Jakš doběhl ve SP v Ruce 16., Bauer byl 23.

Běžec na lyžích Martin Jakš skončil v závodě Světového poháru poblíž finského Kuusama šestnáctý. Na trati deset kilometrů klasicky bodoval také Lukáš Bauer, který skončil třiadvacátý. Vítězství vybojoval Švýcar Dario Cologna. Mezi ženami opět triumfovala Norka Bjoergenová, nejlepší Češkou byla osmačtyřicátá Eva Nývltová.

Lukáš Bauer v souboji se soupeři i sněžením

Lukáš Bauer v souboji se soupeři i sněžením | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Martin Jakš tak potvrdil skvělé výsledky z úvodu sezóny, kdy dvakrát skončil mezi deseti nejlepšími. Teď se opět přiblížil svým úspěchům z předminulé sezóny. Na šestnáctém místě ztratil čtyřicet jedna sekund na vítězného Švýcara Daria Colognu, Lukáš Bauer byl o 10 sekund pomalejší než Jakš.

Mezi ženami se opět předvedla Marit Bjoergenová. Velká favoritka letošní sezóny opět nedala svým soupeřkám šanci, jediná Polka Kowalczyková se ji snažila stíhat, ale v cíli o dvě sekundy zaostala. Češkám se ve finské zimě okolo minus 20°C nedařilo, když nejlepší Nývltová měla čas o 83 sekund horší než Bjoergenová.

Muži - 10 km klasicky:
1. Cologna (Švýc.) 23:24,8, 2. Legkov (Rus.) -6,7, 3. Rickardsson (Švéd.) -7,5, 4. Rönning (Nor.) -12,4, 5. Teichmann -18,0, 6. Filbrich (oba Něm.) -23,7, 7. Freeman (USA) -24,0, 8. Jönsson (Švéd.) -24,8, 9. Vylegžanin (Rus.) -28,7, 10. Olsson (Švéd.) a Göring (Něm.) oba -29,9, ...16. Jakš -41,0, 23. Bauer -50,8, 54. Magál -1:26,6, 94. Koukal -2:17,6, 102. Kožíšek (všichni ČR) -2:51,2.

Ženy - 5 km klasicky:
1. Björgenová (Nor.) 12:51,9, 2. Kowalczyková (Pol.) -2,1, 3. Majdičová (Slovin.) -16,8, 4. Čekaljovová (Rus.) -20,0, 5. Fesselová (Něm.) -22,5, 6. Kallaová (Švéd.) -23,0, 7. Skofterudová (Nor.) -24,7, 8. Haagová (Švéd.) -32,7, 9. Longaová (It.) -38,5, 10. Ingemarsdotterová (Švéd.) -41,8, ...48. Nývltová 1:23,7, 57. Janečková (obě ČR) -1:31,5.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít