Fotbal - online přenos SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň, 5. května 2018 18:30, Eden Aréna, Praha-Vršovice

Slavia Praha

Viktoria Plzeň

2 : 0

(1:0)

• Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
  • Sportu zdar a fotbalu zvlášť přeji ještě jednou přímo z pražského Edenu, kde dnes večer budeme sledovat dost možná klíčový duel celé letošní sezóny HET Ligy. Pokud chce Slavia oživit myšlenky na mistrovský titul, musí v dnešním zápase za každou vyhrát. Jenže Plzni k potvrzení pátého mistrovského titulu stačí uhrát bod. Tři kola před koncem by tak bylo jasno.
  • Šlágr kola a velké lákadlo pro fanoušky. Bude vyprodáno?

Před začátkem letošního ročníku se očekávalo, že dnešní duel bude velice důležitým zápasem v souboji o titul. Nakonec je ale všechno jinak. Čtyři kola před koncem má Plzeň na druhé sešívané devět bodů náskok a již dnes mohou udělat fotbalisté Viktorie rozhodující krok k zisku titulu. Aby se z něj hosté mohli radovat již dnes, musejí v Edenu uhrát alespoň bod.

Slavia i Plzeň vstoupily do jarní části soutěže hodně rozpačitě. Plzeňští se nakonec probrali, zdá se, včas. Po jasné výhře v Brně ovládli Západočeši jednoznačně i minulý víkend duel s Karvinou a vše mají ve svých rukou. To Pražané se nadále trápí. V zápasech v Liberci, ale i doma se Slováckem diváci neviděli jediný gól, a tak sami hráči přiznávají, že spíše než o titul bojují o udržení druhé příčky v tabulce.

Bude po tomto duelu jasno o letošním mistrovi? To se dozvíte, když zůstanete s námi. Začínáme v 18:30! Organizátoři hlásí obrovský zájem o vstupenky, čeká se tak velká divácká návštěva.
  • Poslední krok k titulu? Hostům stačí uhrát i bezbranková remíza

Výchozí pozici mají svěřenci Pavla Vrby takřka komfortní. I když jim jarní část příliš nevyšla. náskok z podzimu se ukázal být jako klíčový. Viktorka nezačala zmatkovat, pokud nějaký zápas nevyšel, soustředila se na ten další. Věděla, že pořád má vše ve svých rukou.

Do konce ligového pelotonu zbývají čtyři zápasy a nutno říct, že by musel stát zázrak a velký průšvih, aby se parta kolem kapitána Hubníka neradovala ze zisku trofeje. Jak již bylo řečeno, k jistotě stačí uhrát bod, nejlépe však jednou vyhrát za tři body a Štruncovy sady se mohou otřásat v základech.
  • FC Viktoria Plzeň

Co o utkání jara prozradil kapitán Plzně Roman Hubník? „Máme obrovskou motivaci. Dvě kola zpátky nikdo nečekal, že budeme na Slavii při neprohře případně slavit titul. Ten zápas bude hrozně těžký, ovšem já věřím, že ho zvládneme. Ze začátku to podle mě bude opatrné, ale já si myslím, že Slavia bude dělat vše pro výhru. I tak věřím, že to dotáhneme do úspěšného konce.“

„Z venkovních zápasů jsme za celou sezonu pouze jednou prohráli. Z tohoto pohledu je vidět, že nám venkovní zápasy jdou možná i lépe, protože naši soupeři chtějí zřejmě víc hrát fotbal, což nám vyhovuje,“ přemýšlí na stránkách Plzně (http://www.fcviktoria.cz) před sobotním střetnutím trenér Pavel Vrba.

„Slavia je v situaci, kdy nás pro udržení teoretické šance na titul musí porazit. Navíc má jistě za cíl hrát kvalifikaci o Champions League, které by pro ně, v případě ztráty s námi, mohlo být složité dosáhnout. Proto očekávám, že Slavia bude chtít udělat maximum proto, aby zápas vyhrála,“ dodává Vrba.
  • SK Slavia Praha

I Slavii zrovna jaro dvakrát nevyšlo, ale obhájce titulu nemůže být nespokojený. Pod novým koučem Jindřichem Trpišovským získává tým z Edenu tvář, hraje pohledný fotbal a aktuálně druhé místo znamenající kvalifikaci o Ligu mistrů mohou brát Pražané určitě všemi deseti.

„Bude to trochu opatrnější, nikdo nechce v těchto zápasech udělat chybu. Výhodu bude mít ten tým, který vstřelí jako první branku. Kdyby v utkání v Liberci a se Slováckem padl gól, tak by se to otevřelo. Gól by pomohl těmto utkáním stejně jako všem. Bude to hodně sledovaný souboj dvou hodně silných týmů. Myslím si, že nikdo nebude chtít udělat chybu, každý do toho bude chtít dobře vstoupit,“ uvedl trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

• Na podzim se ve vzájemném utkání radovala z výhry domácí Plzeň, která zásluhou Daniela Koláře v 79. minutě získala tři body po výsledku 1:0. Dnes je na programu druhé měření sil a je jasné, že půjde o hodně. Tak se nechme překvapit a věřme v dobrý fotbal.
  • Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: O. Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Hromada – Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (C) – Tecl.
    Náhradníci: Kovář – Sobol, Danny, Kúdela, Milan Škoda, Necid, Pokorný.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Zeman, Čermák, Kopic – Bakoš.
    Náhradníci: A. Hruška – Petržela, Krmenčík, Chorý, J. Kovařík, Hájek, Ivanschitz.

Rozhodčí: P. Franěk – J. Kubr, J. Kříž (M. Nenadál).
  • Právě probíhá na krásně připraveném zeleném pažitu stadionu v Edenu rozcvička, tribuny se solidně zaplňují, počasí ideální. Kulisy jsou nastaveny perfektně, můžeme se těšit na parádní bitvu.
  • Plzni se vrátil uzdravený Limberský, v útoku bude hrát Bakoš, přičemž Krmenčík zůstal mezi náhradníky. Zřejmě to ještě není na celé utkání. Na druhé straně kouč Trpišovský nechal na lavičce Milana Škodu, hrát bude Tecl. A hrát bude i obránce Jugas, který dnes slaví 26. narozeniny.
  • Blíží se začátek zápasu, oba týmy už se v útrobách stadionu připravují na nástup na hrací plochu.
  • A ten moment právě přichází, domácí Slavia, hostující Plzeň a trojice rozhodčích právě vstupuje na trávník. Za pár chvil můžeme začít.
  • Dozněla hymna HET ligy, rozhodčí Pavel Franěk předává míč hostům, kteří se chopí úvodního výkopu.
  • Utkání právě začalo.
  • Zajímavý začátek zápasu. Hned po rozehrávce se k míči dostala Slavia, která zahrozila ostrou střelou Stocha, míč letěl sice nad, ale až tak mnoho nechybělo.
  • Kozáčik to nebude mít lehké, za svou bránou má kotel domácích fanoušků, odkud to tedy jen létá. Bohužel rachejtle a další odpadky.
  • Pražané začali aktivně, zatím jsou v útočné fázi nebezpečnější a soupeř se musí bránit.
  • Slovenský brankář ve službách Plzně trošku podráždil fanoušky Slavie, když reklamoval nekvalitní míč, rozhodčí jeho názor uznal a došlo k výměně. Jenže také došlo k nějakému tomu pivu, ovšem rozlitém v pokutovém území.
  • Atmosféra ovšem interesantní, oba kotle se starají o solidní kulisu, která se hráčům musí zamlouvat. A znovu u míče Kozáčik, který musel posbírat přetažený centr Zmrhala.
  • Západočeši jsou u míče i a z jejich kotle to teď práská...a práskalo to i na pravé straně, kde Hubník pustil centr Zmrhala na Tecla, hosté museli likvidovat tuto potíž odkopem na roh.
  • Po rohu se musel Kozáčik znovu činit, míč k němu doskotačil po několika odrazech, složité to ovšem neměl. Co je však horší, že Plzeň malinko propadá v obraně.
  • Bakoš v ofsajdu, nicméně krátce předtím se mohl dostat do šance, ale nedosáhl na centr a brankář Kolář měl situaci pod kontrolou.
  • Žlutá karta
    Žlutou kartu dostává Marek Bakoš (FC Viktoria Plzeň).
  • Kolář se srazil v souboji s útočníkem Bakošem, rozhodčí tento moment ocenil žlutou kartou pro hráče Viktorie.
  • Viktorka je momentálně u míče, ale tahá je ve středu hřiště, hledá si skulinku, kudy by mohla vést cesta před Kolářovu branku.
  • Kopic vybojoval na pravé straně míč a šikovně s ním dribloval, chtěl i odcentrovat, ale Jugas si plnil svou pracovní náplň.
  • Domácí se snaží presovat hluboko za útočnou polovinou a soupeř s tím má docela problém. Těžko hledá prostory na kombinace a souhru.
  • Zeman vybojoval první rohový kop pro svůj tým. Plzeň bude mít slušnou šanci na první ohrožení brány Slavie.
  • Roh byl zahrán na krátko, jenže z toho nic nebylo. Špatná kombinace a do přečíslení šli domácí. Z dálky zkusil štěstí Bořil, míč však letěl do horních pater zdejší tribuny.
