https://www.irozhlas.cz/sport/hokej - online přenos Rusko - Dánsko, 26. května 2021 15:15, Olympijské sportovní centrum, Riga - aktualizováno:

Ruští sportovci

Dánsko

3 : 0

(0:0, 1:0, 2:0)

• Ode mne je to pro dnešek z Rigy vše, hezký zbytek dne.
  • Nejlepším hráčem Dánska v dnešním zápase byl vyhlášen Markus Lauridsen. Na druhé straně stejné ocenění získává brankář Alexandr Samonov.
  • Utkání je u konce a Rusové zapisují další povinnou výhru, když přehráli Dány hladce 3:0. Vítězství se však nerodilo nikterak snadno, vítěznou branku dal až v závěru druhé části Ivan Morozov. V poslední třetině už měla sborná duel pevně ve svých rukou a vítězství pojistili Alexandr Barabanov a Dmitrij Voronkov. Rusové mají třetí výhru ze čtyř duelů, Dánové zůstávají na pěti bodech, ale rozhodně nejsou pryč ze hry o postup.
  • Konec zápasu.
  • Dánové rozjeli dost možná poslední útok, ale nedali si přesnou přihrávku.
  • Gavrikov pálil přes dva soupeře, kotouč se ale k Dahmovi nedostal.
  • Důležité
    Morozov se dostal do úniku tváří v tvář Dahmovi, ten si ale ruského střelce vychutnal a předvedl povedený semafor.
  • Zakázané uvolnění Dánů.
  • Arťom Švec-Rogovoj ještě jednou ohrozil branku Dahma, ale ten znovu scvakl betony.
  • Dánové se stále pokoušejí aspoň o čestnou branku, ale není jim přáno.
  • Od modré krátce po buly střílel Larsen, ale jeho pumelice minula branku.
  • Jesper Jensen Aabo pálil okamžitě po buly, mířil však přesně do lapačky Samonova.
  • Rusové teď hrají také o čisté konto pro Samonova, kterému chybí necelé tři minuty. Zapsal další snadný zákrok.
  • Gól
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Rusové vedou už o tři branky poté, co Morozov bleskově vyhrál buly na DMITRIJE VORONKOVA a mladík ve službách sborné pověsil kotouč ukázkově do levé šibenice – 3:0. Asistence: Ivan Morozov.
  • Zadorov si sjel mezi kruhy a okamžitě střílel, Dahm jeho ránu kousek nad ledem nadvakrát kryl.
  • Dahm teď pomohl s rozehrávkou za vlastní brankou, Dánům se ale čas na případné možné zdramatizování duelu hodně krátí.
  • Důležité
    Mohlo být úplně rozhodnuto, když se na Dahma vyřítil osamocen Anton Slepyšev, jenže nenašel mezírku mezi jeho betony.
  • Tlak Dánů v pásmu je spíše platonický, seveřané po sobě puky házejí a honí je po rohu útočné třetiny.
  • Na druhé straně po delší době zaměstnali Dánové brankáře Samonova, ten ale drží čistý štít a s nahozením si poradil.
  • Z jedničky na pravém kruhu pálil Sergej Tolčinskij, rána mu úplně nesedla a zamířila vedle branky.
  • Vzápětí už byl Dahm donucen k těžkému zákroku a zvládl nadvakrát zasáhnout levým betonem.
  • Důležité
    Morozov dostal krásnou přihrávku mezi kruhy od Voronkova, z jedničky však minula branku Dánska!
  • Sergej Tolčinskij se hnal za dlouhou přihrávkou, ale nezpracoval ji a je pískán icing.
  • Rusové po druhé vstřelené brance opět zapnuli a jsou jasně lepší, soupeře skvěle dohrávají a sbírají odražené kotouče.
  • Důležité
    A mohlo to být o tři góly! Anton Burdasov napřáhl na levém kruhu a mířil pod horní tyč, Dahm vytáhl ale excelentní zákrok vyrážečkou.
  • Gól
    Sborná vede o dvě branky a směřuje za vítězstvím. Kotouč zavezl po pravém mantinelu do pásma Sergej Tolčinskij a jeho sražená přihrávka se odrazila přímo do jízdy úplně volnému ALEXANDRU BARABANOVI, který propálil Dahma ranou zápěstí nad lapačku k levé tyči – 2:0. Bez asistence.
  • Rusové pod tlakem vyhodili jen na icing, hra se vrací před Samonova.
  • Nahození od modré vyslal Emil Kristensen, branku vůbec netrefil, ale Dánové jsou aktivnější.
  • Oslabení Rusové s vypětím sil přestáli a jsou kompletní, mohou rozjet útočnou akci.
  • Hned tři rány teď zablokovali Rusové, když dvakrát neúspěšně pálil do obránce Nicklas Jensen a vzápětí také jeho kolega Storm.
  • Dánové se teď po chybě na modré čáře sami vyhnali z pásma.
  • Tentokrát už situaci vyřešil zákrokem sám Samonov, který nechal beton na ledě a kotouč pod ním do sítě neprošel.
  • Důležité
    Nikolai Meyer vyslal parádní bombu příklepem z levého kruhu a napálil břevno! Samonov vůbec neviděl.
  • Trest
    Morozov přehnal svou aktivitu při napadání a zahákoval Nicklase Jensena, za což míří na dvě minuty na trestnou lavici.
  • Morozov dostal pas zpoza branky, chtěl se proháčkovat do zakončení, ale byl zablokován v pádu obráncem.
  • A další ruské zakázané uvolnění...
  • Jesper Jensen Aabo pálil ihned po buly, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
  • Cesta nevedla ani po ose hřiště, dlouhá přihrávka z obranného pásma zamířila na icing.
  • Rusové jsou na kotouči a znovu hledají cestu do útoku, střední pásmo je ale Dány pořádně nahuštěné.
  • Emil Kristensen pálil příklepem od modré do hustého provozu před brankou Samonova, ten ale na poslední chvíli kotouč uviděl a kryl jej.