Sdruženář Tomáš Portyk obsadil na MSJ v Liberci 9. místo ve sprintu

Po sedmém místě z dlouhého závodu skončil sdruženář Tomáš Portyk na MS juniorů a závodníků do 23 let v Liberci ve sprintu devátý. Ve skiatlonu obsadila Petra Nováková třinácté místo a o dvě příčky lépe se umístil Petr Knop.

Tomáš Portyk na trati během závodu v Liberci

Tomáš Portyk na trati během závodu v Liberci | Zdroj: ČTK

Šestnáctiletý Portyk byl po skoku sedmý a chtěl co nejrychleji dojet finského soupeře před ním, to se mu ale nepovedlo, protože mu došly síly, nakonec tedy ještě o dvě příčky klesl. Závod vyhrál Němec Manuel Faisst a získal na šampionátu v Liberci druhou zlatou medaili.

V mezinárodní mistrovství Ruska se v Liberci proměnily závody ve skiatlonu. Mezi muži vyhrál Dmitrij Rostovcev, šampion ze závodu na 10 km, ženám vládla Rakušanka Teresa Stadloberová, stříbrná z pětikilometrového závodu, která jako jediná narušila hegemonii ruských lyžařů. Ti obsadili zbývající místa na pódiu.

Nejlepší z domácích reprezentantek Petra Nováková dojela na třinácté pozici se ztrátou minuty a tří vteřin na vítězku, mezi juniory byl z Čechů nejrychlejší jedenáctý Petr Knop.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování:

Junioři:
Skiatlon (10+10 km): 1. Rostovcev 47:40,2, 2. Malcev -3,9, 3. Červotkin (všichni Rus.) -5,2, ...11. Knop -1:17,5, 35. Kordutch -3:08,4, 60. Fellner -5:15,7, 66. Žižka (všichni ČR) -5:33,4

Severská kombinace:
Krátký závod: 1. Faisst (Něm.) 11:49,4, 2. Hannon (Fr.) -2,6, 3. Ilves (Est.) -25,2, ...9. Portyk -48,1, 29. Zeman -1:56,8, 37. Oplistil (všichni ČR) -2:33,3

Juniorky:
Skiatlon (5+5 km): 1. Stadloberová (Rak.) 27:13,0, 2. Šuňajevová -6,6, 3. Žambalovová (obě Rus.) -10,9, ...13. Nováková -1:03,2, 44. Hynčicová -2:59,5, 49. Preisslerová -3:20,3, 50. Klaclová (všechny ČR) -3:27,3

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít