SPORT | Rychlé zprávy

Pondělí 18. 2. 2019

Biatlonisté ve štafetách neuspěli

Šlesinger, Krčmář, Davidová a Puskarčíková obsadili ve smíšené štafetě na Světovém poháru v Soldier Hollow 6. místo. Krupčík a Vítková ve smíšené štafetě dvojic skončili sedmnáctí.

Neděle 17. 2. 2019

Plzeň deklasovala Pardubice

Západočeští hokejisté vyhráli na ledě posledního týmu tabulky 8:3. V dalších zápasech 45. extraligového kola Litvínov porazil Olomouc 5:4 v prodloužení a Zlín porazil Vítkovice 5:2.

Plzeň porazila Slavii

Fotbalisté Viktorie vyhráli ve 21. ligovém kole nad vedoucím týmem tabulky 2:0. Plzeň tak ztrácí na Slavii už jen 3 body.

Karlovy Vary prohrály popáté v řadě

Hokejisté Energie podlehli Hradci Králové 1:4. V dalších zápasech 45. extraligového kola Chomutov prohrál se Spartou 2:3 v prodloužení, Brno vyhrálo v Třinci 1:0, Liberec zvítězil v Mladé Boleslavi 4:1.

Jablonec remizoval s Opavou

Po remíze 2:2 je Jablonec v ligové tabulce čtvrtý, Opava desátá. O bodu pro hosty rozhodl gólem v 86. minutě Smola.

Dálkař Juška má limit

Český atlet bude startovat na halovém evropském šampionátu ve Skotsku, v Ostravě skočil 788 centimetrů.

Dočkal může do Sparty

Domluvil se na rozvázání smlouvy s čínským Che-nanem, a může se tak vrátit do Sparty, ze které do Číny přestoupil.

Real prohrál s Gironou

Fotbalisté madridského klubu podlehli ve španělské lize 1:2, i když po brance Casemira vedli.

Hirscher vede po prvním kole

Rakouský lyžař má na MS ve Švédsku náskok 56 setin před Pinturaultem z Francie. Třetí je Rakušan Schwarz.

Niskanenová podruhé v kariéře první

Běžkyně na lyžích Kerttu Niskanenová ovládla na SP v Itálii 10 km klasicky. Češky v závodě nestartovaly.

Mrázek vychytal třetí nulu v sezoně

V zápase NHL český gólman 33 zákroky pomohl k výhře Caroliny 3:0 nad Dallasem.

Ester Ledecká v Pchjongčchangu třetí

Ledecká na snowboardovém SP skončila 3. v paralelním obřím slalomu. Vyhrála Němka Hofmeisterová.

Sobota 16. 2. 2019

Krčmář se propadl na 35. místo

Biatlonista Michal Krčmář udělal ve stíhačce Světového poháru v Soldier Hollow na střelnici osm chyb a skončil na 35. místě. Triumfoval Francouz Fillon Maillet.

Frolík s Voráčkem skórovali

Hokejista Jakub Voráček přispěl v NHL brankou k výhře Philadelphie nad Detroitem 6:5 v prodloužení. Michael Frolík pomohl Calgary k vítězství v Pittsburghu 5:4.

Vítková v USA nejlepší v sezoně

Biatlonistka Veronika Vítková si ve stíhačce Světového poháru polepšila díky bezchybné střelbě na 9. místo. Markéta Davidová poskočila dokonce o dvacet příček a byla dvanáctá.

Baník zdolal Liberec

Fotbalisté Ostravy v 21. kole porazili v lize Liberec 2:1. Domácí vedli po brankách Baroše s Diopem, Slovan ale v závěru snížil díky vlastní brance Stronatiho.

Bohemians - Olomouc 0:1

Klokani nevyhráli desátý zápas fotbalové ligy v řadě a jsou v tabulce 3. od konce. Příbram - Zlín 3:2, Slovácko - Karviná 2:0.

Shiffrinová má zlato ze slalomu

Američanka Mikaela Shiffrinová je mistryní světa v nejtočivější disciplíně alpského lyžování. Slovenka Vlhová má bronz.

Vůch posílil Příbram

Osmadvacetiletý fotbalista přestoupil do středočeského klubu z kazašského Tobolu Kostanaj. Smlouvu uzavřel do léta 2020.

Ledecká vyrála znovu v Pchjogčchangu

Česká snowboardistka vyhrála závod Světového poháru na trati, kde vloni získala olympijské zlato. Pro Ledeckou to byl 17. triumf v seriálu v kariéře.

Hokejista Svoboda bude chytat v Dorbirnu

Třiadvacetiletý brankář po měsíci odchází z Tampere. V rakouském klubu hrajícím mezinárodní soutěž EBEL uzavřel smlouvu do konce sezony.

Pátek 15. 2. 2019

Teplice - Mladá Boleslav 0:2

Góly Křapky a Komličenka rozhodly o vítězství Středočechů, kteří se díky tomu dostali před Teplice na 8. místo tabulky fotbalové ligy.

Liberec, Třinec i Plzeň prohrály

Hokejisté elitních týmů zaváhali, Liberec se Zlínem 2:3, Třinec s Hradcem 1:5 a Plzeň s Chomutovem 4:5 po nájezdech.

Šlesingr 19. ve sprintu

Biatlonista Michal Šlesingr dojel ve sprintu Světového poháru v Utahu 19., Michal Krčmář byl 26. Vyhrál Nor Christiansen.

Kristoffersen mistrem světa

Norský lyžař získal své premiérové zlato, když vyhrál obří slalom o 0,2 sekundy před Marcelem Hirscherem.

Skokani byli osmí

Češi ve složení Polášek, Sakala, Hlava a Koudelka začali Světový pohár ve Willingenu osmou příčkou. Vyhráli Poláci.

Kučerová na SP nepostoupila

Sedmá skikrosařka z mistrovství světa nezvládla na Světovém poháru v Německu ani druhou kvalifikační jízdu.

Vrána dal v NHL vítězný gól

Útočník Washingtonu skóroval na ledě San José. K výhře 5:1 přidal český hokejista i jednu asistenci.

Palát se do NHL vrátil dvěma nahrávkami

Hokejisté Tampy Bay deklasovali Dallas 6:0 a český útočník asistoval u prvního a třetího gólu domácích.

Fotbalisté Plzně porazili Záhřeb

V prvním utkání play off Evropské ligy Viktoria otočila skóre zápasu s Dinamem Záhřeb a vyhrála 2:1. Oba góly domácích dal po přestávce Pernica.