  • Velký požár musel teď hasit kapitán Hubník. Stoch centroval ostrý centr do vápna, kde byla smečka tří hladových vlků, nejblíž byl k míči Tecl, ale nedostal se k němu.
  • Gól
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení a dá se říct, že zaslouženě. Aktivita byla patrná a nyní je přetavena ve vedoucí branku. Po rohu se dostal k hlavičce Stanislav Tecl a po teči RADIMA ŘEZNÍKA se dostal míč do sítě bezmocného Kozáčika. Takže vlastní gól a Slavia vede 1:0.
  • Brzký gól určitě prospěje hře, Plzeň potřebuje zapnout na vyšší rychlostní stupeň.
  • Avšak u míče je častěji Slavia, která má po pravé straně nebezpečné přechody, především Stoch hraje velmi dobře.
  • Kozáčik tady není zrovna oblíbený, teď sice udělal vtipnou kličku Teclovi, ale poté zakopl míč daleko do autu. Slavie tak může znovu hrozit ve svém útočném pásmu.
  • Tentokrát levá strana hřiště a tam byl šikovný Tecl. Jeho nebezpečný centr musel špičkou kopačky odklízet Limberský. Už se před něj tlačil Bořil.
  • Další problémy v plzeňské defenzivě. Slavia bude kopat opět roh a Kozáčik musí dávat velký pozor.
  • Ale nebylo to pro něj složité, centr byl až příliš přetažený.
  • Faul ve středu hřiště, sudí Franěk pouze napomenul faulujícího Hušbauera.
  • Na hřišti zůstává ležet útočník Plzně Marek Bakoš a probíhá ošetřování.
  • Podle oficiálního protokolu tedy nakonec vlastní gól Radima Řezníka, který tečoval hlavičku Tecla, mimochodem svého bývalého spoluhráče. Takže domácí vedou po vlastní brance.
  • Sledujeme zatím vcelku zajímavý zápas, Kozáčik neustále gestikuluje a soptí na své spoluhráče, kteří ho nechávají pěkně ve štychu. Zatím je nejčastěji u míče právě slovenský gólman. V útoku se příliš nedaří, Kolář prakticky nemusel zasahovat.
  • Řezník tentokrát razatně odvrací míč do bezpečí, ofenziva Slavie neustále dotírá a je nebezpečná.
  • To hosté po delší době vyrazili načerpat čerstvý vzduch před Koláře, dlouho se ale před jeho svatyní nezdrželi.
  • Centr Kopice musel brankář Kolář řešit, už se na něj tlačil Bakoš, o kousíček dřív by u míče připravený gólman Pražanů.
  • Z velké dálky pálil dnešní oslavenec Jugas a pálil vysoko nad. Divákům se však jeho pokus líbil a ocenění přišlo potleskem.
    Žlutou kartu dostává Roman Hubník (FC Viktoria Plzeň).
  • Roman Hubník po ztrátě míče zastavil ve středu hřiště Hušbauera, dostal za to žlutý kartonek. Emoce jsou na pochodu, trenér Trpišovský reagoval na neodpískaný zákrok před vápnem Plzně, následně se pískalo na opačné straně hřiště.
  • Kopic poslal zajímavý centr do vápna, míč dlouho plachtil a nakonec ho museli domácí poslat do bezpečných míst. Následně přišel nízký roh hostů, který se do vápna ani nedostal.
  • Pěkný centr za obránce předvedl aktivní Kopic, dva hráči Plzně byli v náběhu, ale nakonec se k míči nedostali. Poté je pískán faul a kopat se bude Kolářovy brány.
  • Blíží se závěr prvního poločasu, Viktorka je v posledních minutách častěji u balonu, jenže žádné větší ohrožení před brankou Slavie nevyprodukovala.
  • Možná teď...
  • ...tak právě naopak. Špatně zahraná standardka mohla mít pro hosty fatální následky. Slavia šla do rychlého kontru, který řídil Miroslav Stoch, souhra s Teclem ovšem nevyšla a Kozáčik má míč v rukavicích.
  • Důležité
    Obrovská šance Slavie v závěru první půle. Hušbauer se obtočil kolem dvou plzeňských beků, míč prošel až před Tecla, který v tísni do míče jen lehce trkl a mnoho nechybělo. Nakonec možná necelý metr kolem levé tyče prošel balon. Hosté měli velký kopec štěstí, tohle zavánělo druhým gólem.
  • Nad rámec prvního poločasu se nastavají dvě minuty.
  • Zmrhal se dostal k odraženému míči a jeho dělovka skončila na zádech Limberského, od kterého šel míč na roh. Možná závěrečná šance prvního poločasu.
  • Roh dokázala Plzeň odvrátit, následně i Kozáčik likvidiuje poskakující míč na brankovišti a blíží se konec poločasu.
  • První poločas skončil.
  • Rozhodčí Franěk ukončil vcelku zajímavý první poločas, ve kterém dominovali Pražané. Na Slavii bylo jasně vidět, že je hladovější a o hodně nebezpečnější v útočné fázi. Měla několik dobrých šancí, jednu jasnou tutovku a také v 16. minutě otevřela skóre. Po hlavičce Tecla se míč odrazil k Řezníkovi a bylo 1:0 pro Slavii.

Hosté za celý poločas ani jednou nevystřelili na bránu, měli sice několik rohů a slibných centrů, ale vyloženou gólovku rozhodně ne. Stav po prvním poločase tedy 1:0 a asi zaslouženě. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství.
  • Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
  • Začal druhý poločas.
  • Střídání
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Marek Bakoš, přichází Michael Krmenčík.
  • Kouč Pavel Vrba jistě udělal v kabině svého týmu pořádný průvan a zároveň poslal na hřiště místo Bakoše kanonýra Krmenčíka.
  • Aleš Čermák bojoval u postranní lajny s Jugasem, faul se nepíská a naopak se domácí mohou vrhnout do nějakých dalších útočných výpadů.
  • Nebyla to střela, ale znovu nebezpečný plzeňský centr do vápna. Kopic hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale ve vápně nikdo na dorážku. Každopádně hosté jsou častěji u míče.
  • A bohužel je dusno v plzeňském sektoru, kde zase létají kdejaké rachejtle.
  • Důležité
    Penalta pro domácí. Na hřišti zůstal po jednom ze soubojů ležet Stanislav Tecl a sudí Franěk ukazuje na puntík. Fauloval dle všeho Milan Havel. Po krátké poradě s pomezním se píská penalta.
    Žlutou kartu dostává Milan Havel (FC Viktoria Plzeň).
  • To jsou věci. K exekuci pokutového kopu se postavil zkušený Miroslav Stoch, jenže mířil k pravé tyči a tam si pro míč došel brankář Kozáčik, který tak velkou možnost soupeře dokázal vychytat.
    Žlutou kartu dostává Tomáš Hořava (FC Viktoria Plzeň).
    Žlutou kartu dostává Michal Frydrych (SK Slavia Praha).
  • Ve druhém poločase sledujeme mnoho zajímavých momentů. Neproměněná penalta Stocha, nebezpečný centr Kopice a také plno ostrých soubojů. Rozhodčí Franěk se s tím rozhodě nepárá a tahá jednu kartu za druhou.
  • Kozáčik se musel opět činit. Z levé strany na něj dotíral velmi dobře hrající Tecl a slovenský gólman musel vytasit jistý zákrok.
  • Gól
    Penalta nemusí domácí až tak mrzet. Druhý gól se jim přeci jen podařilo dát. STANISLAV TECL viděl na pravé straně místo a navíc špatně vyběhnutého Kozáčika, kterého si prakticky bez problému obešel a poslal míč do prázdné brány. Dobrou práci také odvedl Zmrhal, který vybojoval míč ve středu hřiště a centrem poslal spoluhráče do šance.
    Žlutou kartu dostává David Limberský (FC Viktoria Plzeň).
  • Druhý poločas snese přísnější parametry, než první. A rozhodně se o to stará domácí družina, která stále působí hladovějším dojmem a především neustále zaměstnává přetíženou defenzivu Plzně.
  • Několik obránců Viktorie už vyfasovalo žlutou kartu, bránění ofenzivně hrajícího protivníka tak může být o hodně těžší.
  • Na hřišti zůstává ležet Hromada po faulu od Krmenčíka. Kopat se bude od Kolářovy brány. Ten si za celý dosavadní průběh nepřipsal jediný těžší zákrok. To na druhé straně Kozáčik musí neustále čelit ohrožení svého pracoviště.
  • Pražané zůstávají u míče, diváci a i samotní hráči se baví dobrým fotbalem.
  • Důležité
    Krásný centr Stocha od rohového praporku. Míč proletěl na malé vápno, kde byl připravený hlavičkující obránce Frydrych a Kozáčik musel natáhnout své dlouhé ruce a vytěsnit pokus domácího hráče mimo tři tyče.
    Žlutou kartu dostává Josef Hušbauer (SK Slavia Praha).
  • Důležité
    Zápas mohl dostat novou zápletku. Hosté se ze své vůbec první větší šance prosadili Milanem Havlem. Jenže pozor, situaci řešil videorozhodčí a zjistil, že to byl ofsajd! Snížení se tak nekoná!
  • Tak druhý poločas nabral na slušných obrátkách. Neustále se něco děje, mnoho šancí a zajímavých momentů.
    Žlutou kartu dostává Jan Sýkora (SK Slavia Praha).
  • Stále tak platí, že hosté neměli jedinou přímou střelu na bránu a tím pádem ani jedinou gólovku. Havlova střela padla do sítě pro ofsajd, který se sice nepískal, ale následně video rozhodlo o tom, že stav zůstává stejný, tedy 2:0 pro hráče z Edenu.
  • Trhliny v plzeňské obraně neberou konce. Miroslav Stoch si v pohodě prošel kolem Limberského a ještě prudkou střelou zakončil, leč do boční sítě. Kope se od Kozáčikovy branky.
  • Důležité
    Tak co teď? Opět penalta? Opět video? Limberský poslal ve vápně k zemi Tecla a celá situace se řeší. Ovšem, to byl den otevřených dveří plzeňské obrany, Tecl pádil sám na bránu, ale nedokázal zakončit.
  • Důležité
    Video rozhodlo o tom, že penalta se nepíská, Limberský zahrál čistě a bude se pokračovat za stejného stavu.
  • Střídání
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Milan Škoda.
  • Střídání
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází David Limberský, přichází Jan Kovařík.
  • Důležité
    Dnešní utkání sleduje 15 674 diváků.
  • Na hřišti zůstal po srážce se spoluhráčem ležet Jakub Hromada a rovnou byl odnesen na nosítkách za lajnu. Nevypadá dobře a vypadá to na střídání.
  • Standardku z pravé strany zahrával Stoch, nizký centr si chtěl vzít Ngadeu, ale byl u něj Hubník a vystavil mu stopku.
  • Střídání
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Danny.
  • Střídání
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Tomáš Chorý.
  • Tvrdá střela Frydrycha končí vysoko nad. Kozáčik může zůstat v klidu.
  • Zeman vybojoval roh pro svůj tým, sám se rozhodl zahrát, ale nikoho nedokázal najít. Hosté se v útoku stále trápí.
  • Pět minut do konce řádné hrací doby, domácí kontrolují dosažený výsledek, vedou naprosto zaslouženě. Po celý zápas jsou svěřenci Jindřicha Trpišovského lepší a v útoku hladovější. A to ještě neproměnil Stoch pokutový kop.
  • Střídání
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Ondřej Kúdela.
  • Pokud zápas skončí tímto výsledek, Plzeň si na oslavy musí ještě počkat, ale stále ji bude chybět pouze bod k jistotě. Slavia si po dnešní výhře může upevnit druhé místo, její olomoucký konkurent dnes jen remizoval s Bohemkou.
  • Ještě z toho byla málem jedna možnost pro Slavii, Stoch ale tentokrát necentroval přesně.
  • Už se hraje poslední minuta zápasu, diváci ve stoje děkují svým hráčům za předvedený výkon.
  • Nastavují se čtyři minuty. U míče hosté, kteří ještě zkouší hledat Chorého s Krmenčíkem dlouhými nákopy.
  • Danny se snažil procpat mezi Hubníkem a Kovaříkem, zakončení se nekonalo.
  • Ještě jeden trestný kop pro Viktorku. Po centru Kopice hlavičkoval Zeman, ale nepřesně.
  • Konec zápasu.
  • Duel dokráčel do svého konce. Slavia dokázala ve šlágru 27. kola HET ligy porazit Plzeň vcelku zaslouženě 2:0. V prvním poločase se hlavičkou opřel do míče Tecl a smolným odrazem od Řezníka se míč dostal do sítě. Kozáčik musel častokrát řešit mnoho nebezpečných situací soupeře, pochvalu zaslouží za chycenou penaltu ve druhém poločase. Stoch sice nedal z penalty gól, ale nápor domácích pokračoval a po střele Tecla už neměl slovenský gólman nárok.

Hosté sice dokázali snížit Havlem, ale jeho střela byla z ofsajdového postavení a po konzultaci s videorozhodčím branka nemohla platit. Výsledek 2:0 tedy zůstal až do konce a Slavia bere tři body.
  • Z Prahy se pozvolna loučím, Plzeň dnešní mečbol nevyužila a ještě to může mít složité. Má to sice ve svých rukou, ale Slavia se díky dnešní výhře dostala teoreticky do hry.
  • Díky za pozornost a z Edenu se loučím, pěkný večer.