6:3. V utkání o 3. místo se radoval semifinálový soupeř Berdycha Ferrer, když porazil Fogniniho ve dvou setech.