Dostali jsme 'dardu' a musíme se probrat, ví boleslavský trenér Jeřábek

Hokejisty Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem čeká druhý barážový duel o účast v nadcházejícím ročníku extraligy. V zápase, který začíná v 18 hodina 10 minut, budou mít znovu výhodu domácího prostředí Středočeši. Ta psychická je ale na straně Severočechů. První duel série hrané na čtyři vítězství ovládli jasně 4:0.

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli základní část první ligy. Góly k tomu přispěla také posila z Třince útočník Zbyněk Hampl (vlevo). | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

O kvalitách Ústeckých Lvů se už ve finále první ligy přesvědčil Chomutov. V baráži narazila Mladá Boleslav. Z části vlastní vinou, to kvůli předvedenému výkonu. Především ale díky ofenzivní smršti, kterou Severočeši na úvod baráže předvedli. Přehnanou euforii byste ale v jejich kabině hledali po výhře 4:0 marně.

"Nechtěl bych zápas moc pitvat, nepřijeli jsme sem prohrát a utkání se nám dost vydařilo," pravil ústecký asistent Milan Skrbek. On i hlavní kouč Petr Rosol se chtějí především postarat o to, aby ústečtí zůstali po první výhře stát pevně nohama na zemi. Výsledek v žádném případě nepřeceňují.

00:00 / 00:00

Dostali jsme ‚dardu‘ a musíme se probrat, ví boleslavský trenér Jeřábek

"Vedení 1:0 nic neznamená, to je jenom takový malý krůček. Potřebujete čtyři body, abyste vyhrál." Mladoboleslavského trenéra Vladimíra Jeřábka čeká daleko těžší úkol. Musí se postarat o to, aby domácí tým rychle na úvodní blamáž zapomněl.

"Pořád si myslím, že bylo těžké mužstvo připravit po zápasech play-out. Dostali jsme dardu a jestli se chceme zachránit, tak se musíme probrat. Nemůžeme začít druhý zápas jako ten první. Dostali jsme lekci ve všech směrech."

Může přitom být taková porážka užitečná? "Nechci říct, že je to dobrý, ale teď už hráči sami ví, že to nebude jednoduchý," zdůraznil Vladimír Jeřábek. Boleslavské ovšem čeká ještě jeden úkol. Získat si zpět přízeň diváků. Po prvním zápase totiž fanoušci středočeského mužstva opouštěli hlediště s rozpaky.

"Ani se jim nedivím. To, co jsme předváděli první dvě třetiny, to bych byl taky jako divák naštvaný. Ale máme skvělé fanoušky, kteří přijdou a budou nám fandit znovu," je přesvědčen boleslavský útočník Daniel Boháč. Druhé barážové utkání začíná v 18 hodin a 10 minut. Ve vysílání o něm pochopitelně uslyšíte.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít