Vynikající Moravec vybojoval ve stíhačce SP v Pokljuce 5. místo

Český biatlonista Ondřej Moravec opět potvrdil, že patří mezi nejužší špičku, když ve stíhacím závodu Světového poháru v Pokljuce skončil na 5. místě, i když do závodu startoval z 18. pozice. Nejlepšího výsledku v kariéře dosáhl Michal Krčmář, když byl v cíli šestnáctý.

Michal Krčmář si finišuje pro nejlepší umístění v kariéře

Michal Krčmář si finišuje pro nejlepší umístění v kariéře | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Čeští biatlonisté Moravec, Soukup a Šlesingr vyběhli do závodu v rychlém sledu za sebou a na první střelbě byl první Moravec. Bohužel se mu nepodařilo zastřílet čistě, jednou minul stejně jako Šlesinger, Soukup udělal dokonce dvě chyby.

Naopak přesnou mušku měl Krčmář, ale ten startoval až jako pětatřicátý. Po druhé střelbě už byl ale Michal Krčmář z českých biatlonistů nejlepší, když obě položky v leže odstřílel čistě. Za ním se seřadili Šlesingr a Moravec.

Na první ‚stojku‘ přijeli společně Krčmář a Moravec, oba zastříleli čistě. Po třetí střelecké položce byl Krčmář průběžně na 10. místě, Moravec o pouhé dvě místa za ním. Na čele závodu se po třetí střelbě usadil Nor Svendsen.

Věděla jsem, že je po závodě, mrzí Soukalovou selhání na střelnici

Svoje postavení potvrdil i při závěrečné položce, neudělal chybu a dojel si suverénně pro vítězství. Druhého Rusa Šipulina stála jedna střelecká chyba vítězství, třetí místo získal Fourcarde z Francie.

Výborně zvládl poslední střeleckou položku Moravec, který vybíhal ze střelnice jako čtvrtý. Krčmář jednou minul a před závěrem závodu mu patřila 16. pozice. Ve finiši neodolal Moravec náporu Rakušana Landertingera, což znamenalo 5. místo.

Naopak v cílové rovince zabojoval Krčmář a polepšil si na celkovou 15. příčku, což je nejlepší umístění tohoto českého biatlonisty v kariéře.

Ondřej Moravec (18) při slavnostním ceremoniálu slaví výborné 5. místo | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. Svendsen (Nor.) 30:43,3 (0 trest. okruhů), 2. Šipulin (Rus.) -17,8 (2), 3. M. Fourcade (Fr.) -59,5 (1), 4. Landertinger (Rak.) -1:12,1 (3), 5. Moravec (ČR) -1:14,2 (2), 6. Lapšin (Rus.) -1:15,1 (1), 7. Beatrix (Fr.) -1:17,5 (3), 8. J. Bö (Nor.) -1:20,2 (4), 9. Weger (Švýc.) -1:20,4 (3), 10. Hofer (It.) -1:27,9 (2), ...15. Krčmář -1:14,2 (1), 37. Šlesingr -2:34,1 (3), 48. Soukup -3:55,4 (6), 53. Krupčík (všichni ČR) -4:35,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 25 závodů): 1. Svendsen 311 b., 2. M. Fourcade 307, 3. Šipulin 276, 4. Landertinger 261, 5. Schempp (Něm.) 252, 6. Fak (Slovin.) 243, 7. Moravec 230, ...16. Šlesingr 138, 45. Soukup 34, 47. Krčmář 32, 49. Krupčík 28.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít