Zásady ochrany osobních údajů, podmínky užití online služeb Českého rozhlasu

V Českém rozhlase bereme ochranu vašich osobních údajů velice vážně.

Webové služby

Český rozhlas používá k analýze návštěvnosti a správné funkcionalitě webu soubory cookie. Používáním našich služeb s tím souhlasíte. Nemáme úmysl vás tímto způsobem identifikovat. Pokud nesouhlasíte, doporučujeme v prohlížeči zablokovat ukládání cookies do vašeho počítače, nebo web vůbec nepoužívat. 

K poskytování doplňkových služeb (například zasílání newsletteru) může rozhlas s explicitním souhlasem uživatele sbírat např. e-mailové kontakty jednotlivých uživatelů, kteří projeví o tyto služby zájem. Z těchto služeb se lze kdykoliv odhlásit a svůj souhlas odvolat. Vaše dříve poskytnuté osobní údaje budou potom bezodkladně z databáze odstraněny. 

Abychom vám mohli poskytovat ještě lepší služby, můžeme v některých případech využívat i služeb třetích stran. Ty nám mohou poskytovat anonymní statistické informace o vašem uživatelském chování. Může se jednat například o služby typu Google Analytics apod. Na tyto služby se vztahují vlastní zásady ochrany uživatelských údajů, které jsou k dispozici u jednotlivých poskytovatelů těchto služeb. Pokud s těmito zásadami nesouhlasíte, prosíme vás, abyste naše služby nevyužívali. 

Vlastní materiály Českého rozhlasu

Textové, zvukové a obrazové materiály Českého rozhlasu jsou chráněny autorským zákonem. Jejich šíření či další zpřístupňování, a to jakýmkoliv způsobem, je bez našeho předchozího souhlasu výslovně zakázáno. Máte-li zájem o použití textových, zvukových nebo obrazových materiálů z internetových stránek Českého rozhlasu, ať už pro komerční nebo osobní účely, kontaktujte Nová média ČRo

Materiály České tiskové kanceláře

Český rozhlas využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2006) – The Associated Press (AP) – všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
 

Materiály agentury Reuters

Copyright © Reuters - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury Reuters nesmí být dále publikovány nebo redistribuovány. 

Mobilní aplikace

Používáním našich mobilních aplikací souhlasíte s tím, že Český rozhlas může automaticky využívat některé informace a data, k jejichž využívání dal uživatel při instalaci/updatu oprávnění.
Toto může zahrnovat například odeslání namluveného audio vzkazu do studia konkrétní stanice, zjištění polohy uživatele za účelem nabídnutí nejvhodnější regionální stanice a další. 

Jakákoliv data získaná přímo Rozhlasem nejsou sdílena s žádnou třetí stranou a Český rozhlas je užívá pouze pro vlastní potřebu za účelem umožnění poskytování vybraných funkcí mobilních aplikací a pro anonymní analýzu využívání těchto aplikací za účelem zlepšení poskytovaných služeb. Získaná data mohou být v Českém rozhlase uložena po neomezeně dlouhou dobu a to za účelem poskytnutí uživatelům požadovaných služeb. 

Český rozhlas také může využívat údaje, které uživatel poskytuje provozovatelům jednotlivých platforem mobilních zařízení (Android, iOS, Windows) a které tento provozovatel dle svých vlastních zásad ochrany osobních údajů poskytuje vývojářům aplikací, jako je právě Český rozhlas. Může se jednat například o model a ID vašeho zařízení, IP adresu, MAC adresu, informace o užívání našich aplikací a další. Cílem Českého rozhlasu není nikdy vás identifikovat jako osobu. 

Český rozhlas může v rámci svých mobilních aplikací využívat také služeb třetích stran za účelem poskytování například anonymizovaných statistických údajů o využívání aplikací, pádech aplikace apod. Na tyto služby se vztahují vlastní zásady ochrany uživatelských údajů, které jsou k dispozici u poskytovatelů těchto služeb. 

Pokud s výše uvedenými zásadami nesouhlasíte, prosíme vás, abyste naše mobilní aplikace nevyužívali. 

Sociální sítě

Na sociálních sítích Českého rozhlasu můžete vyjádřit svůj názor, diskutovat a zasílat zpětnou vazbu redakcím a redaktorům. Neposkytujeme zde prostor urážkám ostatních diskutujících, vulgaritám, příspěvkům vyjadřujícím se rasisticky, xenofobně nebo znevažujícím menšiny. V období platnosti Pravidel předvolebního vysílání Českého rozhlasu je zakázána propagace politických stran a hnutí. Český rozhlas si vyhrazuje právo na skrývání nebo mazání příspěvků, které odporují výše uvedenému, a v případě opakovaného porušení i na zablokování autora takových textů.