Suchý se Spartakem Moskva proklouzl do skupinové fáze Ligy mistrů

Fotbalisté Spartaku Moskva si po dvouleté pauze zahrají v základní skupině Ligy mistrů. Ruský tým s reprezentačním stoperem Markem Suchým remizoval v odvetě 4. předkola i v oslabení na hřišti Fenerbahce Istanbul 1:1 a zužitkoval domácí výhru 2:1. 32 účastníků elitní soutěže vedle Spartaku doplnily Celtic Glasgow, Dynamo Kyjev, Kluž a Lille, které vyřadilo Kodaň až po prodloužení.

Marek Suchý se Spartakem Moskva vyhrál nad Fenerbahce Istanbul ve 4. předkole Ligy mistrů | Zdroj: ČTK

Celku z ruské metropole se v Istanbulu výborně povedl úvod, když se už v šesté minutě zblízka prosadil brazilský útočník Ari. Domácí rychlá branka zaskočila a navíc už po čtvrthodině hry přišli o zraněného Srba Krasiče, ale po přestávce vyvinuli na hosty velký tlak.

Nejprve dvakrát nastřelili břevno, pak ovšem mohl pojistit vedení český obránce Suchý, když z otočky trefil tyč, nakonec ale senegalský útočník Sow po rohu vyrovnal hlavou. Rozhodčí pak ještě ukázal nizozemskému záložníkovi v barvách Spartaku Zeeuwovi druhou žlutou a posléze červenou kartu, i tak postupový výsledek celek z Moskvy udržel.

Lille doma proti Kodani potřebovalo smazat jednobrankovou ztrátu, což se mu povedlo těsně před pauzou po gólu obránce Digneho. V polovině prodloužení pak na něho navázal spoluhráč De Melo a rozhodl o vítězi dvojzápasu. Domácí stoper David Rozehnal strávil zápas mezi náhradníky.

Přemožitel Liberce Kluž si poradil s Basilejí, kterou i podruhé porazil. Rumuni zdolali švýcarský celek s obráncem Radoslavem Kováčem na lavičce 1:0. Jedinou branku zaznamenal řecký útočník Kapetanos. Basilej, za niž neproměnil penaltu kanonýr Alexander Frei, tak nezopakuje loňský postup ze skupiny LM.

Postup si v klidu pohlídal také Celtic Glasgow, který švédský Helsinborgs doma porazil znovu 2:0. Dynamo Kyjev si na svém hřišti mohlo dovolit s Mönchengladbachem prohrát 1:2, protože si z Německa přivezlo výsledek 3:1.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít