Pavlína Nytrová

ČSSD je prolezlá korupcí a míří na politické dno, tvrdí poslankyně Nytrová. Ze strany vystoupila

| ČTK |Zprávy z domova

Poslankyně Pavlína Nytrová vystoupila k polovině loňského prosince z ČSSD. K odchodu jí vedlo fungování strany, která je podle ní prolezlá politickou korupcí od okresní až po celostátní úroveň. Poslankyně na sebe nejvíc upozornila loni v létě při debatě o novele o registrovaném partnerství, kdy mimo jiné řekla, že se homosexuálové budou snažit legalizovat sex s dětmi. Poslankyní chce zůstat až do voleb.

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Nytrová nevyjadřuje postoj ČSSD. Výroky jsou v rozporu s hodnotami strany, shodují se politici

Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka se hodlá sejít se stranickou kolegyní Pavlínou Nytrovou kvůli jejím výrokům na adresu homosexuální menšiny. Sociálnědemokratická poslankyně včera ostře napadla připravovanou novelu, která by umožnila registrovaným partnerům adoptovat dítě svého protějšku. Prohlásila, že „homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi“. Tento i další výroky poslankyně vzbudily ohlasy mezi politiky. Zpravodajský web Českého rozhlasu zjišťoval vyjádření všech osmi členů vlády za ČSSD, reagovalo jich pět.

|Veronika Sedláčková, Anna Kottová, Jan Bartoněk |Zprávy z domova

Registrovaní partneři nabourávají chod celé společnosti, říká poslankyně Nytrová z ČSSD

Poslankyně Pavlína Nytrová z ČSSD ve středu ostře napadla připravovanou novelu, která by umožnila registrovaným partnerům adoptovat dítě svého protějšku. Ve sněmovně prohlásila, že "homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi." Homosexuální lobby si podle ní klade stále více požadavků a postupnými plíživými kroky tak nabourává chod celé společnosti. Platforma Proud podporující práva homosexuálů a dalších menšin ale takovou argumentaci odmítá.