Sparta přestřílela Mladou Boleslav 5:2. Budějovická jízda pokračuje, Dynamo už osm zápasů neprohrálo

Fotbalisté Sparty porazili Mladou Boleslav 5:2 a posunuli se na třetí místo před svého soupeře. Výhru Pražanů zařídili Michal Sáček, Martin Hašek, Guélor Kanga, Benjamin Tetteh a vlastní brankou Michal Hubínek. Za hosty se prosadili Lukáš Budínský a Pavel Bucha. Letenští neprohráli v lize poosmé za sebou. Také České Budějovice už osm utkání v řadě neprohráli, tentokrát porazili Příbram 2:0. Zápas mezi Olomoucí a Karvinou skončil remízou 1:1.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty se radují z trefy Michala Sáčka

Fotbalisté Sparty se radují z trefy Michala Sáčka | Zdroj: ČTK

Na obou stranách došlo oproti minulému kolu k jediné změně. Pozice levého obránce připadla místo nemocného Hanouska kapitánu Frýdkovi, jehož v záloze nahradil Plavšič. Středočeši zase nastoupili na hrotu pouze s Komličenkem. Jeho tradiční parťák v útoku Mešanovič, který v prvním vzájemném duelu v ročníku rozhodl hattrickem o výhře svého týmu 4:3, proseděl zápas na lavičce. V základu se objevil Fulnek.

Spartě se výborně povedl začátek utkání a po dvou krásných střelách zpoza vápna vedla v osmé minutě 2:0. Nejprve se po necelých dvou minutách prosadil obránce Sáček, který se zbavil Matějovského a přesně zamířil k tyči. Pro Sáčka šlo o první trefu v ligové sezoně. Na něj navázal Hašek, jehož střela pomocí odrazu od břevna skončila v síti.

Plzeň prohrála na hřišti Slovácka 1:2 a na vedoucí Slavii ztrácí už 14 bodů

Letenští byli nadále při chuti, jenže Hložkova hlavička po Plavšičově centru skončila vedle a Haškovo zakončení v krkolomné pozici zblokoval stoper Tatajev.

Středočeši snížili v 26. minutě. Komličenko vyhrál vzdušný souboj s Mandjeckem, Bucha přihrál do otevřené sparťanské obrany na naběhnutého Budínského, který úspěšně přehodil gólmana Heču.

V 35. minutě si Komličenko obhodil Mandjecka a šel sám na Heču, který však ve svém 150. ligovém startu odmítl srovnání. K dorážce se dostal Fulnek, jenže Mandjeck zabránil míči v cestě do branky. Poté se znovu prosadil Hašek, ale akci předcházel ofsajd.

Dvoubrankový náskok mohl Pražanům vrátit po přestávce po Kangově skvěle načasované přihrávce Hložek, jenž tváří v tvář Stejskalovi minul. A tak Mladá Boleslav srovnala. Bucha odebral Krejčímu o míč a pokořil Heču střelou k tyči.

Jenže za minutu a půl si Sparta vzala vedení zpátky. Další povedenou střelou zpoza vápna se prosadil Kanga, který 10. gólem v ligové sezoně dohnal v čele tabulky nejlepších střelců Komličenka a plzeňského Krmenčíka.

Fotbalová liga v prosinci. V páteční předehrávce v Liberci se teploty pohybovaly pod bodem mrazu

V 71. minutě přidali sparťané čtvrtý zásah. Sparťanskou přihrávku Matějovský nechtěně srazil na naběhnutého Plavšiče, který vybídl ke skórování Tetteha.

Konečné skóre stanovil Hubínek, který si hlavou srazil Kangův centr do vlastní sítě. Pět branek nastřílela Sparta v nejvyšší soutěži poprvé od května 2016, kdy díky rekordním pěti trefám Lafaty rozstříleli Jihlavu 5:0. V 84. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Komličenko.

Pražané zdolali v lize Mladou Boleslav po dvou zápasech a doma jí nepodlehli poosmé v řadě. Potřetí za sebou ji na Letné porazili tříbrankovým rozdílem. Středočeši potvrdili, že se jim venku nedaří. V devíti venkovních duelech ligové sezony vyhráli pouze jednou.

České Budějovice - Příbram 2:0

Budějovičtí fotbalisté potvrdili výbornou formu a v 19. kole první ligy porazili doma Příbram 2:0. Nováčka soutěže poslal do vedení v deváté minutě David Ledecký a pojistku přidal v 50. minutě Lukáš Havel, který chvíli nato nedal penaltu.

Jihočeši vyhráli sedm z posledních osmi kol a v neúplné tabulce ztrácejí jen dva body na třetí místo. Příbram jako jediná v ligové sezoně venku stále nebodovala, už 12 kol nezvítězila a klesla na poslední příčku. Navíc ve čtvrtém utkán po sobě neskórovala.

Karviná - Olomouc 1:1

Hostující Sigmu poslal do vedení Pablo González, za domácí po přestávce vyrovnal Ondřej Lingr. Domácí sice natáhli sérii bez vítězství na devět kol, ale díky lepšímu skóre opustili poslední příčku, na kterou odsunuli Příbram.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 5:2 (2:1)
Branky: 2. Sáček, 8. Hašek, 54. Kanga, 71. Tetteh, 80. vlastní Hubínek - 26. Budínský, 52. Bucha. Rozhodčí: Rejžek - Kubr, Dresler - Lerch (video). ŽK: Hložek - Pudil, Komličenko, Matějovský, Ladra, Tatajev. ČK: 84. Komličenko. Diváci: 9573.
Sparta: Heča - Sáček, Mandjeck, Lischka, Frýdek - Plavšič (87. Vindheim), Hašek (61. Trávník), Kanga, Krejčí, Hložek - Tetteh (73. Kozák). ‬Trenér: Jílek.
M. Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Túlio - Budínský, Hubínek, Bucha (66. Jiří Klíma), Matějovský (87. Křapka), Fulnek (66. Ladra) - Komličenko. Trenér: Weber.

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 9. Ledecký, 50. Havel. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Ledecký, Sivok - Šimek, Petrák. Diváci: 4114.
Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Čavoš, Havelka - Mršič (77. Ekpai), Javorek, Schranz (85. Táborský) - Ledecký (68. Brandner). Trenér: Horejš.
Příbram: Kočí - Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanovič - Polidar, Petrák, Květ (65. Alvir), Antwi (46. Zeman) - Rezek - Slepička (80. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

MFK Karviná - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 73. Lingr - 32. González. Rozhodčí: Pechanec - Šimáček, Ratajová. ŽK: Bukata, Smrž - Vepřek, Houska, Beneš. Diváci: 2487.
Karviná: Pastornický - Krivák (56. Hanousek), Dreksa (10. Bukata), Rundič, Čonka - Smrž, Janečka - Ba Loua, Vukadinovič, Lingr - Petráň (71. Petkov). Trenér: Jarábek.
Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Zmrzlý - Zahradníček (86. Hála), Houska, González (63. Texl), Falta (90. Látal) - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.