Čeští biatlonisté se do první desítky tentokrát nedostali, nejlepší byl třináctý Moravec

Biatlonistka Gabriela Soukalová přišla o vedení ve Světovém poháru. Po diskvalifikaci ve sprintu nenastoupila v italské Anterselvě do stíhacího závodu a v čele celkového pořadí ji přeskočila Norka Bergerová, která doběhla třetí. Vyhráli Němka Henkelová a Němec Schempp. Nejlepším z Čechů byl třináctý Ondřej Moravec.

Mistrovství světa v biatlonu 12. února v Novém Městě na Moravě, trénink mužů. Na snímku je Ondřej Moravec. | Zdroj: ČTK

Moravec strávil hodně času na položkách vleže, ale neudělal v nich ani jednu chybu. Vestoje už pálil jako obvykle rychle, jenže jeden terč při poslední střelbě netrefil.

To stálo českého reprezentanta umístění v TOP10 a nakonec doběhl třináctý se ztrátou 32 sekund na Němce Schemppa, který zopakoval svůj triumf ze sprintu.

Mezi ženami vyhrála Němka Henkelová, třetí Norka Bergerová potom připravila Gabrielu Soukalovou o vedení ve Světovém poháru. Z českých závodnic dokončila stíhačku nejlépe Veronika Vítková, která obsadila 27. místo.

00:00 / 00:00

S biatlonistou Ondřejem Moravcem mluvil po stíhačce SP v Anterselvě Jan Suchan

Závody SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. Schempp (Něm.) 31:20,6 (2 tr. kola), 2. Béatrix (Fr.) -1,5 (1), 3. L'Abée-Lund -4,8 (2), 4. Björndalen (oba Nor.) -8,0 (1), 5. Peiffer (Něm.) -8,6 (3), ...13. Moravec -32,0 (1), 43. Krupčík (oba ČR) -3:35,5 (5)

Průběžné pořadí SP (po 13 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 534 b., 2. Svendsen (Nor.) 413, 3. Schempp 370, 4. Landertinger (Rak.) 365, 5. Björndalen 319, 6. Eder (Rak.) 318, ...10. Moravec 292, 39. Šlesingr 122, 41. Soukup 98, 72. Krupčík 21, 76. Krčmář 17

Ženy - stíhací závod 10 km: 1. Henkelová (Něm.) 31:04,5 (0), 2. Skardinová (Běl.) -1,6 (0), 3. Bergerová -6,6 (3), 4. Eckhoffová (obě Nor.) -7,8 (2), 5. Domračevová (Běl.) - 30,7 (4), ...27. Vítková -2:51,0 (3), 45. Landová (obě ČR) -4:30,1 (6)

Průběžné pořadí SP (po 13 z 22 závodů): 1. Bergerová 461 b., 2. Domračevová 455, 3. Mäkäräinenová 444, 4. Soukalová (ČR) 426, 5. Valj Semerenková (Ukr.) 372, ...8. Vítková 347, 54. Puskarčíková 42, 64. Tomešová 21, 75. Landová 14

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít