Sprint se českým biatlonistkám v Anterselvě nevydařil

Kvarteto českých biatlonistek skončilo ve sprintu Světového poháru na 7,5 km za bodovanými pozicemi. Nejrychlejší byla Veronika Vítková na 53. místě. V italské Anterselvě si triumf zajistila Norka Bergerová.

Biatlon

Biatlon | Foto: Torino 2006

Českým reprezentantkám se nedařilo jak na trati tak na střelnici. Vítková s dvěma chybami zaostala za vítězkou o dvě a půl minuty, jedno trestné kolo odsoudilo Veroniku Zvařičovou k 59. příčce, Barbora Tomešová dojela 67. a Zdenka Vejnarová 82.

Vítězná Norka Tora Bergerová porazila o téměř půl minuty Slovenku ruského původu Anastasii Kuzminovou, třetí skončila Olga Zajcevová z Ruska. Bergerová využila bezchybnou střelbu a navázala na své triumfy z minulého týdne v německém Ruhpoldingu. Naopak po sérii pěti umístění na stupních vítězů musela čtvrtou příčku překousnout Němka Henkelová.

Světový poháru v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Ženy - sprint (7,5 km):
1. Bergerová (Nor.) 20:08,1 (0 tr. okruhů), 2. Kuzminová (SR) -29,1 (1), 3. Zajcevová (Rus.) -36,4 (1), 4. Henkelová (Něm.) -41,0 (2), 5. Gasparinová (Švýc.) -45,6 (0), 6. Gregorinová (Slovin.) -51,9 (1), 7. Gusevová (Rus.) -53,6 (0), 8. Bogaliová-Titovecová (Rus.) -58,3 (1), 9. Saueová (Est.) -58,4 (0), 10. Jurlovová (Rus.) -1:09,2 (1), ...53. Vítková -2:36,1 (2), 59. Zvařičová -2:41,5 (1), 67. Tomešová -2:49,7 (3), 82. Vejnarová (všechny ČR) -3:27,6 (3)

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. Mäkäräinenová (Fin.) 560, 2. Ekholmová (Švéd.) 521, 3. Henkelová 497, 4. Brunetová (Fr.) 443, 5. Zajcevová 439, 6. Zideková (Švéd.) 429, ...51. Tomešová 35, 65. Vejnarová 19, 71. Vítková 17

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít