SPORT | Rychlé zprávy

Úterý 21. 8. 2018

Kvitová postoupila v New Havenu

Na úvod turnaje porazila Polku Radwaňskou 6:1 s 7:6. Další soupeřkou Petry Kvitové bude Diyasová z Kazachstánu.

Pondělí 20. 8. 2018

Obránce Jeřábek zůstává v NHL

Český hokejista podepsal jako nechráněný volný hráč roční smlouvu s Edmontonem. V minulé sezóně, která pro něj byla v zámoří premiérová, nastupoval za Montreal a Washington.

Kar. Plíšková v New Havenu dohrála

Turnajovou čtyřku vyřadila v 1. kole ruská tenistka Makarovová, po hodině zápasu slavila výhru 6:1 a 6:3.

Ostrava zvítězila v Olomouci

Fotbalisté Baníku vyhráli v dohrávce 5. ligového kola na hřišti Sigmy 4:1, hattrickem se blýskl hostující Diop.

Ronaldo, Modrić, Salah o cenu UEFA

Fotbalisté Cristiano Ronaldo, Egypťan Salah a Chorvat Modrić kandidují na cenu pro nejlepšího hráče v Evropě podle UEFA. Vítěz bude známý 30. srpna v Monaku.

Mebrahtu posilou Sparty

Australský útočník podepsal na Letné smlouvu do konce sezóny. Do Sparty přichází jako volný hráč z Mladé Boleslavi.

Kadlecův návrat se odkládá

Fotbalista Sparty má po operaci kolena nové komplikace, kvůli kterým odjede na šest týdnů do Německa ke specialistům.

Hirt pojede Vueltu

Český cyklista je v osmičlenné nominaci Astany na španělský závod, který začne v sobotu. Hirt pojede Vueltu poprvé v kariéře.

Tenistka Kvitová světovou pětkou

O jedno místo si polepšila díky semifinále v Cincinnati. Vede dál Rumunka Halepová.

Hejnová letos končí

Atletka Zuzana Hejnová Hejnová kvůli zdravotním problémům předčasně ukončila sezonu. Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek se tak rozhodla krátce po nepovedeném evropském šampionátu v Berlíně.

Djokovič zkompletoval tituly z Masters

Srbský tenista ve finále turnaje v Cincinnati zdolal Švýcara Federera 6:4 a 6:4. Djokovič má jako první tenista v historii kompletní sbírku trofejí z devíti turnajů Masters.

Strýcová padla znovu v 1. kole

Česká tenistka podlehla v New Havenu Španělce Suárezové 6:7 a 4:6. Strýcová potřetí v řadě skončila na turnaji už po prvním zápase.

Bertensová má šestý titul v kariéře

Nizozemská tenistka porazila v Cincinnati světovou jedničku Rumunku Halepovou 2:1 na sety. Bertensová na okruhu WTA získala letos druhou trofej.

Neděle 19. 8. 2018

Sparta zaváhala s Příbramí

Fotbalisté Sparty remizovali s Příbramí 2:2 a v lize zůstávají na druhém místě. Pražané nevyužili ani víc než poločasovou přesilovku, kterou měli po vyloučení Treglera.

Plzeň porazila Karvinou

Díky výhře 1:0 v Karviné vede Plzeň fotbalovou ligu. Vítězství zajistil Viktorii už v první půli Krmenčík, který navíc neproměnil penaltu.

Dráhař Šťastný slaví stříbro

Dráhový cyklista Jakub Šťastný dojel 2. v závodě na kilometr s pevným startem. Na juniorském mistrovství světa ve Švýcarsku tak po bronzu a zlatu zkompletoval medailovou sbírku.

Štybar znovu třetí

V závodě Binck Bank Tour v Belgii získal cyklista Zdeněk Štybar potřetí etapový bronz. Lepší byl už jen Australan Matthews a Belgičan van Avermaet.

Sluková s Hermannovou skončily 2.

České beachvolejbalistky neoplatily dvojici Agatha, Duda prohru ze skupiny a ve finále podlehly Brazilkám 0:2. Na turnaji světového okruhu v Hamburku berou stříbro.

Sorrentino má od Ronalda zlomený nos

Fotbalový brankář italského Chieva Stefano Sorrentino si ze souboje s Cristianem Ronaldem odnesl zlomený nos. Útočník Juventusu gól nedal, Turín ale vyhrál 3:2.

Tänak vyhrál po Finsku i Německou rallye

Estonech Tänak obhájil vítězství v Německé ralye a oslavil třetí triumf v sezoně. Jan Kopecký vybojoval vítězství v kategorii WRC2, celkově skončil devátý.

Říha musel vyměnit 2 útočníky

Jakub Lev a Miroslav Forman budou kvůli zranění chybět na srazu hokejové reprezentace. Trenér Říha místo nich povolal Lukáše Jaška a Jana Ordoše.

Hermannová a Sluková jsou ve finále

České reprezentantky v beachvolejbale si na finálovém podniku Světové série v Hamburku zahrají po výhře 2:1 na sety nad Australankami o titul.

Dočkal připravil v MLS dva góly

Fotbalový záložník asistoval u obou branek Philadelphie, která zvítězila nad NY City FC 2:0.

Hradecká má další titul ze čtyřhry

Tenistka Lucie Hradecká ovládla s Ruskou Makarovovou debla v Cincinnati. Belgicko-nizozemský pár Mertensová, Schuursová porazily 6:2, 7:5.

Sobota 18. 8. 2018

Česko slaví evropský titul

Reprezentace v malém fotbale porazila Rumunsko 4:1 a vyhrála mistrovství Evropy.

Slavia poprvé prohrála

Lídr fotbalové ligy doma prohrál s Jabloncem 0:2 (44. Doležal, 77. Holeš).

Ronaldo začal v Itálii výhrou

Juventus vstoupil do nového ročníku italské ligy výhrou 3:2 na hřišti Chieva. V základní sestavě byl i Cristiano Ronaldo.

Kvitová do finále nepostoupila

Česká tenistka prohrála v semifinále v Cincinnati s Nizozemkou Bertensovou 1:2 na sety.

Volejbalistky prohrály i podruhé

Český tým v kvalifikaci mistrovství Evropy prohrál ve Finsku 2:3 na sety.

Beachvolejbalistky v semifinále

Hermannová a Nausch Sluková porazily Kanaďanky Bansleyovou a Wilkersonovou. V sobotu se na finálovém turnaji Světového okruhu utkají s australským párem.