Ondřej Bank poprvé v kariéře bodoval ve sjezdu SP

První body ve sjezdu Světového poháru v kariéře si v Kvitfjellu připsal český lyžař Ondřej Bank. Třicetiletý sjezdař ztratil na vítěze, kterým byl překvapivě Švýcar Feuz, 1,28 sekundy.

Lyžování - Ondřej Bank mezi dvěma koly obřího slalomu na mistrovství světa

Lyžování - Ondřej Bank mezi dvěma koly obřího slalomu na mistrovství světa | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Bank se tak zařadil po bok dalších pěti lyžařů, kterým se v této sezoně podařilo bodovat ve všech disciplínách Světového poháru. V Kvitfjellu nakonec obsadil sedmnáctou pozici a vylepšil tak maximum českého lyžaře ve sjezdu, kterým bylo jednadvacáté místo Petra Záhrobského z roku 2009 ve Val Gardině.

Překvapivý vítěz Fuez porazil o pouhých pět setin sekundy úřadujícího mistra světa Guaye z Kanady, třetí místo vybojoval Rakušan Walchhofer. Před posledními dvěma sjezdy v letošní sezoně má nejblíže k zisku malého křišťálového glóbu Švýcar Cuche, který má právě před Walchhoferem náskok padesáti bodů.

SP v sjezdovém lyžování v Kvitfjellu (Norsko) - sjezd mužů:

1. Feuz (Švýc.) 1:47,39, 2. Guay (Kan.) -0,05, 3. Walchhofer -0,11, 4. Baumann (oba Rak.) -0,18, 5. Cuche (Švýc.) -0,24, 6. Fayed (Fr.) -0,39, 7. Kröll (Rak.) -0,46, 8. Küng (Švýc.) -0,56, 9. Jerman (Slovin.) -0,61, 10. Hudec (Kan.) -0,76, ...17. Bank (ČR) -1,28.

Průběžné pořadí sjezdu (po 7 z 9 závodů): 1. Cuche 424 b., 2. Walchhofer 374, 3. Kröll 315, 4. Zurbriggen (Švýc.) 303, 5. Baumann 251, 6. Miller (USA) 190, ...43. Bank 14.
Průběžné pořadí SP (po 32 z 38 závodů): 1. Kostelič (Chorv.) 1314, 2. Cuche 770, 3. Svindal (Nor.) 725, 4. Zurbriggen 721, 5. Janka (Švýc.) 698, 6. Baumann 667, ...26. Bank 296, 90. Trejbal 49, 139. Krýzl 8, 153. Vráblík (všichni ČR) 2.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít