MS Hokej 2022 - online přenos Kanada - Česko, 28. května 2022 17:20, Nokia Arena, Tampere - aktualizováno:

Kanada

Česko

6 : 1

(1:1, 3:0, 2:0)

• Tohle je od nás pro tuto chvíli vše, děkujeme za pozornost.
  • Čekání na titul pro českou reprezentaci pokračuje. Ani ve finském Tampere to nevyjde, neboť Češi v semifinále nestačili na Kanadu. Přitom tým pod vedením Kariho Jalonena nezačal vůbec špatně, skóroval jako první a dlouho si držel herní převahu, a to i díky častým přesilovkám.

Javorovým listům se však podařilo v závěru první třetiny snížit. A gól do šatny s českými hokejisty otřásl, několikrát se nechali zbytečně vyloučit a dali Kanadě příležitost k rozhodnutí utkání.

Severoamerický celek se jí chopil a ve zbytku utkání nedal Čechům sebemenší šanci na odpor. Čeká je tak boj o zlaté medaile, naopak čeští hráči se zítra porvou alespoň o bronz.

• Konec zápasu.
  • Driedger vyrazil střelu Tomáše Hertla. O dorážku se pokoušel Roman Červenka, nicméně bez úspěchu. Více se toho už dnes nestane.
  • Češi na závěr třetiny zajeli za bránu soupeře. Nyní hledají cestu ke vstřelení gólu, který by jim dodal sebevědomí do boje o bronzové medaile.
  • Dnešní utkání sleduje 9047 diváků.
  • David Pastrňák zpoza brány našel osamoceného Tomáše Kundrátka. Ani tomu se nepodařilo Driedgera překonat, následuje vhazování po pravé ruce kanadského gólmana.
  • Důležité
    Sillinger se dostal na levý kruh, odkud vypálil schovanou střelu. Vejmelka neviděl dobře, ale nemusel zasahovat, protože střela kanadského mladíka nemířila mezi tři tyče.
  • Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a i celého utkání.
  • Důležité
    Kent Johnson unikal českým obráncem po levé straně. Naštěstí pro českou reprezentaci mladý útočník ve finální fázi akce kotouč minul, takže ani nevystřelil.
  • Češi se drželi v útočném pásmu, jenomže nahození Ščotky za bránu sebral hráč Kanady, který rozehrává další akci svého týmu.
  • Důležité
    Tohle nevypadalo vůbec zle. Jiří Smejkal rozjel české přečíslení a nahrál na druhou stranu Matěji Stránskému. Tomu ve skórování zabránil povedeným přesunem Driedger.
  • Češi se dostali do útočného pásma. Hronkovo nahození od modré čáry srazil mimo ohrožení brány blokující útočník.
  • Adam Lowry podklouzl v útočné třetině bez cizího zavinění. Hrát mohou čeští reprezentanti.
  • Kanada nahodila puk do útočného pásma, nicméně kotouč získali do svého držení Češi, kteří nezvládli projít přes střední pásmo.
  • Probíhá komerční přestávka, v níž plní diváci pokyny rozhodčího na kostce nad ledem.
  • Kanada se dostala při přechodu do pásma do ofsajdu, takže je hra přerušena.
  • Matěj Stránský se vrátil na hrací plochu, oba týmy se nachází v plném počtu.
  • Kanada i přes rozhodnutý stav nepřestává útočit. Mercer zavezl puk do pásma, ale nedostal se do dobré střelecké pozice.
  • Thomas Chabot nahrával na pravý kruh Kentu Johnsonovi. Ten bleskurychle zakončoval, avšak Vejmelka mu zabránil ve skórování.
  • Trest
    Vyloučení v týmu Česko:
    HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Matěj Stránský.
  • Důležité
    Rozhodčí zůstávají u původního výroku, branka byla uznána!
  • Důležité
    Česká střídačka si bere trenérskou výzvu. Chce přezkoumat, zda kanadské akci nepředcházel ofsajd.
  • Gól
    Kanada právě vstřelila branku! Velkou chybu českého brankáře před bránou potrestal DYLAN COZENS, který sebral neodehraný kotouč a bekhendem ho poslal nad rameno brankáře. Asistence: Drake Batherson, Zach Whitecloud.
  • V pádu jeden z kanadských hokejistů nahrával před bránou na Joshe Andersona. Toho si nikdo z Čechů nevšímal, a tak vystřelil. Dobrý zákrok třebíčského rodáka Karla Vejmelky.
  • Zohorna nahazoval puk do brankoviště z pravé strany. Brankář Kanady nahození vyrazil betonem.
  • Češi získali puk ve středním pásmu a Kundrátek ho ihned nahodil ihned do útočného pásma. Z akce ale nic nebylo, jelikož nahozený puk sebrali hráči Kanady.
  • Důležité
    Tohle bylo těsné! Roman Červenka střílel z pravého kruhu, přičemž Driedger ránu vyrazil jen zpátky na hokejku českého hráče! Ten netrefil puk vůbec čistě a jasnou šanci zazdil.
  • Nicolas Roy vracel zpátky kotouč na vrchol pravého kruhu, odkud vypálil Maxime Comtois. Karel Vejmelka kryje.
  • Česko mělo puk za vlastní bránou a pomalu se dostávalo do útoku, jenže ve středním pásmu ztratilo puk.
  • Drake Batherson si hezky prohodil soupeře a přenechal kotouč spoluhráči. Následná krosová přihrávka kanadského hokejisty nebyla přesná.
  • Matěj Blümel zajel přes útočnou modrou do pásma a z vrcholku kruhů pálil na kanadskou bránu. Jeho střela šla těsně nad.
  • Dawson Mercer projížděl kolem brány po mantinelu, v čemž z otočky vyslal ránu na Vejmelku, který puk chytil do lapačky a přerušil hru.
  • Stránskému sjel kotouč z hokejky. Hrají Kanaďané, kteří se okamžitě nastěhovali do útočné třetiny.
  • Stránský ztratil puk ve středním pásmu. Sillinger následně kotouč nahodil do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho nedojel.
  • Flek se dostal po straně do pásma a posílal kotouč na najíždějícího Hertla, ke kterému pas bohužel nedoputoval.
  • Tomáš Hertl rozvlnil z pravého kruhu síť! Bohužel jen tu boční, české střelecké trápení pokračuje.