Číňané na nouzové lince žádali policii o toaletní papír i ochranu před zombie

Invaze zombie nebo chybějící toaletní papír. I takové mohou být důvody, proč lidé vytočí nouzové telefonní číslo policie v Číně. Tamní úřady vydaly žebříček těch nejpodivnějších hovorů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telefon, volání

Telefon, volání | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Ve Spojených státech mají 911, v České republice 158 a v Číně zase 110. Nouzová telefonní čísla jsou různá, existují však ze stejných důvodů.

Mají sloužit lidem v tísni, pokud se třeba stanou svědky zločinu. Mnozí však často linku 110 zneužívají, ať už jde o opilce, osamělé muže či ženy nebo o vtipálky.

Čínští policisté, kteří ročně přijmou desítky milionů hovorů, tak vloni řešili i případy, kdy si volající stěžoval na hlasité káchání sousedových kachen, nebo že děti odmítají pít sójové mléko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nouzové telefonní linky zneužívají lidé na celém světě. Žebříček kuriózních důvodů zveřejnili i v Číně. Nejlepší vybral Robert Mikoláš

Například v provincii Che-pej tak vloni byla z 13 milionů hovorů jen čtvrtina oprávněných. Výjimkou nejsou ani záznamy, kdy si dotyčný poručí policejní auto jako taxi.

Do TOP 10 však v Číně patří žádost muže, kterému na toaletě došel papír a on si mobilem zavolal na 110, aby mu rychle přivezli novou roli, protože strašně pospíchá.

Jen v těsném závěsu je hlášení o podezřelých zvířecích zvucích ozývajících se vždy, když prší. Při vyšetřování pak policie zjistila, že šlo o kvákání žab.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme