Autor

Zuzana Plíšková

Životní motto:
„Život je nejistý. Sněz nejdříve dezert." (Ernestine Umler)

Před rozhlasem:
Nejprve jsem toužila navrhovat oblečení, pak zůstat v cukrárně, kde jsem jako středoškolačka trávila většinu volného času. Nakonec mě vítr zavál ze severních Čech do Brna, kde jsem vystudovala žurnalistiku a sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. První novinářské zkušenosti jsem začala sbírat v roce 2009 jako redaktorka regionální televize, o dva roky později jsem dostala šanci právě v Českém rozhlase. A zjistila jsem, že pouhý mikrofon mi sedí více než práce s kameramanem po boku-mám větší prostor pro samostatnost. A navíc jsem radši jen slyšet než vidět.

Co mě baví:
Laskavý humor, dobré jídlo a vaření, jaro, ručně psané dopisy a pohodový pracovní kolektiv, do kterého se člověk každý den vrací rád.

RSS autora

Články autora

|Pavel Sedláček, Zuzana Plíšková, kov |Regiony

I v nemocnicích-akciovkách zřejmě budou platy růst. Ne všude už vědí o kolik

V nemocnicích by měly příští rok růst mzdy. Úhradová vyhláška přidá na zdravotní služby deset miliard korun. Nemocnice tak dostanou peníze na navýšení platů i kompenzaci zrušených poplatků. Zatímco u zařízení zřizovaných ministerstvem zdravotnictví se navýší platy povinně o pět procent, ostatní nemocnice to respektovat nemusejí. Český rozhlas zjišťoval, jak to bude v nemocnicích v Jihomoravském a Zlínském kraji.

|Zuzana Plíšková |Regiony

Brněnští strážníci odtáhli za 16 měsíců osm tisíc aut. Nejčastěji ze Starého Brna

Více než třetinu špatně parkujících aut odváží vozidla brněnských odtahových služeb ze Starého Brna. Vyplývá to ze statistik městské policie a ze zjištění datového týmu Českého rozhlasu, který zpracoval přehlednou webovou aplikaci. Lidé si v ní mohou dohledat právě třeba počet a příčiny odtahů v jednotlivých ulicích města.

|Zuzana Plíšková, Anna Kottová |Regiony

Brněnský krajský soud musí případ Libyjce žádajícího o azyl znovu projednat, rozhodl ÚS

Krajský soud v Brně se bude muset vrátit k případu Libyjce, který v Česku požádal o azyl. Muž měl být totiž z Česka předán na Maltu, kde poprvé vstoupil na půdu Evropské unie. Libyjec ale namítal, že se v ostrovní zemi porušují lidská práva utečenců. Rozhodnutí proto napadl u soudu a požádal o odklad deportace. Vyhověno mu ale nebylo. Podle Ústavního soudu musí teď brněnský krajský soud věc znovu projednat, protože verdikt nedostatečně odůvodnil.

|Zuzana Plíšková, Martina Pelcová |Regiony

Dárcům krve poděkuje Český rozhlas Brno koncertem na náměstí Svobody

Český rozhlas Brno už potřetí v tomto roce vyzývá veřejnost k darování krve. V Brně dnes mohou zájemci na odběry přijít od půl sedmé do čtrnácti hodin do transfuzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno, ve Zlíně mohou krev darovat od šesti do dvanácti hodin v hematologicko-transfuzním oddělení Baťovy nemocnice. Odpoledne je na programu na brněnském náměstí Svobody koncert.

|Zuzana Plíšková |Literatura

Rozhlasové Toulky českou minulostí slaví tisící díl, poprvé se vysílaly v dubnu 1995

Téměř dvacet let už posluchače baví i vzdělává jeden z nejpopulárnějších pořadů Českého rozhlasu Toulky českou minulostí. Jednotlivé díly představují události a osobnosti, které formovaly několikatisíciletou historii Česka. Když se protagonisté scházeli u prvních natáčení, nevěřili, že by někdy mohli vyrobit třeba pětistovku dílů. Dnes už je na světě část s pořadovým číslem jeden tisíc.

|Zuzana Plíšková |Regiony

Takzvané růžové vozíky usnadní cestování vlakem imobilním, zatím na 3 nádražích

Ulehčit nastupování a vystupování z vlaku má lidem s pohybovými problémy speciální vozík. Zatím na několika nádražích v zemi jsou k dispozici takzvané růžové vozíky, které věnovalo sdružení Žijeme tady. Do vagonu se díky nim bez větších problémů dostanou nejen vozíčkáři, ale i senioři nebo třeba cestující se zlomenou nohou.