Tenistka Záhlavová-Strýcová a Rosol vypadli v Nizozemsku hned v 1. kole

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová nenavázala na finálovou účast z Birminghamu. Na turnaji v Nizozemském Hertogenboschi prohrála ve dvou setech s patnáctou hráčkou světa, Španělkou Suarezovou-Navarrovou. S pavoukem mužské dvouhry se rozloučil v 1. kole i Lukáš Rosol.

Barbora Záhlavová-Strýcová ve druhém setu s Azarenkovou bojovala, nakonec se s Australian Open loučí | Zdroj: Reuters

Krátce po začátku zápasu si Barbora Záhlavová-Strýcová a její španělská soupeřka Carla Suarezová-Navarrová navzájem sebraly podání, rozhodující okamžik prvního setu ale přišel až v jeho 7. hře, ve které Španělka využila i svůj druhý brejkbol.

Češka se snažila vývoj sady vyrovnat a vypracovala si celkem čtyři šance vzít si ztracené podání zpět, žádnou ale nevyužila a 53 minut trvající set ztratila 4:6.

Druhý set byl mnohem jednoznačnější. Osmadvacetiletá Češka prohrála první čtyři hry, a přestože jednou dokázala patnácté hráčce světa podání vzít, prohrála po hodině a půl 4:6 a 2:6.

Carla Suarezová-Navarrová tak vyhrála už šestý ze sedmi vzájemných zápasů.

Končí i Rosol

Rosol přijel do Nizozemska jako vítěz challengeru v pražské Stromovce, ale přechod z antuky na trávu nezvládl. S německým tenistou Janem-Lennardem Struffem prohrál v prvním vzájemném zápasu rovněž 4:6, 2:6.

Tenisový turnaj v Hertogenboschi (tráva):
Ženy (dotace 250.000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Suárezová (4-Šp.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:4, 6:2
Švedovová (Kaz.) - Cibulková (2-SR) 6:2, 3:6, 6:3
Halepová (1-Rum.) - Govorcovová (Běl.) 7:5, 6:2
Kingová (USA) - Bouchardová (3-Kan.) 2:6, 6:3, 6:3.
2. kolo:
Muguruzaová (7-Šp.) - Meusburgerová (Rak.) 6:4, 6:1
Čtyřhra - 1. kolo:
Hlaváčková, Čeng Ťie (1-ČR/Čína) - Glušková, Klemenschitsová (Izr./Rak.) 6:3, 6:7 (3:7), 10:7