SPORT | Rychlé zprávy

Úterý 19. 9. 2017

Allertová v Soulu postupuje

Tenistka Denisa Allertová vyřadila v 1. kole turnaje Soulu Němku Petkovicovou 6:2, 7:5 a příště vyzve Australanku Honovou, která si poradila s debutující Češkou na okruhu WTA Karolínou Muchovou.

Nečas debutoval za Carolinu

Bývalý útočník extraligového mistra z brněnské Komety Martin Nečas odehrál 14 minut při vítězství Caroliny nad Buffalem 3:2 v prodloužení.

Pavelec byl u výhry Rangers

Brankář Ondřej Pavelec kryl v přípravě na nový ročník hokejové NHL za úvodní dvě třetiny všech 10 střel a pomohl k výhře Rangers v newyorském derby nad Islanders 1:0 v prodloužení.

Pondělí 18. 9. 2017

Plzeň dál vítězí

Fotbalisté Viktorie vyhráli i v 7. ligovém kole. Lídr soutěže porazil Zlín 2:1.

Rozhodčí v derby "S" chybovali

Komise rozhodčích FAČR našla chyby ve výkonu hlavního Jílka a asistenta Blažeje. Slavii chybně neuznali gól, slávistický obránce Bořil měl být vyloučený.

Wayne Rooney nesmí dva roky řídit

Fotbalista se přiznal, že 1. září řídil opilý. Za to nesmí 2 roky za volant a čeká ho 100 hodin veřejně prospěšných prací.

Sudí Blažej uznal chybu

Asistent rozhodčího přehlédl ve fotbalovém derby "S" gól. "Hrubě jsem chyboval, Slavii se omlouvám," citoval ho twitterový účet komise sudích.

Leishmann vyhrál BMW Championship

Australský golfista zapsal rekordních 23 ran pod par, zvítězil o 5 úderů před Fowlerem a Rosem. Pořadí FedEx Cupu stále vede Spieth.

Nosek a Hyka skórovali za Vegas

Čeští hokejisté se podíleli na vítězství 9:4 ve Vancouveru v přípravě před NHL. Hyka dal 2 góly, Nosek měl bilanci 1+2.

Slovinsko je mistrem Evropy

Evropský šampionát v basketbalu ovládlo poprvé v historii. Ve finále v Istanbulu porazili Srbsko 93:85.

Neděle 17. 9. 2017

Slavia porazila v derby Spartu 2:0

První gól zápasu dal v 71. minutě Milan Škoda, druhý v 92. minutě Josef Hušbauer. Fotbalisté Slavie tak jsou v ligové tabulce 2. o tři body za Plzní.

Chomutov dál vede extraligu

Hokejisté Chomutova vyhráli v 7. kole 3:2 po nájezdech v Brně. Jihlava-Zlín 3:2, Vítkovice-Pardubice 4:2, Plzeň-Sparta 4:3, Hradec Králové-Třinec 3:1, Litvínov-Olomouc 0:3.

DC: Češi opouští elitní skupinu

Čeští tenisté podruhé v historii spadli z elitní skupiny Davis Cupu. V Nizozemsku prohráli po nedělních porážkách Veselého a Rosola 2:3 na zápasy.

Hamilton vyhrál Velkou cenu Singapuru

Britský pilot formule 1 Lewis Hamilton s přehledem ovládl závod MS v Singapuru. Jeho největší soupeř Němec Vettel skončil v první zatáčce.

Veselý nestačil v baráži na Haaseho

Čeští tenisté hrají o udržení v elitní skupině Davis Cupu. Po prohře Veselého s domácím Nizozemcem Haasem rozhodne závěrečná dvouhra.

DC: Argentina se nezachránila

Ani ne rok po triumfu v Davisově poháru opouští argentinští tenisté elitní skupinu. Kazachstán totiž v Astaně vede už 3:1 na zápasy.

Degenkolb na MS startovat nebude

Kapitán německých cyklistů John Degenkolb se na nadcházejícím světovém šampionátu v Bergenu v závodě s hromadným startem nepředstaví kvůli své špatné kondici způsobené problémy s dýcháním.

Mozík v KHL opět skóroval

Hokejový obránce Vojtěch Mozík přispěl gólem k obratu Podolsku na ledě Vladivostoku. Pod výhru 4:3 v prodloužení se dvěma asistencemi podepsal Roman Horák.

Schick debutoval v dresu AS Řím

Jednadvacetiletý fotbalový útočník naskočil z lavičky ve 4. kole Serie A na posledních 15 minut zápasu s Hellasem Verona a byl u vítězství 3:0.

Sobota 16. 9. 2017

Šafářová v Quebecu prohrála

Česká tenistka v semifinále podlehla Maďarce Babosové po setech 6:7 a 4:6.

Slovácko - Mladá Boleslav 0:1

Středočeši si ve fotbalové lize připsali druhou výhru v řadě. V 65. minutě se trefil Chaluš.

Karviná - Olomouc 3:5

Domácí v sedmém kole fotbalové ligy smazali ztrátu 0:2, v druhé půli už ale na góly Hanáků odpovědět nedokázali. V dalším utkání vyhrál Liberec v Brně 2:1.

Čeští tenisté vedou v baráži už jen 2:1

Pár Jebavý, Pavlásek prohrál s Haasem a Middelkoopem 1:3 na sety a Nizozemci snížili stav utkání daviscupové baráže na 1:2

Kladno - Vsetín 7:1

Souboj hokejové WSM ligy mezi někdejšími mistry extraligy vyzněl jasně pro Středočechy.

Vettel vyhrál kvalifikaci na VC Singapuru

Německý pilot formule 1 porazil oba jezdce Redbullu a připsal si 49. pole position v kariéře.

Šafářová porazila Hradeckou

Tenistka Lucie Šafářová vyhrála české čtvrtfinále na turnaji v Quebeku 2:0 na sety. V semifinále se utká s Maďarkou Babosovou.

Pátek 15. 9. 2017

Chomutovští hokejisté opět vítězně

Piráti uspěli i ve 4. extraligovém kole, Jihlavu porazili 4:3pp. Třinec přehrál Vítkovice 3:2, Pardubice prohrály v Mladé Boleslavi 2:4

Hokejisté Hradce poprvé vyhráli

Ve 4. kole hokejové extraligy porazil Hradec Králové Plzeň 4:3pp, Brno vyhrálo ve Zlíně vysoko 4:0, Olomouc zdolala Liberec 3:0

Češi vedou v daviscupové baráži 1:0

Tenista Jiří Veselý získal pro svůj tým první bod, v Haagu porazil domácího De Bakkera 3:2 na sety

Špotáková v nominaci na atletku Evropy

Oštěpařská mistryně světa je mezi desítkou nominovaných na nejlepší atletku Evropy za letošní rok. Slavnostní vyhlášení bude 14. října ve Vilniusu.