Hokej - online přenos Norsko - Česko, 11. května 2024 20:20, O2 arena, Praha - aktualizováno:

Norsko

Česko

3 : 6

(3:2, 0:1, 0:3)

• Děkujeme vám za pozornost a těšíme se nejen u českých zápasů ze šampionátu na shledanou.
  • V O2 aréně znovu zazněla česká hymna, hráči si teď podávají ruce. Čeští hokejisté děkují fanouškům, kteří dostanou příležitost vidět svoje svěřence opět v pondělí večer, kdy se národní tým střetne se Švýcarskem.
  • Nejlepšími hráči obou týmů jsou vyhlášeni Stian Solberg (Norsko) a Roman Červenka (Česko), který dnes odehrál svůj 200. zápas v reprezentaci.
  • Češí hokejisté vyhrávají i ve druhém utkání letošního šampionátu, Norsko porážejí 6:3 a získávají svoje první tříbodové vítězství. To se přitom vůbec nerodilo lehce. Norové na úvodní branku odpověděli a v 17. minutě vedli 3:1. Svěřenci trenéra Rulíka ale rychle snížili a na konci druhé třetiny vyrovnali. Ve třetí periodě pak ve 46. minutě poslal domácí poprvé do vedení Matěj Stránský. V závěru jistili triumf Libor Hájek a do prázdné branky Ondřej Palát.

Češi přestříleli Nory vysoko 49:11 – po třetinách to bylo 13:6, 21:1 a 15:4.
  • Konec zápasu.
  • Vhazování ve středním pásmu, celá hala už mezitím stojí a tleská českému týmu.
  • Stránský projel po pravém křídle a trefuje boční síť.
  • Gól
    Česko právě vstřelilo branku!
    Včera mu gól neuznali, tahle branka ONDŘEJE PALÁTA do prázdné klece, na kterou mu po dobré práci na pravém křídle nahrál Kämpf, už ale platí. Češi vedou 6:3. Asistence: David Kämpf a Daniel Voženílek.
  • Kotouče se ale nakonec zmocnili Češi, Krejčík nicméně vyhazuje na zakázané uvolnění. 69 vteřin do konce.
  • Puk má u levého mantinelu Zuccarello a snaží se přihrát spoluhráčům.
  • Gudas a Voženílek dostali puk do středního pásma.
  • Norsko se do útočného pásma dostalo poměrně rychle, po ztečované nahrávce následuje vhazování po Mrázkově pravici.
  • Kaše hned po buly vyvezl puk až do obranného pásma, odkud tak musí Norové znovu rozehrávat.
  • Oddechový čas pro tým Norsko.
  • Skrumáž před Mrázkem, který ale všem dorážkám odolal. Hra je přerušena.
  • Důležité
    Norové odvolali brankáře a jsou zaparkovaní v útočném pásmu.
  • Gól
    Místo norského tlaku přichází klíčová pátá branka Čechů, kteří si tak do posledních minut dodávají potřebnou jistotu. Palát se po vjezdu do útočného pásma dobře zorientoval a posunul puk na levou stranu LIBORU HÁJKOVI, který tvrdou ranou trefil prostor u pravé Haukelandovy tyče. Asistence: Ondřej Palát.
  • Češi dobře brání ve středním pásmu a zamezují kombinacím.
  • Střela Trettenese zařízení minula a navíc vyhnala Nory do středního pásma.
  • Následné vhazování ale domácí vyhráli a Gudas mohl vyslat do útoku Beránka. Ten je v osfajdu.
  • Norové začínají tlačit. Ke střele se sice nedostali, aktivně ale forčekovali a donutili svěřence Radima Rulíka vyhodit na zakázané uvolnění.
  • Voženílek s Kondelíkem bojovali v rohu útočného pásma a ušetřili Čechům cenné vteřiny.
  • Třetí český útok zavezl puk do útočné třetiny, Norové ho ale rychle získali a obrací hru.
  • Komerční přestávka.

Střely na branku: 10 – 47.
  • Dalekonosnou střelu ze středního pásma Mrázek ukryl do lapačky. Bude se vhazovat po jeho pravici.
  • Kubalík s Červenkou posílají puk do obranného pásma Norů a jdou střídat.
  • Tomáš Kundrátek si teď vysloužil ovace za to, že si obětavě lehl do střely Stiana Solberga. Poslední minuty patří Norům.
  • Mats Zuccarello projel skrz pásmo na pravý kruh. Nejprve se rozhodl zakončit, jeho střela ale byla zblokována. Následně poslal puk na spoluhráče Johannese Johannesena.
  • Pozor na Eirika Salstena, kterého na levém křídle našel Thoresen. Centr první norské formace však na Mrázka nevyzrál.
  • Od modré tvrdě pálil Kempný, před brankou ještě mohl dorážet Flek, na puk ale nedosáhl.
  • Hra je přerušena kvůli posunuté české brance, vhazovat se bude po pravici Mrázka.
  • Další šanci měl na své holi Libor Hájek. Na led se mezitím vrátil Dominik Kubalík, jeho zranění by ho snad tak nemělo limitovat.
  • Červenka zkusil zaútočit na hattrick. Český kapitán si sjel k pravému kruhu a vypálil nad rameno Haukeladna.

Střely na branku: 7 – 45.
  • Důležité
    Dnešní utkání sleduje 17 413 diváků.
  • Ofsajd národního týmu.
  • Jáchym Kondelík se dostal do nebezpečné šance, jeho střelu vytěsnil až Henrik Haukeland ramenem těsně nad horní tyč.
  • Kondelíkovi ujel puk po nahrávce Beránka, paradoxně tím ale možná způsobil Haukelandovi větší nebezpečí. Norové každopádně vyhazují.
  • Tečovaný kotouč málem skončil v publiku. Zastavila ho ochranná síť. Vhazovat se bude po pravé ruce norského maskovaného muže.
  • Kundrátek chtěl nahozením na bránu ještě najít hokejku na brankovišti dobře postaveného Kämpfa. Puk je v lapačce Haukelanda, do konce přesilovky zbývá 48 vteřin.