Jedná se o patnáctou desku anglické kapely. S titulem Memento Mori kapela přichází necelý rok po smrti hudebníka Andrewa Fletchera, který byl zakládajícím členem skupiny.
Příběh o záchraně života, violoncello, rozhlasoví symfonici a dva sbory se setkají v Rudolfinu. Violoncellistka Kristina Reiko Cooperová tam přednese Symfonii 6 od skladatelky Lery Auerbachové.
Už za dva měsíce, 18. května, vystoupí v Riegrových sadech v Praze desítky interpretů, kteří společně s posluchači oslaví 100 let rozhlasového vysílání na českém území.
Píseň je sice melancholická, ale interpretace se ztrátou přátel ve smyslu smrti tam prostě být neměla.
Zpívalo se spíš o malátném stavu a pozdním návratu domů, žádná větší hloubka nebyla zamýšlená.
„Mám z toho radost a úsměv od ucha k uchu, zejména proto, že to byl král. Hodně to pro mě znamená,“ uvedl May. „Doufám, že mi vydrží zdraví – momentálně se zdá, že jsem docela fit.“
Ivan Mládek se společně s celou kapelou Banjo Band sešel s Lucií Výbornou. Společně pokřili novou desku Poslední Křeč. Také promluvil o útěku během okupace v roce 1968.
Pod taktovkou hostujícího dirigenta Roberta Jindry se představí špičkový francouzský klavírista Jean-Efflam Bavouzet, který přednese sólo v Koncertu G od Maurice Ravela.
Ti, co čekají starého Macklemora a nové Can't Hold Us, budou pravděpodobně alespoň trochu zklamaní. Ti, co čekají žánrový posun a songwriterské dozrání, budou zklamaní asi ještě o něco víc.
Z fonotéky Českého rozhlasu vystoupí hudebníci, do jejichž tvorby se promítá hyperpopová tendence. Novou sérii Fonosession Radia Wave otevřel Toyota Vangelis.
Kapelu založili ve sklepě na střední škole a díky spolupráci s Hoppusem je lidé často označují jako o generaci mladší Blink-182. Všechny tyto přívlastky patří populární americké kapele All Time Low.
„Tohle je nejlepší album, jaké jsem kdy udělala. Měla jsem na něj hodně času,“ říká k nové desce zpěvačka Pink. Zpívá v ní o hledání bezpečných míst v životě a o důvěře k partnerovi.
Český rozhlas oslaví 100. narozeniny koncertem v Riegrových sadech. Na obrovském pódiu budou hrát a zpívat desítky hudebníku jako jsou kapela Mirai nebo Lenka Filipová.
Mohlo by se zdát, že největší aréna v Česku by mohla být na Capaldiho moc velké sousto. Ostatně je to zpěvák, který má na kontě pár písní. Pomohl mu ale i jeho neotřelý skotský humor.
Miro Žbirka se svou deskou Posledné veci figuruje v kategoriích Album, Sólový interpret a Slovenské album. Píseň Nejsi sám, kde zpívá i jeho syn David, který album produkoval, může být Skladbou roku.
Na pohyblivém pódiu zavěšeném vysoko nad hřištěm a postupně klesajícím k hrací ploše stadionu zazpívala Rihanna v červeném overalu, obklopená taneční skupinou v bílém, směs svých největších hitů
„Jedinečně nadaný a populární“ autor, jak jej označila Associated Press, se narodil 12. května 1928 v Kansas City. Publicistka Tina Brausamová ve čtvrtek uvedla, že ve středu zemřel přirozenou smrtí.
Dílo Györgye Ligetiho rozezní pražské Rudolfinum 13. února. Pod taktovkou šéfdirigenta Petra Popelky doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu houslistka Patricia Kopatchinskaja.
Singl Lose Control, který po čtyřletém čekání uvádí druhou studiovou desku, hudební transformaci dotahuje do konce. Kapela se představuje v úplně novém a hlavně neotřelém kabátě.
„Vyletět jednorázově, to se daří spoustě lidem. Úspěch je spíše dlouhodobější věc, zásadnější bude, když napíšeme 15 dobrých hitů. Aby si děti našich dětí tu kapelu pamatovaly,“ říká Mirai Navrátil.
Nějvětší šanci na letošních cenách Grammy má zpěvačka Beyoncé. Za svou kariéru získala 88 nominací a stala se tak nejčastěji nominovanou interpretkou v historii ocenění.
„Byla to reakce na to, že svět byl najednou jiným místem, zároveň i vzdor proti těm, kteří nám říkali, co máme dělat," přemítá o rozhodnutí založit kapelu na začátku pandemie kytarista Frank Iero.