Hymanův hattrik zařídil jasnou výhru Edmontonu. Hronkův Vancouver v prodloužení podlehl Coloradu

Pouze obránce Filip Hronek zasáhl z českých hokejistů do středečních zápasů NHL a s Vancouverem podlehl doma Coloradu 3:4 v prodloužení. Edmonton roznesl na svém ledě Washington 7:2 i díky hattricku Zacha Hymana. Nashville zvítězil ve Winnipegu 4:2 a bodoval ve třináctém utkání v řadě. St. Louis zdolal doma Los Angeles 3:1. Na straně poražených plnil David Rittich roli náhradního brankáře.

Vancouver/Edmonton/Nashville (Aktualizováno: 9:19 14. 3. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Edmonton Oilers porazili Washington Capitals 7:2

Edmonton Oilers porazili Washington Capitals 7:2 | Foto: Perry Nelson | Zdroj: USA TODAY Sports

Vancouver do utkání dobře vstoupil, v čase 2:44 vedl o dva góly a na začátku prostřední třetiny zvýšil na 3:0. Colorado, které mělo střeleckou převahu 34:21, načalo obrat brankou tři sekundy před druhou sirénou a ve třetím dějství si vynutilo prodloužení. Obrat završil Valerij Ničuškin tečí v přesilové hře. Hronek se v utkání blýskl čtyřmi zblokovanými střelami.

„Myslím, že jsme trochu polevili. To si proti týmům takového kalibru nesmíme dovolit. Nesmíte predátory zbytečně dráždit a povolit. Musíme jim i za stavu 3:0 pořád stát na krku,“ řekl Nikita Zadorov, autor třetího gólu Vancouveru.

Lídr Colorada Nathan MacKinnon označil vítězství za nejsladší v sezoně. „Začali jsme divně, pouštěli je do přečíslení. Ale nevzdali jsme se. Máme z toho radost,“ řekl MacKinnon, který se podílel na obratu dvěma body (1+1) a upevnil si vedení v produktivitě soutěže.

Klíčový trhák

Také Edmonton dobře začal a v čase 6:58 vedl 2:0. O náskok rychle přišel, ale poté přišly chvíle Hymana, který čistým hattrickem mezi dvanáctou až 40. minutou zařídil Oilers klíčový trhák.

Hrdina zápasu dal už 46 branek v sezoně, lepší je pouze Auston Matthews z Toronta s 54 trefami. Na vítězství Oilers se podílel Leon Draisaitl čtyřmi body (1+3) a Connor McDavid třemi (1+2).

Hyman vstřelil většinu branek na domácím ledě (29), kde skóroval v desátém utkání za sebou a vyrovnal tím klubový rekord, který vytvořil Wayne Gretzky.

„Nevěděl jsem to, ale hrozně rád hraju před našimi fanoušky a v naší hale. Myslím si, že to každý v našem týmu má stejně. Chcete být doma úspěšní,“ řekl Hyman. Dodal, že zápas rozhodly speciální formace. „Fungovaly nám přesilové hře a tři jsme využili,“ uvedl.

22 sekund

Nashville položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou vyhrál 2:0. Na začátku poslední části odskočili Predators během 22 sekund na 4:0. Winnipeg překonal Juuse Sarose poprvé až v 54. minutě a výsledek ještě zkorigoval jedenáct sekund před koncem. První hvězdou zápasu byl vyhlášen Filip Forsberg, který vstřelil rozdílovou branku.

Nashville získal v posledních třinácti zápasech 24 z 26 možných bodů a poskočil na šesté místo v Západní konferenci.

„Poučili jsme se, že v soutěži není snadný zápas. Je jedno, zda hrajeme proti nejlepším nebo nejhorším týmům. Zaměřujeme se na svůj výkon, a jak chceme hrát, což se nám v poslední době daří. Když děláme, co máme, jsme těžký soupeř pro každého. Je to hlavně o nás,“ řekl k sérii Gustav Nyquist, který otevřel skóre.

Rittich vychytal minule čisté konto, ale na ledě St. Louis dostal přednost Cam Talbot, který inkasoval první dva góly zápasu na přelomu úvodní a druhé třetiny. Domácí zvýšili v 51. minutě na 3:0 a první hvězda zápasu Jordan Binnington, který kryl 40 střel, kapituloval až v čase 53:08.

Výsledky NHL

St. Louis - Los Angeles 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Toropčenko, 22. Neighbours, 51. Saad - 54. Kempe. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Neighbours, 3. Hayes (všichni St. Louis).

Winnipeg - Nashville 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Branky: 54. Iafallo, 60. Appleton - 7. Nyquist, 15. Sherwood, 42. F. Forsberg, 42. Zucker. Střely na branku: 29:38. Diváci: 13.331. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Josi, 3. Saros (všichni Nashville).

Edmonton - Washington 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
Branky: 12., 35. a 40. Hyman, 5. Draisaitl, 7. McDavid, 51. Foegele, 51. C. Brown - 9. Mirošničenko, 11. McMichael. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Draisaitl, 3. McDavid (všichni Edmonton).

Vancouver - Colorado 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 1. J.T. Miller, 3. Michejev, 25. Zadorov - 40. Rantanen, 44. MacKinnon, 49. Colton, 61. Ničuškin. Střely na branku: 21:34. Diváci: 18.880. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen (Colorado), 2. J.T. Miller (Vancouver), 3. MacKinnon (Colorado).