Fotbal - online přenos Glasgow Rangers - AC Sparta Praha, 9. listopadu 2023 21:00, Ibrox Stadium, Glasgow - aktualizováno:

Glasgow Rangers

AC Sparta Praha

2 : 1

(2:0)

• Sparta si pochopitelně zkomplikovala svou situaci ve skupiny Evropské ligy. V souběžně hraném zápase vyhrál Betis Sevilla nad Arisem Limassol a s devíti body vládne skupině. Na druhém místě jsou fotbalisté Rangers, kteří mají bodů sedm. Sparta klesla na třetí příčku, když v dosavadních čtyřech zápasech uhrála čtyři body.
  • Je tu konec zápasu mezi Glasgow Rangers a Spartou Praha. Především ve druhém poločase jsme sledovali velmi zajímavý a dramatický fotbal. Sparta se především po příchodu Lukáše Haraslína a jeho gólu vrátila do zápasu a bojovala alespoň o bod. V úplném závěru si ale tolik potřebný tlak nevytvořila a domácí tak dokráčeli k vítězství 2:1.
  • Konec zápasu.
  • Žlutá karta
    Žlutou kartu za faul ve středu pole dostal ještě Connor Goldson.
  • Už se hraje devátá minuta nastavení. Sparta se dostala přeci jen na polovinu Rangers, jenže její útočné snažení skončilo ofsajdem.
  • Spartě se v závěru zápasu nedaří dostat na polovinu soupeře. Tohle domácí již zvládnou.
  • Borna Barišić navíc následně vybojoval rohový kop.
  • Preciado znovu fauloval Toma Lawrence. Druhou žlutou sice nedostal, ale domácí zůstávají nastěhovaní u vápna Sparty.
  • Už nám běží poslední minuta původně avizovaného nastavení.
  • Střídání
    Střídání v týmu Glasgow Rangers:
    ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází José Cifuentes.
    Angelo Preciado fauloval u lajny dostal žlutou kartu. Domácí samozřejmě nikam nebudou spěchat.
  • Kairinen poslal centr do vápna přímo do rukavic gólmana Butlanda.
  • Centr Haraslína odvrátila domácí defenziva na roh.
    Sam Lammers dostal žlutou kartu za faul. Je tu navíc standardka pro hosty.
  • Dobrou minutu se nyní nehrálo, když domácí fanoušci nechtěli vrátit balon z ochozů a když si Sparta opatřila jiný od podavačů, tak zase pro změnu fanoušci hodili původní míč na trávník. Hra je přerušena a rozhodčí ukazuje, že přidá ještě jednu minutu.
  • Ross McCausland se nyní dostal ke střele z dobré pozice, jenže technickým pokusem zamířil mimo.
  • Již se hraje poslední minuta normální hrací doby dnešního zápasu. Oba týmy se přetahují o balon, tlak Sparty nepřichází.
    James Tavernier si teď za zdržování během autového vhazování vysloužil žlutou kartu.
  • Domácí nemají závěr zápasu úplně pod kontrolou. Ale Spartě se čas už velmi krátí a moc času jí nezbývá.
  • Důležité
    Mezitím měl další velmi slibnou šanci Haraslín. Jeho povedenou ránu ale gólman Jack Butland bravurně vyrazil.
  • Qazim Laçi byl na hřišti jen od 46. minuty a teď byl střídaný. Hostující středopolař své střídání nenesl lehce a na lavičce se hodně rozčiluje.
  • Střídání
    Střídání v týmu AC Sparta Praha:
    ze hřiště odchází Qazim Laçi, přichází Patrik Vydra.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Tom Lawrence,
    ze hřiště odchází Danilo, přichází Cyriel Dessers.
  • Sparťané se rozhodně nevzdávají a je vidět, že nás bude čekat ještě zajímavá desetiminutovka.
  • Důležité
    Ve vápně se k míči dostal Sima a akrobatickým zakončením zamířil nad bránu. To byla velká šance pro domácího útočníka!
  • Domácí jsou nyní verdiktem sudích lehce zaskočeni, už ale opět mají balon.
  • Důležité
    Hned po rozehrávce přišel balon do souboje Danila se Sørensenem. Domácí útočník vstřelil gól na 3:1, který rozhodčí ale po bleskovém zásahu VAR odvolal, protože Danilo v souboji o míč fauloval Sørensena!
  • Gól
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta se vrací do zápasu. Wiesner poslal balon na Haraslína, ten ho hodil na pravou stranu do vápna na Preciada, který mu ho okamžitě vrátil. LUKÁŠ HARASLÍN pak parádní ranou pod břevno snižuje na 2:1!
  • A další šance domácích. Ross McCausland poslal balon na Simu a ten zamířil mimo.
  • Akce Rangers pokračovala a k další střele se dostal Ryan Jack. Technický obstřel schoval do rukavic sparťanský brankář.
  • Střídající mladíček Ross McCausland se dostal k nebezpečnému zakončení. Jeho tvrdou ránu vyrazil Vindahl.
  • Ben Davies se dostával pod tlak, a tak poslal balon zpět na Butlanda. Ten nic nevymýšlel a míč dlouhým odkopem poslal na polovinu Sparty.
  • Z následného protiútoku se domácí dostávali do velké šance. Danilo chtěl předložit balon osamocenému Simovi, na kterého by zívala prázdná brána. Vše ale zachránil dobrým zákrokem Vitík.
  • Důležité
    Centr do vápna se odrazil na hranici vápna k Haraslínovi. Ten úplně ideálně balon netrefil, ale nakonec z toho byl nebezpečný pokus, který se odrazil o zem a následně prolétl těsně mimo.
  • Angelo Preciado dokázal nyní na Barišićovi rohový kop.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Todd Cantwell, přichází Ross McCausland.
  • Domácí si sami zadělali na problémy. Nakonec ale ve vápně Ben Davies zvládl balon vrátit Butlandovi.
  • Střídání
    ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Václav Sejk.
  • Fotbalisté Rangers nadále drží hru daleko od svého velkého vápna. Sparta sice častěji drží míč, avšak jen v místech, kde není pro bránu Butlanda nebezpečná.
  • James Tavernier přesně na půlící čáry skluzem zastavil Birmančeviće. Je pískáno a balon mají hosté.