Fico v ruské televizi mimo jiné prohlásil, že je připraven hovořit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a považoval by za čest zúčastnit se příští rok v Moskvě oslav konce druhé světové války.
„Pokud to bude potřeba, jsem bez váhání připraven s prezidentem Putinem mluvit,“ uvedl slovenský premiér Robert Fico. Úryvky z rozhovoru zveřejnila přední prokremelská moderátorka Olga Skabejevová.
Každý týden sestavují tito reportéři hodinový magazín. Emily Ann Riedelová, která má Downův syndrom, popisuje, jak se musela naučit krotit svou výbušnou povahu.
Harrisová se připravovala intenzivně na stranickém výcviku v Pittsburgu. Zabývala se tím, jak se má tvářit, jak má odrážet Trumpovy útoky, či jak má reagovat na případné urážlivé výroky.
Simes a jeho manželka čelí obvinění z praní peněz a z porušování sankcí proti ruské televizi První kanál, a také z porušování sankcí ve prospěch ruského oligarchy Alexandra Udodova.
Rada ČT probírala důvody zrušení pořadu 168 hodin. Přestože generální ředitel Jan Souček říkal, že by svou účastí na zasedání legitimizoval porušení zákona, nakonec své rozhodnutí radním vysvětloval.
Slovenský telerozhlas změnil jméno, spolu s tím ale nastoupil i nový dočasný generální ředitel. Změny odstartovaly i ve vysílání, když vedení zasáhlo do reportáže o ministrovi životního prostředí.
Podíl mladých Britů, kteří pravidelně sledují televizní vysílání, loni poprvé klesl pod 50 procent. Daří se naopak rozhlasu a videoobsahu na sociálních sítích YouTube a TikTok.
„Tendence vládní koalice je tlačit na média, která jsou kritická. Jde jim o to, aby vysílala servilně,“ vysvětluje analytik neziskové organizace Memo 98 Ivan Godársky.
Takzvaná velká mediální novela zajistí mimo jiné růst televizních a rozhlasových poplatků. Ředitelé České televize a Českého rozhlasu mají také podepsat memoranda o veřejné službě.
Z vyjádření soudu plyne, že vyšetřovatelé stíhají novinářku podle paragrafu o veřejném schvalování terorismu s použitím hromadných sdělovacích prostředků či internetu.
Převzetí podílu a manažerské změny se uskutečnily podle Čermáka po korektní vzájemné dohodě obou stran. „S jediným vlastníkem je jednodušší řízení,“ řekl Čermák.
Velké televize i vydavatelství médií na Slovensku ovládají finanční skupiny, pro které je výhodné mít dobré vztahy s vládou. Snaží se tak předcházet tomu, že utrpí jejich jiný a větší byznys.
Management Markízy už jedno ultimátum odmítl – zaměstnanci žádali, aby stanice nerušila politickou debatu moderátora Michala Kovačiče a aby se Kovačič mohl vrátit před kamery po letní pauze.
Moderátor Michal Kovačič v rozhovoru pro Deník N popsal, jakým tlakům musel v televizi Markíza čelit. A jak se změnila situace ve slovenském mediálním prostředí po nástupu současné vládní koalice.
Kovačič v neděli zmínil snahy vedení Markízy cenzurovat jeho relaci, ale i televizní zpravodajství. Markíza už tyto výroky obvinění z cenzury odmítla. Následně se Kovačiče zastaly desítky jeho kolegů.
V pátek „střední linii" Tchajwanského průlivu, která slouží jako neoficiální hranice mezi oběma stranami, podle sdělení tchajwanského ministerstva obrany překročilo 46 čínských vojenských letounů.
Lucie Matějíčka Sehnalová je televizní režisérka a kreativní producentka. Stojí za úspěchem reality show Utajený šéf, jež dosahuje sledovanosti milionu diváků.
Podle premiéra Roberta Fica média přestala být objektivní, protože jsou ve sporu se slovenskou vládou. Podle předsedy českého Syndikátu novinářů Adama Černého se Fico inspiroval v sousedním Maďarsku.
Vládní koalice má ve sněmovně dostatek hlasů k tomu, aby zákon prosadila a rovněž prolomila případné veto hlavy státu. Platit bude hned po zveřejnění ve Sbírce zákonů.
Více než polovina Čechů a Češek, 63 procent, se programově snaží nesledovat zpravodajství, působí na ně depresivně. „Je to téměř neřešitelný problém pro zpravodajství,“ soudí sociolog médií Volek.