Fotbalista Suchý se se Spartakem přiblížil základní skupině LM

Fotbalisté Spartaku Moskva s Markem Suchým v sestavě zvládli úvodní duel posledního předkola Ligy mistrů. Na domácím stadionu porazili Fenerbahce Istanbul 2:1. Představili se ještě dva Češi, oba ale budou muset se svými týmy dohánět v odvetách náskok soupeřů. Basilej s Radoslavem Kováčem podlehla Kluži 1:2, David Rozehnal nezabránil porážce Lille v Kodani 0:1. V dalších zápasech Helsingborg prohrál se Celtikem Galsgow 0:2 a Mönchengladbach s Dynamem Kyjev 1:3.

Marek Suchý se Spartakem Moskva vyhrál nad Fenerbahce Istanbul ve 4. předkole Ligy mistrů | Zdroj: ČTK

Marek Suchý znovu nechyběl v základní sestavě ruského týmu, stejně jako v prvních pěti duelech ruské ligy. Na hřišti strávil celý zápas, gólově se ale neprosadil.

O to se postarali po přestávce nejprve Emenike, který dostal v 59. minutě přesnou přihrávku za obranu hostí a s nabídnutou šancí naložil nejlépe, jak se dalo. Jen o pět minut později ale bylo vyrovnáno, když se prosadil Nizozemec Kuijt, letní posila Fenerbahce.

Rozhodující branku si v 69. minutě připsal Kombarov, který zamířil přesně do brány a zajistil Spartaku lepší výchozí pozici do odvety.

Přemožitel mistrovského Liberce ze druhého předkola Kluž se postaral o senzaci, když vyhrál na hřišti loňského osmifinalisty Basileje 2:1, navzdory tomu, že švýcarský celek v poločase vedl. Dvěma góly během pěti minut ale skóre obrátil hostující Sougou.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Nemistrovská část:

Spartak Moskva - Fenerbahce Istanbul 2:1 (0:0)
Branky: 59. Emenike, 69. Kombarov - 65. Kuijt. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Mönchengladbach - Dynamo Kyjev 1:3 (1:2)
Branky: 13. Ring - 28. Michalik, 36. Jarmolenko, 81. vlastní De Jong. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

FC Kodaň - Lille 1:0 (1:0)
Branka: 38. Santin. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.).