MS HOKEJ 2021 - online přenos Rusko - Česko, 21. května 2021 15:15, Olympic Sports Centre, Riga - aktualizováno:

Ruští sportovci

Česko

4 : 3

(1:1, 1:1, 2:1)

• Od nás to je pro tento zápas vše, děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek dne!
  • Dnes to nevyšlo, další šanci na vítězství budou mít Češi už zítra. Od 19:15 vyzvou reprezentaci Švýcarska, pro níž to bude turnajová premiéra.
  • První zápas českého týmu na letošním mistrovství světa má pořádně hořký konec. Do závěrečné třetiny se vstupovalo za nerozhodného skóre, Alexandr Barabanov ale po chybě v rozehrávce dostal Rusy do výhody. Výběr Filipa Pešána postupně utahoval šrouby a i potřetí vyrovnal! V 58. minutě tečoval ránu Dominika Kubalíka v přesilovce bránící Zub tak (ne)šťastně, že Samonov neměl šanci.

V čase 59:41 ovšem přišel tvrdý direkt, když pavouky z horního růžku vyhnal Michail Grigorenko. Češi nic nezabalili, v posledních sekundách ještě zatlačili, už jim však nebylo přáno.

Nutno ale přiznat, že Rusko mělo po většinu utkání o něco více ze hry. Třetí část byla v českém podání paradoxně zřejmě nepovedenější, přesto rozhodla o dnešním neúspěchu.
  • Střely na branku – 28:25.
  • Místo ruské hymny po utkání hraje Čajkovského Klavírní koncert č. 1 b moll – skladba, kterou jako náhradu schválil Mezinárodní olympijský výbor. Ruští sportovci totiž nesmějí startovat dva roky na mezinárodní půdě pod ruskou vlajkou a s národními symboly, a to kvůli trestu za státem organizovaný doping.
  • Konec zápasu.
  • Důležité
    Nakonec ještě nebylo vůbec daleko k vyrovnání! Český tým se usadil v útočném pásmu, Hronkova střela od modré byla tečována těsně mimo. Filip Chytil kotouč rychle nastřelil zpět do ohně, Filip Hronek se stáhl před bránu a snažil se dorážet, obranný val sborné včetně Alexandra Samonova už však nepropálil.
  • Češi si hned po inkasované brance berou oddechový čas.
  • Gól
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MICHAIL GRIGORENKO, který při svém nájezdu ze strany naprosto přesně a pohotově trefil pravý horní roh Hrubcovy branky. Těsně před koncem tak posílá Rusy do vedení. Asistence: Ivan Provorov.
  • Musil radši jen nahazuje po mantinelu za branku.
  • Důležité
    Tomáš Zohorna na modré čáře dlouho čekal, až poslal nahození, které díky dobré cloně nadělalo Samonovovi spoustu práce! Přesto si ruský gólman věděl rady.
  • Galimov je hodně aktivní v předbrankovém prostoru, Šulák jej ale uhlídal.
  • Slepyševův pokus z úhlu si Hrubec pohlídal betonem.
  • Gól
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno, Češi využívají přesilovku! Jan Kovář poslal kotouč od zadního hrazení na modrou čáru. Filip Hronek pak vyzval k ráně DOMINIKA KUBALÍKA, jehož dělovka bez přípravy se otřela o brusli bránícího Arťoma Zuba a skončila v horním růžku! Asistence: Filip Hronek, Jan Kovář.
  • Vrána přestřelil ruskou klec, Češi ale stále kombinují s pukem.
  • Jakub Vrána si sjížděl na levý kruh, kam také dostával kotouč zpoza klece. Z první se mu ale vystřelit nepodařilo, protože promáchl.
  • Hronek od modré šéfuje české pětici.
  • Na české střídačce je živo, trenéři udílejí poslední pokyny k této nesmírně důležité přesilovce.
  • Střely na branku – 26:22.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Rusko (Jevgenij Timkin – 2 min., hákování).
  • Hra aktuálně plyne vcelku rychle. Češi se více osmělují a více se hraje v jejich útočné zóně.
  • Od modré vypálil Šulák, jeho pokus ale zblokoval Provorov.
  • Libor Šulák to vzal na sebe, nabral rychlost a chtěl kotouč zavést až do útočné třetiny. Jeden z Rusů mu jej však vypíchl u červené čáry.
  • Hronek v souboji získal kotouč, díky čemuž je český tým opět v útočném pásmu.
  • Libor Hájek přimáčkl na mantinel Barabanova a znemožnil mu dostat kotouč do nebezpečnějších prostor před brankou Hrubce.
  • Moravčík na první pokus netrefil branku, napodruhé již Samonov zasahoval betonem.
  • Vladislav Kameněv si navedl puk až za útočnou modrou lajnu a zkusil to zpoza protihráče. Mířil ale daleko mimo tři tyče.
  • Střely na branku – 26:19.
  • Po zásahu Samonova, který puk schoval v lapačce, následuje komerční přestávka. Češi prohrávají o gól, do konce řádné hrací doby zbývá přes sedm minut. Zvládnou i potřetí vyrovnat?
  • Český útok netypicky rozvezl Jiří Sekáč. A úspěšně, jeho tým už úřaduje v útočném pásmu.
  • Důležité
    Nikita Zadorov nahodil od modré čáry, puk byl dost možná ještě tečován. Šimon Hrubec si na něj přesto sáhl a mírně ho vychýlil na tyčku! Velké štěstí českého celku.
  • Hronek zkusil pozornost Samonova z velkého úhlu.
  • Zadinovi pomohl Kovář udržet puk v pásmu.
  • Alexandr Samonov se musel mít na pozoru, Češi se totiž ochomýtali okolo jeho klece, přičemž byl puk stále ve hře. Žádná šance z toho bohužel nevzešla.
  • Moravčík dobruslil z vlastního pásma až na vrchol kruhů, odkud také vystřelil, ovšem mimo ruskou klec.
  • Český národní tým už se brání v plném počtu, stále se mu však úplně nedaří ztlumit momentálně velmi dobře hrajícího soupeře.
  • Důležité
    Rusko kombinovalo v útočném pásmu. Anton Burdasov se odhodlal k ráně z první z ostrého úhlu, Šimon Hrubec byl u tyčky znovu včas.
  • Slepyševův pokus příklepem Hrubec bez větších obtíží kryje do své výstroje, přestože šlo o pořádnou ránu.
  • Důležité
    Maxim Šalunov měl na levém kruhu spoustu času, střelu si dobře připravil, Šimon Hrubec svůj tým výborně podržel!
  • Střely na branku – 24:17.