Předposlední sjezd sezony SP v Kvitfjellu ovládl Kanaďan Guay

Předposlední sjezd sezony Světového poháru v norském Kvitfjellu vyhrál Kanaďan Erik Guay. Do čela celkového pořadí SP se posunul díky šestému místu už jistý vítěz disciplíny domácí Aksel Lund Svindal. Český sjezdař reprezentant Ondřej Bank figuruje průběžně těsně za bodovanou třicítkou.

Kanadský sjezdař Erik Guay

Kanadský sjezdař Erik Guay | Zdroj: Reuters

Podmínky umožnily pořadatelům tentokrát vytýčit o zhruba 800 metrů delší sjezd. Na měkké trati se nejvíc dařilo Guayovi, který vyhrál před Francouzem Johanem Clareyem. Třetí místo obsadil Rakušan Matthias Mayer.

Svindal sice nebyl se svým výkonem před zraky norských fanoušků spokojený, ovšem šestá příčka ho v pořadí SP posunula o 27 bodů před Rakušana Marcela Hirschera. Ten zaútočí na první místo v celkovém pořadí SP až příští víkend v Kranjské Goře.

Tam jsou na programu slalom a obří slalom, poté už lyžaře čeká jen finále Světového poháru v Lenzerheide.

Sobotní sjezd lyžařek Světového poháru v Crans Montaně byl po několikerém odložení kvůli husté mlze zrušen. Závod by mohl být nahrazen už v neděli, kdy se ve švýcarském středisku jede superkombinace, jejíž rychlostní část by se započítávala jako sjezd speciál.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu (Norsko):
Muži - sjezd:
1. Guay (Kan.) 1:22,17, 2. Clarey (Fr.) -0,35, 3. Mayer (Rak.) -0,57, 4. Ganong (USA) -0,62, 5. Jansrud -0,63, 6. Svindal (oba Nor.) a Zurbriggen (Švýc.) oba -0,65, 8. Miller (USA) -0,72, 9. Paris -0,85, 10. Heel (oba It.) -0,87, ...36. Bank (ČR) -1,67.
Průběžné pořadí sjezdu SP (po 8 z 9 závodů): 1. Svindal 525 b., 2. Reichelt (Rak.) 360, 3. Guay 357, 4. Jansrud 306, 5. Küng (Švýc.) 283, 6. Clarey 273, ...53. Bank 1.
Průběžné pořadí SP (po 27 z 35 závodů): 1. Svindal 982, 2. Hirscher (Rak.) 955, 3. Pinturault (Fr.) 774, 4. Ligety (USA) 629, 5. Neureuther (Něm.) 551, 6. Jansrud 503, ...97. Bank 29, 111. Krýzl 18, 124. Vráblík (všichni ČR) 8.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít