Poslední závod SP biatlonistů vyhrál Fak, Češi propadli na střelnici

Závod s hromadným startem v Chanty-Mansijsku, poslední závod letošního SP biatlonistů, vyhrál Slovinec Jakov Fak přes Rusem Šipulinem, který potvrdil zisk malého glóbu za vítězství v disciplíně. Ondřej Moravec a Michal Šlesingr skončili kvůli chybám na střelnici ve třetí desítce startovního pole. V pořadí SP jsou ale na šestém a osmém místě.

Finišman Ondřej Moravec medailové umístění ve štafetě pro české barvy neudržel

Finišman Ondřej Moravec medailové umístění ve štafetě pro české barvy neudržel | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Čtyři střelecké položky, ani jedna chyba. Právě čistá práce na střelnici pomohla Jakovu Fakovi ke třetímu vítězství ve Světovém poháru v sezoně. V posledním kole udržel desetisekundový náskok před Rusem Šipulinem, který ve sprintu vybojoval druhé místo, těsně za tím skončil Tarjei Bö.

Anton Šipulin druhým místem pojistil zisk malého křišťálového glóbu za závod s hromadným startem. Už jistý vítěz hlavní trofeje, Francouz Martin Fourcade, dojel dvacátý.

Čechům se nedařilo na střelnici. Ondřej Moravec udělal vestoje 3 chyby a ani čisté „stojky“ ho nedostaly na lepší než 21. místo. I tak ale český reprezentant udržel šesté místo v konečném pořadí SP.

Na osmé místo, za Rusa Garaničeva, se naopak v konečném účtování propadl Michal Šlesingr. Na vině je hlavně třetí střelecká položka, při které „Boušek“ dvakrát chyboval, při odjezdu si zlomil hůlku a navíc zmatkoval při odjezdu z trestného kola. Dobrým během se pak dostal aspoň na 23. místo.

Finále SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):
Muži - závod s hromadným startem (15 km):
1. Fak (Slovin.) 38:09,8 (0), 2. Šipulin (Rus.) -10,3 (2), 3. T. Bö (Nor.) -12,5 (1), 4. S. Fourcade (Fr.) -32,5 (2), 5. Eder (Rak.) -35,2 (2), 6. Béatrix (Fr.) -36,2 (1), 7. Peiffer -39,4 (2), 8. Böhm (oba Něm.) -42,0 (1), 9. J. Bö (Nor.) -51,8 (2), 10. Weger (Švýc.) -54,2 (2), ...21. Moravec -1:48,7 (3), 23. Šlesingr (oba ČR) -1:55,1 (4).
Konečné pořadí závodů s hromadným startem: 1. Šipulin 242, 2. Fak 204, 3. M. Fourcade (Fr.) 186, 4. Eder 174, 5. Moravec 167, 6. Šlesingr 148, ...49. Soukup (ČR) 6.
Konečné pořadí SP (po 25 závodech): 1. M. Fourcade 1042, 2. Šipulin 978, 3. Fak 883, 4. Schempp (Něm.) 792, 5. J. Bö 728, 6. Moravec 655, ...8. Šlesingr 630, 41. Soukup 145, 51. Krčmář 99, 66. Krupčík (oba ČR) 43.
Pohár národů: 1. Norsko 8096,5, 2. Německo 8001,5, 3. Francie 7812,5, 4. Rusko 7800, 5. ČR 6755,5, 6. Rakousko 6750.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít