Poslední závod SP ovládl Fourcade, Čechům rozlučka nevyšla

Čeští biatlonisté se v posledním závodě Světového poháru na nejvyšší příčky nedostali. Jaroslav Soukup dojel na patnáctikilometrové trati s hromadným startem na 21. místě, nemocný Ondřej Moravec dokončil jako pětadvacátý. Triumf v norském Oslu vybojoval celkový vítěz seriálu Martin Fourcade.

Martin Fourcade vyhrál poslední závod sezony Světového poháru

Martin Fourcade vyhrál poslední závod sezony Světového poháru | Zdroj: ČTK

Soukupovi k lepšímu umístění zabránila nepovedená střelba, zejména pak ta vestoje. Český reprezentant se na trestné kolo musel vydat celkem pětkrát.

Moravcovi se sice u terčů dařilo lépe- zaváhal jen jednou- horší to ale bylo se zdravím. Trojnásobný medailista z Her v Soči bere antibiotika a na místě, kde před rokem závod s hromadným startem vyhrál, dojel s velkým sebezapřením pětadvacátý.

Devětadvacetiletý Moravec klesl v konečném hodnocení SP na 15. příčku, hřát ho ale jistě může vědomí, že se jako jediný z celého pole biatlonistů zúčastnil všech pohárových závodů.

Za francouzským suverénem Fourcadem dojel na střelbě stoprocentní Dominik Landertinger z Rakouska. Třetí skončil Slovinec Jakov Fak.

Závěrečné závody SP v biatlonu v Oslu:

Muži - závod s hromadným startem 15 km:
1. M. Fourcade (Fr.) 40:59,9 (1 tr. okruh), 2. Landertinger (Rak.) -7,0 (0), 3. Fak (Slovin.) -32,9 (2), 4. Desthieux (Fr.) -35,5 (2), 5. Björndalen (Nor.) -36,0 (1), 6. Garaničev (Rus.) -37,3 (3), 7. Rastorgujevs (Lot.) -38,6 (4), 8. Peiffer (Něm.) -45,7 (3), 9. Burke (USA) -50,8 (1), 10. Béatrix (Fr.) -1:02,2 (2), ...21. Soukup -1:50,4 (5), 25. Moravec (oba ČR) -2:29,0 (1).