České biatlonistky v Anterselvě neuspěly. Soukalová přijde o stíhací závod

České biatlonistky ve sprintu Světového poháru v italské Anterselvě na nejlepší nestačily. Jitka Landová skončila na 27. místě, do stíhacího závodu postoupily ještě Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. To se naopak nepovedlo vedoucí ženě seriálu Gabriele Soukalové, která byly diskvalifikována. Vyhrála Francouzka Bekondová.

Biatlonistka Gabriela Soukalová uhájila žlutý dres i po vytrvalostním závodu SP v Ruhpoldingu | Zdroj: ČTK

Soukalové se na malorážce rozbil závěr na druhou položku si musela vzít rezervní zbraň.

Dvojnásobná vítězka z posledních závodů Světového poháru v Ruhpoldingu ve výsledcích kvůli potížím na střeleckých stanovištích figurovala ve výsledcích na 72. místě, ale posléze byla vyškrtnuta a u jejího jména se objevila poznámka o diskvalifikaci.

"Nepamatuju si, že by se mi někdy něco podobného při závodě stalo. Je to ale cenná zkušenost, a je možná dobře, že se mi to stalo teď a ne na olympiádě. Kdybych měla takové problémy v Soči, tak to by mě asi odvezli,“ vysvětlovala po závodě Radiožurnálu.

"Je to netypická závada, rozpadl se jí závěr u zbraně a s tím se těžko střílí. Musela dobíjet jednotlivě, pak si musela brát rezervní zbraň na druhou položku, což člověka poznamená," řekl České televizi trenér Ondřej Rybář.

Jelikož se Soukalová nezúčastní sobotního stíhacího závodu, po kterém přijde o žlutý dres pro vedoucí závodnici Světového poháru, byl čtvrteční sprint jejím posledním individuálním závodem před olympiádou v Soči.

Na trati v jihotyrolském údolí se nedařilo ani Veronice Vítkové. Musela na dvě trestná kola a ve vyšší nadmořské výšce v Anterselvě obsadila 34. místo.

Závod SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Bescondová (Fr.) 20:30,2 (1 tr. okruh), 2. Henkelová (Něm.) -6,7 (0), 3. Domračevová (Běl.) -10,1 (2), 4. Dunkleeová (USA) -10,7 (0), 5. Romanovová (Rus.) -11,8 (0), 6. Bergerová (Nor.) -12,5 (1), 7. Preussová (Něm.) -18,9 (1), 8. Skardinová (Běl.) -24,1 (0), 9. Mäkäräinenová (Fin.) -30,8 (2), 10. Viluchinová (Rus.) -35,3 (1), ...27. Landová -1:09,6 (1), 34. Vítková -1:21,0 (2), 52. Puskarčíková -1:59,4 (2), 75. Tomešová -2:30,8 (2), Soukalová (všechny ČR) diskvalifikována.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 22 závodů): 1. Soukalová 426 b., 2. Domračevová 415, 3. Bergerová 413, 4. Mäkäräinenová 412, 5. Valj Semerenková (Ukr.) 372, 6. Starychová (Rus.) 340, 7. Vítková 333, ...52. Puskarčíková 42, 62. Tomešová 21, 72. Landová 14.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít