Zatímco na začátku ruské invaze počet kybernetických útoků na Ukrajině výrazně narostl, od října loňského roku se tam aktivita hackerů postupně snižovala.
Příjemnější používání a technologická vylepšení vyvolaly po virtuálních brýlích takovou poptávku, že se zájemci musí řadit do virtuální fronty. Obchody teď prodej regulují.
„Už teď existují rozhraní mezi počítačem a mozkem. Jenom pomocí myšlenek ovládáte počítač. To má spoustu právních a etických otázek,“ upozorňuje pro iROZHLAS.cz právnička Alžběta Solarczyk Krausová.
Firma OpenAI tento týden zpřístupnila vybraným uživatelům novou generaci jazykového modelu GPT-4, která má být přesnější, spolehlivější, ale stále ne bezchybná.
Účet bývalého amerického prezidenta zablokovaly velké sociální sítě jako reakci na vpád jeho stoupenců do sídla Kongresu. Nyní ale Trump může znovu tweetovat i nahrávat videa.
Meta Platforms, jejímž ředitelem je Mark Zuckerberg, propustila už před koncem loňského roku 11 000 zaměstnanců. Jednalo se o největší propouštění za 18 let.
Umělá inteligence se čím dál více stává součástí běžných životů. I když jsme sami její vývojáři, jejímu fungování plně nerozumíme. Má umělá inteligence emoce? A jak se vypořádá s etikou?
Tahanice o TikTok jsou součástí širšího globálního soupeření mezi Čínou a USA a jejich západními spojenci o technologickou a ekonomickou převahu, napsala agentura AP.
Prasklé srdce zvonu není podle technika samo o sobě velká tragédie. Zvon Zikmund ze 16. století jich za celou svou historii vystřídal několik. Ale prasklý zvon je téměř neopravitelný.
„Množství sbíraných dat a nakládání s nimi, v kombinaci s právním prostředím v Číně a rostoucím počtem uživatelů v ČR, nám nedává jinou možnost než označit TikTok za bezpečnostní hrozbu,“ uvedl úřad.
V Národním divadle se k vytápění prostorů využívá teplo z diváků i zářicích reflektorů. Na procesu se podílí i fotovoltaická elektrárna na střeše. Důvodem je snaha o šetření peněz.
Dlouhou platilo, že ze solárních panelů můžou těžit leda majitelé domů. V Mnichově to ale už neplatí – rozmáhají se tam zařízení, která si může každý sám namontovat na balkon a připojit do sítě.
Klient po dopravní nehodě nahlásí pojistnou událost a dostane na svůj telefon textovou zprávu. Po jejím rozkliknutí následují instrukce, jak má dál postupovat.
Kromě toho dokáže program zobrazit i různé scénáře předpokládaného vývoje, kdyby třeba lidé začali víc třídit plasty. Primárně budou odhady a modely sloužit ministerstvu životního prostředí.
Ve hře jsou čtyři hlavní sektory a je na vás, do kterého se rozhodnete investovat – jestli vsadíte spíš na obnovitelnou energii, zaměříte se na vědu a rozvoj nebo půjdete cestou společenských změn.
Uprostřed světelného znečištění žije 99 procent lidí v Evropě, říká ředitel Mezinárodní asociace tmavé oblohy Ruskin Hartley. Světlo překračuje hranice a proniká i do pustých oblastí.
Výtěžek z prodeje hry má posloužit ke stavbě skutečného letounu An-225 Mrija, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na výrobce letounu, společnost Antonov.
Žalobu podali pozůstalí po dívce zavražděné při teroristických útocích v Paříži v roce 2015 za to, že Google na službě YouTube uživatelům doporučoval videa Islámského státu.
Kybernetický program Wslink byl nasazený pro zločinecké aktivity v několika zemích Severní Ameriky, Blízkého východu a střední Evropy včetně České republiky.
„Kvůli růstu naší komunity se snažíme rozšířit i kapacitu našich datových úložišť v Evropě,“ uvedl šéf TikToku pro Evropu. Společnost nyní dokončuje plány na datové centrum v Irsku.
„Fotovoltaiku musíme dávat všude, kde to jen jde. Na každou střechu, každý sklad. Pak bude v létě elektřina přes den zadarmo, i když to má své mouchy,“ je přesvědčený Martin Ledinský z Akademie věd.
Tváří v tvář ekonomickým výzvám a politickým a právním tlakům dávají giganti sociálních médií najevo, že boj proti nepravdivým informacím pro ně už nemá tak vysokou prioritu.
Společnost SpaceX, kterou vlastní podnikatel Elon Musk, chce omezit používání satelitní sítě Starlink pro vojenské účely na Ukrajině, informovala o tom britská BBC.
„Ta místa jsou skutečně jedna z nejstřeženějších v republice a nepodívá se tam ani většina zaměstnanců,“ přibližuje mluvčí. Prohlídka je možná přímo z Dukovan.
Umí psát bakalářky. Ví, kdy zemřel Napoleon. Ale taky prozradí, jak vyrobit heroin. Nebo sepíše dezinformační mail. Umělá inteligence. Co všechno zvládne?
S takzvaným chatbotem lze vést dialog na libovolné téma, kvalita odpovědí ale bude záviset na dostatku dat pro trénování a občas si může i vymýšlet, protože řetězí slova na základě pravděpodobnosti.